Справа № 161/3998/23
Провадження № 2-во/161/13/25
У Х В А Л А
14 січня 2025 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі:
головуючого судді Рудської С.М.
при секретарі Коржик Н.В.
розглянувши увідкритому судовомузасіданні в залі суду в м. Луцьку заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного комунального підприємства «Луцьктепло» про зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23.05.2023 року у цивільній справі № 161/3998/23 у задоволенні позову ОСОБА_1 до ДКП «Луцьктепло» про зобов`язання вчинити дії було відмовлено.Дане судове рішення набрало законної сили та є чинним.
10.01.2025 року позивачкою було подано до суду заяву про виправлення описки у вищевказаному судовому рішенні. На обґрунтування заяви остання зазначила, що на 3-й сторінці в 10-му абзаці рішенням Луцькогоміськрайонного судуВолинської областівід 23травня 2023року уцивільній справі№ 161/3998/23зазначено назвуоргану місцевогосамоврядування змалої літери(«виконавчийкомітет»),хоча йогонайменування повиннобути вказанимз великої(«Виконавчийкомітет Луцькоїміської ради»). Враховуючи наведене, просить усунути дану описку.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі рішенні описки чи арифметичні помилки.
Згідно з ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень в рішенні чи ухвалі суду вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановлюється ухвала.
Відповідно до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та заяву про виправлення описок у судовому рішенні, суд приходить до наступних висновків.
Так, Верховний Суд у своїй Постанова від 21.07.2020 року в справі № 521/1074/17 роз`яснив, що описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Суд зауважив, що не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Разом з тим, зазначення в рішенні Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23.05.2023 року в цивільній справі № 161/3998/23 назви органу місцевого самоврядування з малої літери, у розумінні вищевказаних приписів чинного законодавства, не є опискою, оскільки така граматична помилкане призводитьдо невірногосприйняття назвизгаданого держаногооргану чидвоякого її(назви)трактування,а відтакне є істотною та не впливає на правосудність судового рішення.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне у задоволенні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні відмовити.
Керуючись ст.ст. 247, 269, 352, 354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні в цивільній справі № 1613998/23 за позовом ОСОБА_1 доДержавного комунальногопідприємства «Луцьктепло»про зобов`язаннявчинити дії відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 354 ЦПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, строк апеляційного оскарження обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст ухвали складений 14 січня 2025 року.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124365372 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Рудська С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні