Справа № 750/341/25
Провадження № 2-з/750/1/25
У Х В А Л А
13 січня 2025 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м.Чернігова у складі:
головуючого суддіКосенка О.Д.,
за участі секретаря судового засідання Веремій А.С.,
розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова з позовом до Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» про захист прав споживача та зобов`язання вчинити певні дії. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач відмовив йому у видачі переказу, чим порушив норми поштового зв`язку, права користувача поштових послуг одержувача переказу, а відтак права споживача, передбачені Законом «Про захист прав споживачів».
10.01.2025 позивач звернувся з заявою про забезпечення позову, в якій просить зобов`язати відповідача зберігати отримані ним кошти позивача від відправника на ім`я позивача з поштовим переказом 4805442129 від Держказначейства України у відділенні 14000 ОПЗ АТ «Укрпошта» до прийняття судом остаточного рішення у справі і отримання позивачем такого рішення і місяць після цього.
Заяву обґрунтовує тим, що в разі закінчення вказаного відповідачем в Порядку пересилання поштових переказів, прийнятих від юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, затвердженому наказом УДППЗ «Укрпошта» від 25.06.2021 № 709 зі змінами, внесеними наказом АТ «Укрпошта» від 31.05.2022 № 519, строку зберігання та неминучого повернення переказу відправнику до винесення остаточного рішення суду виникне ситуація, яка унеможливить отримання переказу позивачем, тобто призведе до фактичної втрати позивачем належних йому коштів, а отже завідомо унеможливить виконання рішення суду.
Відповідно до частини 2 статті 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно частини 1 статті 150 ЦПК України, позов забезпечується:
1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб;
1-1) накладенням арешту на активи, які є предметом спору, чи інші активи відповідача, які відповідають їх вартості, у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави;
2) забороною вчиняти певні дії;
3) встановленням обов`язку вчинити певні дії, у разі якщо спір виник із сімейних правовідносин;
4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання;
5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;
6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;
8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів;
9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги;
10) іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до частини другоїстатті 149 ЦПК Українизабезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Отже, вказаний заявником захід забезпечення позову не передбачений частиною першою статті 150 ЦПК України, а також законами та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 149, 150, 153, 260, 353 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її винесення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення (винесення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.Д. Косенко
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124359603 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Косенко О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні