Справа №760/9342/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(про закриття провадження у справі)
13 січня 2025 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Козленко Г.О., розглянувши заяву представника Управління поліції охорони в м. Києві про закриття провадження у цивільній справі за позовом Управління поліції охорони в м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання в гуртожитку, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду м. Києва звернулося Управління поліції охорони в м. Києві з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання в гуртожитку.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 02.05.2023 відкрито спрощене позовне провадження в цивільній справі за позовом Управління поліції охорони в м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання в гуртожитку.
Від представника Управління поліції охорони в м. Києві надійшла заява про закриття провадження та повернення судового збору з державного бюджету у зв`язку з врегулюванням спору позасудовим шляхом.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Положеннями ст. 11 ЦПК України встановлено позицію диспозитивності цивільного судочинства, а саме передбачено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 20 ЦК України особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд, у тому числі, реалізовує своє право на захист.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Згідно з ч. 2 ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Суд, вивчивши заяву представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення її вимог з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Подаючи до суду позовну заяву позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 2 684,00 грн згідно з платіжною інструкцією №2428 від 03.04.2023, зарахування якого підтверджується відповідною випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України.
Отже, згідно з ч. 1 ст. 142 ЦПК України підлягає поверненню позивачеві судовий збір у розмірі 50 % з державного бюджету.
Керуючись ст. ст. 1-20, 43, 49, 142, 255, 256, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Управління поліції охорони в м. Києві про закриття провадження у цивільній справі за позовом Управління поліції охорони в м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання в гуртожитку - задовольнити.
Закрити провадження у справі за позовом Управління поліції охорони в м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання в гуртожитку.
Повернути Управлінню поліції охорони в м. Києві з державного бюджету судовий збір, сплачений при поданні позову відповідно до платіжної інструкції №2428 від 03.04.2023 у сумі 1 342,00 грн (одна тисяча триста сорок дві гривні 00 копійок).
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Г.О. Козленко
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124360127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Козленко Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні