Ухвала
від 13.01.2025 по справі 482/84/25
НОВООДЕСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13.01.2025

Справа № 482/84/25

Номер провадження 1-кс/482/103/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2025 року м. Нова Одеса

Слідчий суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Нова Одеса, Миколаївської області клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором в кримінальному провадженні - прокурором відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

До Новоодеського районного суду Миколаївської області на розгляд слідчому судді надійшло слідчого відділу СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором в кримінальному провадженні - прокурором відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12024150000000313 від 15.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

На обґрунтування, що 24.02.2022 близько 05:10 год. збройними силами російської федерації, здійснено запуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах, складах, підрозділах Збройних Сил України та інших військових формувань. Після чого, тоді ж, війська російської федерації вторглися сухопутним шляхом на територію суверенної держави України.

Того ж дня, Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №2102-ІХ, затверджено Указ Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану», відповідно до якого, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», з поміж іншого, на всій території України, строком на 30 діб, запроваджено воєнний стан з 05:30 год. 24.02.2022, який неодноразово продовжено.

Відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22.10.1999 №1192-XIV (зі змінами та доповненнями, станом на 23.01.2024), безоплатна допомога (пересилка, виконання робіт, надання послуг) - надання гуманітарної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсацій донорам гуманітарної допомоги.

Гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога у грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами з мотивів гуманності отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують допомоги у зв`язку із соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, скрутним фінансовим становищем, введенням воєнного або надзвичайного стану, виникненням надзвичайної ситуації або тяжкою хворобою конкретної фізичної особи, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Донори гуманітарної допомоги (далі - донори) - юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України або іноземної держави, та фізичні особи, що перебувають в Україні або за її межами, які добровільно надають гуманітарну допомогу отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за її межами.

Набувачі гуманітарної допомоги - фізичні та юридичні особи, які потребують допомоги і яким вона безпосередньо надається.

Відповідно до ст.6 того ж Закону України, не відносяться до гуманітарної допомоги підакцизні товари, крім, з поміж іншого, транспортних засобів, що надходять у період проведення здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, безпеки населення та захисту інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, для використання військовослужбовцями з метою забезпечення проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Звільнення від оподаткування товарів (робіт, послуг) гуманітарної допомоги здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України та Митним кодексом України.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 №5073-VI (зі змінами та доповненнями, станом на 23.01.2024) (далі - Закон України від 05.07.2012 №5073-VI), благодійна діяльність - добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Відповідно до ст.3 Закону України від 05.07.2012 №5073-VI, сферами благодійної діяльності є, з поміж інших, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.

Відповідно до ст.5 Закону України від 05.07.2012 №5073-VI, до видів благодійної діяльності, з поміж інших, віднесено безоплатну передачу у власність бенефіціарів коштів, іншого майна, а також безоплатне відступлення бенефіціарам майнових прав, а також безоплатну передачу бенефіціарам права користування та інших речових прав на майно і майнові права.

Відповідно до ст.6 Закону України від 05.07.2012 №5073-VI, благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до цього Закону.

Відповідно до ст.11 Закону України від 05.07.2012 №5073-VI, метою благодійних організацій не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов`язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

Однак, не зважаючи на зазначене, не пізніше ніж у березні 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_5 , виник злочинний умисел на продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку.

Так, маючи доступ до продуктових наборів, наданих в якості гуманітарної допомоги Громадській організації « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) за програмою Всесвітньої організації продовольчої програми Організації Об`єднаних Націй (WFP), які зберігаються у складському приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою реалізації свого злочинного плану ОСОБА_5 , для перефасування товарів (предметів) гуманітарної допомоги у тару, на якій відсутні характерні позначки товарів (предметів) гуманітарної допомоги, а також для завантаження, перевезення та розвантаження таких товарів, залучив до своєї протиправної діяльності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Для здійснення продажу товарів (предметів) гуманітарної допомоги залучив до своєї протиправної діяльності останній залучив ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 , який є фізичною особою-підприємцем з КВЕД: 47.81 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, та здійснює діяльність на території ринку за адресою: АДРЕСА_2 , і використовує у своїй діяльності складське приміщення та торгівельний павільйон № НОМЕР_2 .

Таким чином, у період часу з 18.04.2024 по 12.07.2024 ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , здійснили продаж продуктів харчування, які є товарами (предметами) гуманітарної допомоги загальною вартістю 633 716 грн., що станом на момент вчинення кримінального правопорушення у більш ніж триста п`ятдесят разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є значним розміром.

В ході проведення досудового розслідування, для встановлення всіх відомостей, що характеризують особу підозрюваного ОСОБА_6 за вих. № СЕД-3733-2024 від 16.12.2024 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_7 скеровано запит щодо надання інформації стосовно перебування ОСОБА_6 на обліку та надання відповідної підтверджуючої документації.

Згідно довідки Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Миколаївської обласної ради (далі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » МОР) за вих. № 5889 від 16.12.2024, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 спостерігався у дитячого лікаря-психіатра з 2002 року з діагнозом: «Виражений змішаний специфічний розлад розвитку»; з 2005 року по 2015 рік з діагнозом: «Легка розумова відсталість». Обстежувався стаціонарно в психіатричному відділенні по направленню ІНФОРМАЦІЯ_10 в 2015 році з діагнозом «Розлад особистості змішаного типу на фоні низької норми інтелекту. Стан компенсації».

07.01.2025 у даному кримінальному провадженні призначено комплексну психолого-психіатричну експертизу підозрюваному ОСОБА_6 до проведення якої залучено експертів Миколаївської філії судових експертиз Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_11 », для проведення якої необхідна медична документація на ім`я ОСОБА_6 .

Відповідно до положень п.2 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, а саме медична документація, становить лікарську таємницю, та відноситься до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч.5 та 6 ст.163 КПК України.

Таким чином, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до медичної документації, історії хвороб, амбулаторні картки та інша медична документація стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які знаходяться у розпорядженні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Миколаївської обласної ради, місце знаходження якого за адресою: АДРЕСА_3 , які необхідні для проведення амбулаторної судово- психіатричної експертизи.

Посилаючись на те, що під час проведення досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність в отриманні документів, що містять охоронювану законом таємницю, слідчий просить надати тимчасовий доступ до вищезазначених документів.

Слідчий у судове засідання не з`явився, надавши до суду заяву, в якій просив про розгляд клопотання за його відсутності.

Представник комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Миколаївської обласної радив судове засідання не з`явився.

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали, оцінивши доводи слідчого, викладені в клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку про доведення наявності достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація перебуває у володінні комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Миколаївської обласної ради (ЄДРПОУ: НОМЕР_3 ), що розташований за адресою: АДРЕСА_3 .

Відповідно до п.2 ч.1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Крім того, вказана інформація, яка є охоронюваною законом таємницею, в сукупності з іншими документами, наданими слідчим та дослідженими у судовому засіданні, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В судовому засіданні також доведено, що відомості, про отримання яких просить слідчий можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні щодо обставин кримінального правопорушення. Вказані обставини не можуть бути доведені в інший спосіб.

В інший спосіб отримати вищезазначені документи неможливо.

Враховуючи наведене, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159 - 160, 162 - 164 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Миколаївській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Миколаївської обласної ради, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення оригіналів документів, а саме до:

-історії хвороб, амбулаторні картки та інша медична документація стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Строк дії ухвали до 13 березня 2024 року включно.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення в разі, якщо надано тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа-підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність. В інших випадках ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Новоодеського районного суду

Миколаївської області ОСОБА_1

СудНовоодеський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124351158
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —482/84/25

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Новоодеський районний суд Миколаївської області

Баранкевич В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні