справа № 208/10924/24
№ провадження 2/208/1871/24
УХВАЛА
Іменем України
08 жовтня 2024 р. м. Кам`янське
Суддя Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області Похваліта С.М., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з додатковою відповідальністю «Шахта «Білозерська» до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, треті особи: Білозерська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Донецька обласна рада профспілок Федерації професійних спілок України, Незалежна профспілка гірників України, ОСОБА_1 про визнання недійсним акту форми Н-1/П від 20.05.2024 року, протиправною бездіяльність та зобов`язання вичинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
04 жовтня 2024 року представник позивача, адвокат Гаврихів В.В., який діє від імені та в інтересах позивача Товариства з додатковою відповідальністю «Шахта «Білозерська», через систему «Електронний суд» звернувся до Заводського районного суду м.Дніпродзержинська з позовною заявою до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, треті особи: Білозерська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Донецька обласна рада профспілок Федерації професійних спілок України, Незалежна профспілка гірників України, ОСОБА_1 про визнання недійсним акту форми Н-1/П від 20.05.2024 року, протиправною бездіяльність та зобов`язання вичинити певні дії.
Дослідивши матеріали позовної заяви та доданні до неї документи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати ст.ст.175,177 ЦПК України, якими визначено вимоги щодо змісту та форми позовної заяви.
Згідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем не зазначені:
- повне місцезнаходження позивача, а саме не зазначена область;
- відомі номери засобів зв`язку відповідача та третіх осіб, а саме Білозерської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області;
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача, відповідача та третіх осіб.
Згідно п.6,7ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити:відомостіпро вжиттязаходів досудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем не зазначені:
-відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися;
-відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
Згідно ч. 5ст. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.2ст.95 ЦПК Україниписьмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4ст. 95 ЦПК Україникопії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно ч. 5ст. 95 ЦПК Україниучасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення п.8 ч.3ст. 175 ЦПК Українипозивачем не вказано про наявність у нього або інших осіб оригіналів письмових доказів, які в копіях додано до позовної заяви.
Відповідно доабз.2ч.1ст.177ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Відповідно до ч.7 ст.43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Судом встановлено, що дана позовна заява сформована та подана через систему «Електронний суд». Як вбачається з матеріалів справи позивачем не долучено до позовної заяви доказів надсилання всім учасникам справи копій поданих до суду документів.
Згідно частини першоїстатті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 185 ЦПК України).
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, повідомивши, що відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Товариства з додатковою відповідальністю «Шахта «Білозерська» до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, треті особи: Білозерська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Донецька обласна рада профспілок Федерації професійних спілок України, Незалежна профспілка гірників України, ОСОБА_1 про визнання недійсним акту форми Н-1/П від 20.05.2024 року, протиправною бездіяльність та зобов`язання вичинити певні дії, залишити без руху.
Надати позивачу для усунення зазначених недоліків строк десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Повідомити та роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків, позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Похваліта С. М.
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124361732 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Похваліта С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні