ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/3090/24
Провадження №2/477/169/25
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 січня 2025 року м.Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Семенова Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Вітовська державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , подана та підписана його представником ОСОБА_3 , до ОСОБА_2 , третя особа Вітовська державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
Судом здійснено перевірку зареєстрованого місця проживання відповідача відповідно до приписів ч.6 ст. 187 ЦПК України, якою встановлено, що позовна заява віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Жовтневого районного суду Миколаївської області.
Однак, вивчивши заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях175,177 ЦПК України, і підлягає залишенню без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно дочастини 2статті 175ЦПК Українипозовна заяваподається досуду вписьмовій форміі підписуєтьсяпозивачем абойого представником,або іншоюособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи. Натомість, позовна заява ОСОБА_1 підписана його представником ОСОБА_3 без надання належних документів в підтвердження повноважень у справі.
Відповідно до частини 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Представництвом є правовідносини, в яких одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (частини 1, 3 статті 237 Цивільного кодексу України).
Відповідно до положень статті 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Положеннями статті 15 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до положень статті 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Документами, що підтверджують повноваження адвоката як представника є довіреність або ордер, виданий відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", форму якого затверджує Рада адвокатів України.
Відповідно до пункту 3 Положення про ордер на надання правничої допомоги, затвердженого рішенням РАУ від 12.04.2019 № 41, в Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України відповідно доДодатку 1 (далі Положення).
Згідно з пунктом 4 Положення, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Зі змісту пункту 5 Положення вбачається, що лише ордер встановленої форми є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбаченихстаттею 20Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Згідно пункту12Положення,ордер міститьнаступні реквізити: серію,порядковий номерордера; прізвище,ім`я,по батьковіабо найменуванняособи,якій надаєтьсяправнича допомога; посиланняна договірпро наданняправничої допомоги/дорученняоргану (установи),уповноважених закономна наданнябезоплатної правничоїдопомоги,номер (увипадку наявності)та датуцього документа; назву органу, у якому надається правнича допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно достатті 19Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність»; прізвище,ім`я,по батьковіадвоката,який надаєправничу допомогуна підставіордера,номер тадату йогосвідоцтва проправо назаняття адвокатськоюдіяльністю,найменування органу,який йоговидав (КДКАвідповідного регіону,з 01.01.2013року радоюадвокатів відповідногорегіону);номер посвідченняадвоката України,ким таколи воновидане; обмеженняповноважень,якщо такіпередбачені договоромпро наданняправничої допомоги; датувидачі ордера; підписадвоката (власноручнийабо електронний)який видавордер,у разіздійснення ниміндивідуальної діяльності(уграфі «Адвокат»); двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.
Отже, законодавством чітко визначено, які саме реквізити та відомості повинен містити ордер.
Водночас, у копії ордера, долученого до позовної заяви, зазначено орган у якому надається правнича допомога Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області.
Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема адвоката, при реалізації права на справедливий суд передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи, а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, що реалізує право на справедливий суд. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво.
За вказаних обставин, оскільки Яковлева І.О. не надала належних документів в підтвердження повноважень у справі, вона не може бути допущена судом як представник позивача та підписувати позовну заяву.
Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин 1, 2 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, вона підлягає залишенню без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами статтями 177, 175, 185 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Вітовська державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, залишити без руху, запропонувавши позивачу усунути недоліки, вказані в мотивувальній частині ухвали впродовж одного дня з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимоги суду у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернеться позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М.Семенова
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124370539 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Семенова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні