Ухвала
від 13.01.2025 по справі 716/48/25
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 716/48/25

У х в а л а

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

"13" січня 2025 р. місто Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Вайновська О.Є., ознайомившись з позовною заявою керівника Чернівецької окружної прокуратури Шевчука Павла Васильовича, який діє в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації та продажу на земельних торгах,

ВСТАНОВИЛА:

Прокурор, який діє в інтересах держави в особі ГУ Держгеокадастру у Чернівецькій області, звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності на земельні ділянки кадастровий номер 7321588800:02:008:0057 площею 0,1558 га, кадастровий номер 7321588800:02:003:0095 площею 0,0618 га, призначені для ведення особистого підсобного господарства, розташовані на території Вікнянської територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області, шляхом їх конфіскації на користь держави в особі ГУ Держгеокадастру в Чернівецькій області та продажу на земельних торгах, посилаючись на те, що відповідачі не є громадянами України.

Проте, позовна заява підлягає залишенню без руху, з підстав її невідповідності вимогам ст.175, 177 ЦПК України.

Так,відповідно дочастини 3статті 175ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 177ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 8.07.2011 р. (в чинній редакції), визначено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою стягується судовий збір у розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 статі 4 Закону України «Про судовий збір», визначено що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2025 рік становить 3028,00 грн.

Суддею встановлено, що позивачем заявлено вимоги майнового характеру, однак позовна заява не містить зазначення ціни позову.

В даному випадку, ціна позову повинна дорівнювати сумі ринкової вартості спірного нерухомого майна на день подання позовної заяви до суду.

Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.

Таким чином, для дотримання положень статей 175, 177 ЦПК України позивач має визначити ціну позову, яка має дорівнювати дійсній ринковій вартості спірного нерухомого майна, зазначити її в позовній заяві після чого додати до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору, який становить 1,5% від ціни позову, але не може бути меншим 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більшим 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Наразі до позовної заяви прокурором додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 6056,00 грн, однак до визначення ціни позову, стверджувати що позивачем дотримано вимоги статті 177 ЦПК України, тобто що сплачений судовий збір відповідає розміру ставок судового збору, визначеного статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передчасно.

Частинами 1, 2 статті 185ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З урахуванням вищевикладеного, встановивши, що позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України, її слід залишити без руху, надавши прокурору строк для усунення недоліків, а саме для 1) визначення ціни позову, яка повинна дорівнювати дійсній ринковій вартості спірного нерухомого майна, станом на день подання позовної заяви до суду, з наданням до суду відповідних доказів на підтвердження вартості спірного майна, якими може бути відповідний звіт про визначення ринкової вартості нерухомого майна; 2) зазначення у позовній заяві ціни позову; 3) додавання до позовної заяви документу на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1,5% від ціни позову у урахуванням раніше сплаченої суми судового збору в розмірі 6056,00 грн, але не має бути більшим за 1059800,00 грн; 4) у разі доплати судового збору, надати до позову уточнений попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Для усунення недоліків позивачу слід строк терміном в 10 днів з дня отримання копії ухвали, та роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву керівника Чернівецької окружної прокуратури Шевчука Павла Васильовича, який діє в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про припинення права власності на земельні ділянки шляхом їх конфіскації та продажу на земельних торгах, - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків поданої заяви 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали, надіславши на її адресу копію ухвали.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачці.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.Є. Вайновська

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124353350
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —716/48/25

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні