Справа № 203/7417/24
2/0203/622/2025
УХВАЛА
02 січня 2025 року суддя Кіровського районного суду м.Дніпропетровська Казак С.Ю., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Збагачувальна фабрика «Україна» про стягнення заборгованості по заробітній платі,-
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду м.Дніпропетровська надійшов вищезазначений позов.
В останньому, позивач посилається на звільнення його від сплати судового збору в силу п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Суд враховує, що відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем ставиться питання про стягнення заробітної плати в сумі 57918 грн. 97 коп., що далі по тексту позову, включає в себе заборгованість по заробітній платі в сумі 12645 грн. 37 коп., а також невиплачену вихідну допомогу при звільненні в розмірі 45273 грн. 60 коп.
Згідно ч.1 ст.94 КЗпП України, приписи якої кореспондуються із ч.1 ст.1 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Структура заробітної плати визначена ст.2 Закону України «Про оплату праці», за змістом якої заробітна плата складається з основної та додаткової заробітної плати, а також з інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Основна заробітна плата це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки), яка встановлюється у виді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, яка включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з використанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Вихідна допомога не ототожнюється із заробітною платою, що виплачується працівникові при звільненні, оскільки її розмір пов`язаний не з кількістю і якістю праці, а лише з фактом звільнення працівника з визначених законом підстав. Отже, основним завданням вихідної допомоги є матеріальне забезпечення звільненого працівника.
З огляду на викладене та предмет позовних вимог, на позивач не поширюються пільги, передбачені п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» в частині заявленої вимоги про стягнення вихідної допомоги.
До позовної заяви позивачем не долучено платіжного документу про сплату судового збору, розмір якого з урахуванням ціни позову та ставок, встановлених ч.ч.1,3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» має складати за заявлену вимогу про стягнення вихідної допомоги 968 грн. 96 коп., що свідчить про невідповідність позову також вимогам ч.4 ст.177 ЦПК України.
Також суд враховує, що положеннями ст.44 КЗпП України, на які посилається позивач в обгрунтування позовних вимог в частині стягнення вихідної допомоги, не передбачено виплату останньої внаслідок звільнення на підставі ч.1 ст.38 КЗпП України в зв`язку із виходом на пенсію.
Поряд з цим, належних обгрунтувань в цій частині та доказів, що підтверджують право на таку виплату позивачем не зазначено, що свідчить про невідповідність позову також вимогам п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177 ЦПК України.
В зв`язкуз цим,позовна заявана підставіч.1ст.185ЦПК Українипідлягає залишеннюбез руху,з наданнямпозивачу строкупротягом десятиднів здня врученняїй копіїдля усуненнянедоліків,шляхом подачіпозову знаведенням обставинта доказів,що підтверджуютьправо позивачана виплатувихідної допомогиу заявленомурозмірі,а такожнадання платіжногодокументу просплату судовогозбору всумі 968грн.96коп.,який підлягаєперерахуванню занаступними реквізитами: отримувач коштівГУК уДн-кiйобл/Центр.р/22030101;код отримувача(кодза ЄДРПОУ)37988155;банк отримувачаКазначейство України(ел.адм.подат.);код банкуотримувача (МФО)899998;рахунок отримувачаUA418999980313171206000004631;код класифікаціїдоходів бюджету22030101;призначення платежу-*;101;
Крім того,позивачу сліднадати доказинаправлення копіїпозову звиправленими недолікамивідповідачу впорядку,передбаченому ч.7ст.43,абзацом другимч.1ст.177ЦПК України.
Керуючись ст.ст.175-177,185,258-260 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Збагачувальна фабрика «Україна» про стягнення заборгованості по заробітній платі залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
В разі невиконання ухвали суду у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.Ю.Казак
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124348412 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Казак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні