Справа № 545/5527/24
Провадження № 2/545/435/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.01.2025 року суддя Полтавського районного суду Полтавської області Потетій А.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог: Полтавський відділ виконавчої служби Південно Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Полтава), про стягнення неустойки (пені) за несвоєчасну сплату аліментів на утримання дитини,-
в с т а н о в и в :
На адресу Полтавського районного суду Полтавської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог: Полтавський відділ виконавчої служби Південно Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Полтава), про стягнення неустойки (пені) за несвоєчасну сплату аліментів на утримання дитини.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що зазначена заява подана з порушенням правил підсудності, не може бути прийнята до розгляду Полтавським районним судом Полтавської області та підлягає переданню за підсудністю на розгляд до іншого суду з таких підстав.
Частиною 1 ст. 27 ЦПК Українивстановлено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно ч. 1 ст. 28 ЦПК України, позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Звертаючись до Полтавського районного суду Полтавської області, позивач не надала підтверджуючих документів, що відповідач ОСОБА_2 проживає в Полтавському районі без реєстрації.
Відповідно до висновків Об`єднаної палати КЦС Верховного Суду від 24.06.2024 року у справі №554/7669/21 визначення територіальної юрисдикції (підсудності) здійснюється з урахуванням зареєстрованого місця проживання або перебування фізичної особи позивача. А тому позови, наведені у ч.1 ст.28 ЦПК України, не можуть пред`являтися за фактичним місцем проживання або перебування позивача, якщо воно відрізняється від зареєстрованого.
Отже, виходячи з норм чинного законодавства,позивач помилково звернулась до Полтавського районного суду Полтавської області з даною позовною заявою.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК Україниякщо за результатами інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно дост.32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За такихобставин вважаю,що данасправа непідсуднаПолтавському районномусуду Полтавськоїобласті іїї необхіднопередати запідсудністю доКиївського районногосуду м.Полтава зазареєстрованим місцем проживання відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 27, 28, 31, 162, 260-261, 353, 354 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог: Полтавський відділ виконавчої служби Південно Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Полтава), про стягнення неустойки (пені) за несвоєчасну сплату аліментів на утримання дитини передати за підсудністю до Київського районного суду м. Полтава.
Копію ухвали про передачу позовної заяви за підсудністю надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського районного суду Полтавської області в 15-денний строк з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя: А. Г. Потетій
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124367547 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Потетій А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні