Справа №461/6982/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/заочне/
13 січня 2025 року м.Львів
Галицький районний суд м.Львова
в складі:
головуючого судді:Мисько Х.М.
з участю екретаря судових засіданьЄвтушенка В.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Львові за позовом Львівського комунального підприємства Львівського комунального підприємства «Старий Львів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, -
В С Т А Н О В И В:
ЛКП «Старий Львів» звернулося із позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути заборгованість по сплаті житлово- комунальних послуг у сумі 10848, грн.
В обґрунтування поданого позову покликається на те, що відповідачу, як власнику квартири АДРЕСА_1 надаються послуги з утримання будинку відповідно до договору №9-3 від 01.08.2023 року про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, який укладений між ЛКП «Старий Львів» та співвласниками вказаного будинку в особі в.о. голови Галицької районної адміністрації м.Львова Гавчаком Р.І. Відповідач оплату житлово-комунальних послуг здійснює частково і за період з січня 2020 року по липень 2024 року включно заборгувала перед ЛКП «Старий Львів» по оплаті цих послуг 10848,86 грн. Окрім цього, зазначив, що відповідачем до позивача не пред`являлися акти-претензії, в порядку передбаченому нормативними актами, що свідчить про фактичне та належне виконання позивачем своїх зобов`язань по наданню послуг.
Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 28 серпня 2024 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Представник позивача у судове засідання не з`явився. Подав заяву про розгляд справи без його участі. Зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач усудове засіданняне з`явилася,належним чиномповідомлялась продату,час тамісце розглядусправи. Викликсторін досуду бувздійснений шляхомскерування судовихповісток наїх поштовута електроннуадреси. Відтак, суд вжив всіх можливих заходів для вчасного та належного повідомлення відповідача про час, дату та місце проведення судового засідання, тому вважає за можливе слухати у їхній відсутності. Відзив на позов, заяву про поважні причини неявки чи розгляд справи у відсутність відповідача до суду не надходило.
Тому, за згодою представника позивача, у відповідності до вимог ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив справу розглядати у заочному порядку.
На підставі ч.2ст.247 ЦПК України,фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки учасники процесу в судове засідання не з`явились.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі обставини справи, права та обов`язки сторін, суд доходить висновку, що позовні вимоги підставні та підлягають до задоволення, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 з 05.12.2011, що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №372452020 від 02.04.2024 року
ОСОБА_1 , як власнику вказаної квартири, надаються послуги з управління багатоквартирним будинком відповідно до договору №9-3 від 01.08.2023 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, який укладений між співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 в особі ОСОБА_2 , який діє на підставі рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку, та ЛКП «Старий Львів» в особі в.о. голови Галицької районної адміністрації міста Львова Гавчаком Р.І.
Відповідно до п.1 вказаного договору, управитель зобов`язується надавати співвланикам послугу з управління багатоквартирним будинком , що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язується оплачувати управителю послугу з управління, згідно з умовами цього договору.
Згідно з розрахунком заборгованості по особовому рахунку № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_3 , виникла заборгованість за надані послуги ЛКП «Старий Львів» з утримання будинку та прибудинкової території за період з січня 2020 року по липень 2024 року у розмірі 10848,86 грн.
Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно з ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Вказаною нормою закону визначено також способи захисту цивільних прав та інтересів та визначено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Спеціальним законом, який регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг є Закон України «Про житлово-комунальні послуги».
Зокрема, предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст.322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч.2 ст.382 ЦК України, усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Обов`язок споживачів своєчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом, передбачений ст. 68 ЖК України.
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
В силу п. 5 ч.2 ст.7, ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідач, зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/ тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами, така оплата здійснюється щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Співвласник багатоквартирного будинку зобов`язаний виконувати рішення зборів співвласників будинку, своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги (п. п. 5, 10 ч.1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).
Згідно зст.525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Зокрема, предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги",споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця,якщо інший порядок та строки невизначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Статтею 42 Земельного кодексу України передбачено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної земельної документації.
Відповідно до п. 11 Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі» від 11 грудня 2013 pоку № 970, у разі надходження актів-претензій від споживачів за формою згідно з додатком 1 та прийняття виконавцем рішення про їх задоволення перерахунок проводиться протягом наступного місяця з дати отримання виконавцем акта-претензії.
Жодних актів-претензій від відповідача протягом усього строку надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території не надходило.
Співвласник багатоквартирного будинку зобов`язаний виконувати рішення зборів співвласників будинку, своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги (п. п. 5, 10 ч.1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).
Відповідно до ч. 1 ст.625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Крім того, відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду (справа № 210/5796/16-ц) від 18 березня 2019 року, споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність письмово оформленого договору з позивачем не позбавляє відповідача обов`язку оплачувати надані йому послуги.
На підтвердження заборгованості відповідачів позивачем долучено до матеріалів справи відомості про нарахування та оплату послуг утримання будинку та прибудинкової території мешканця. З наданого розрахунку вбачається, що за відповідачем є заборгованість у розмірі 12 453,47 грн.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити, оскільки позивачем надано належні та достатні докази на підтвердження того, що відповідач не виконує належним чином свої обов`язки, а тому слід стягнути з відповідачів на користь позивача заборгованість у розмірі 10848,86 грн., що утворилась за період з січня 2020 року по липень 2024 року за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
Відповідно дост.141ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються:1)у разі задоволення позову-на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача;3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача пропорційно задоволеним вимогам суму сплаченого Львівського комунального підприємства «Старий Львів» судового збору в розмірі 3028,00 грн.
Керуючись ст.ст.12,13,89,258-259,263-265,268,280-284 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівського комунального підприємства «Старий Львів» заборгованість за договором надання послуг у сумі 10 848 грн. 86 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівського комунального підприємства «Старий Львів» суму сплаченого судового збору у розмірі 3028 гривень 00 копійок.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлений 13.01.2025 року
Учасники у справі:
Позивач: Львівське комунальне підприємство «Старий Львів» (79008, м.Львів,вул. Сербська, 15, ЄДРПОУ:20782401);
Відповідач: ОСОБА_1 (адреса проживання (реєстрації): АДРЕСА_4 , адреса місцезнаходження майна: АДРЕСА_5 , РНОКПП: НОМЕР_2 ).
Суддя Х.М.Мисько
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124357201 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Мисько Х. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні