Ухвала
від 07.01.2025 по справі 761/148/25
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/148/25

Провадження № 1-кс/761/1078/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 січня 2025 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді: ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2 ,

прокурор: ОСОБА_3

захисник: ОСОБА_4

підозрюваний: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Києві клопотання прокурора Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку дії обов`язків покладених на підозрюваного:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, із вищою освітою, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює на посаді начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури житлово-комунального господарства екології Фастівської районної державної адміністрації, який підозрюється у кримінальному провадженні № 42024110000000291 від 19.08.2024 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, згідно якого просить продовжити строк дії обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків в межах строку досудового розслідування, але на строк не більше двох місяців, а саме: прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора у кримінальному провадженні про зміну місця проживання та роботи; утриматись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; не відлучатися з населеного пункту в якому він проживає без дозволу слідчого або прокурора у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Як зазначає прокурор у клопотанні, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024110000000291 від 19.08.2024, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.08.2024 до начальника відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово- комунального господарства та екології Фастівської районної державної адміністрації в Київській області ОСОБА_5 звернувся ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який діє за дорученням ОСОБА_7 , яка являється власником земельної ділянки з кадастровим номером: 3222789200:02:015:0062, з приводу отримання дозвільної документації з будівництва штучної водойми в с. Ясногородка Фастівського р.н., Київської області.

Після чого у ОСОБА_5 виник злочинний умисел на прохання та одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 24.09.2024 о 14 год. 00 хв. знаходячись в службовому кабінеті за адресою: Київська обл., м. Фастів, площа Соборна, 1, діючи умисно, в порушення вищезазначеного законодавства, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання повідомив ОСОБА_6 , що для подачі правильного пакету документів з метою отримання повідомлення з Державної інспекції архітектури та містобудування про початок будівельних робіт необхідно отримати у місцевих архітекторів лист про містобудівні умови за що вимагає у ОСОБА_6 , надати суму неправомірної вигоди у розмірі 1000 доларів США.

Після чого, ОСОБА_5 в період часу з 26.04.2024 по 01.05.2024 більш точну дату та час не встановлено, у невстановленому під час досудового розслідування місці, підготував лист повідомлення про надання містобудівних умов з метою одержання з Державної інспекції архітектури та містобудування лист, що вищевказаний об`єкт не потребує містобудівних умов, а також вказана установа надає дозвіл про початок будівельних робіт.

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, ОСОБА_5 29.10.2024 о 15 год. 10 хв. знаходячись в своєму службовому кабінеті Фастівської районної військової адміністрації в Київській області за адресою: Київська обл., м. Фастів, площа Соборна, 1 діючи умисно, в порушення вищезазначеного законодавства, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання пояснив ОСОБА_6 , що копію примірника Викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000, разом з листом про надання містобудівних умов, а також іншими необхідними документами загрузить в Державну інспекцію архітектури та містобудування, а також передасть другий примірник листа з повним обсягом документів після надання обумовленої суми неправомірної вигоди.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_5 02.11.2024 о 10 год. 40 хв. знаходячись у приміщенні закладу харчування, а саме кав`ярня назва якої «Don Coffe`On», що знаходиться за адресою: Київська обл., м. Фастів, вул. Ступака, 4, діючи умисно, в порушення вищезазначеного законодавства, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання отримав від ОСОБА_6 , неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США за отримання листа про те що містобудівні умови та обмеження не надаються за підписом ОСОБА_5 .

Отже, ОСОБА_5 будучи особою, яка займає відповідальне становище, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання одержав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США, що відповідно до курсу НБУ складає 41 336,61 грн.

02.11.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Обґрунтованість повідомленої ОСОБА_5 підозри підтверджується зібраними у ході досудового розслідування доказами, у тому числі:

- протоколом прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення від 14.08.2024;

- протоколом огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих грошових коштів від 02.11.2024;

- протоколами обшуку від 02.11.2024;

- протоколами затримання в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_5 від 02.11.2024;

04.11.2024 Шевченківським районним судом м. Києва до ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб, визнати підозрюваному ОСОБА_5 розмір застави у межах 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 242 240 грн.

При цьому, вказаною ухвалою визначено, що у разі внесення застави та з моменту звільнення підозрюваної з-під варти внаслідок внесення застави визначеної в ухвалі, підозрюваний зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, а саме: прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора у кримінальному провадженні про зміну місця проживання та роботи; утриматись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; не відлучатися з населеного пункту в якому він проживає без дозволу слідчого або прокурора у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Разом з тим, слідчим суддею визначено строк дії обов`язків, визначених для підозрюваного ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах терміну досудового розслідування, однак не більше 2 (двох) місяців з моменту внесення застави в розмірі, визначеному судом.

05.11.2024 ОСОБА_5 було звільнено з-під варти у зв`язку із внесенням застави.

Строк дії обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_5 закінчується 05.01.2025 року, але досудове розслідування не може бути завершеним у зв`язку із тим, що по даному кримінальному провадженню необхідно виконати процесуальні дії, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме:

- Здійснити розсекречення таємних документів

- Виконати клопотання судових експертів, наданих у порядку ст. 69 КПК України та отримати висновки судових почеркознавчих експертиз

- Допити працівників Фастівської районної державної адміністрації.

- У разі встановлення під час проведення слідчих дій інших свідків чи осіб, причетних до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, провести їх допити

-Виконати вимоги ст. 290, 291 КПК України, скласти обвинувальні акти та реєстр матеріалів досудового розслідування.

У зв`язку з чим, прокурор подав до суду клопотання про продовження строку обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте дане клопотання подано до суду 06.01.2025 року, внаслідок чого у судове засідання призначене на 06.01.2025 року сторона захисту не з`явилася, через неможливість належного повідомлення, передбаченого положеннями КПК, а тому слідчий суддя змушений був відкласти проведення судового засідання.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник - ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечували в повному обсязі.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Таким чином, слідчий суддя має пересвідчитися та надати оцінку наявним ризикам, на які вказує прокурор.

Так, слідчим суддею встановлено, що 02.11.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

04.11.2024 Шевченківським районним судом м. Києва до ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб, визнати підозрюваному ОСОБА_5 розмір застави у межах 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 242 240 грн.

При цьому, вказаною ухвалою визначено, що у разі внесення застави та з моменту звільнення підозрюваної з-під варти внаслідок внесення застави визначеної в ухвалі, підозрюваний зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, а саме: прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора у кримінальному провадженні про зміну місця проживання та роботи; утриматись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; не відлучатися з населеного пункту в якому він проживає без дозволу слідчого або прокурора у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Разом з тим, слідчим суддею визначено строк дії обов`язків, визначених для підозрюваного ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах терміну досудового розслідування, однак не більше 2 (двох) місяців з моменту внесення застави в розмірі, визначеному судом.

05.11.2024 ОСОБА_5 було звільнено з-під варти у зв`язку із внесенням застави.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців.

У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі ст. ст. 91, 92 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов`язок доказування покладається на слідчого, прокурора.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 КПК України, розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті.

Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 199 КПК України клопотання органу досудового розслідування про продовження заходів забезпечення кримінального провадження повинно бути подано не пізніше ніж за п`ять днів до закінчення дії попередньої ухвали.

Разом з тим, слідчий суддя звертає увагу на те, що клопотання про продовження строку запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подано прокурором до суду 06.01.2025 року, тобто з порушенням, визначеного ч. 1 ст. 199 КПК України, строку.

Відповідно до ч. 4 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку тримання під вартою до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.

Як наслідок, станом на день розгляду вказаного клопотання, установлений ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва строк дії покладених на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків - закінчився.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 194 КПК України, після закінчення строку, у тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

Отже, на момент розгляду клопотання, стороною обвинувачення порушені процесуальні строки, за таких обставин, слідчий суддя позбавлений можливості продовжити пропущений строк обов`язків.

Керуючись ст. ст. 176, 177, 178, 193, 194, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволенні клопотання прокурора Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку дії обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_5 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено15.01.2025
Номер документу124370748
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків

Судовий реєстр по справі —761/148/25

Ухвала від 07.01.2025

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні