Справа № 671/53/25
14 січня 2025 року
2/671/33/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2025 року м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Андрущенко О.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Волочиської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
Позивач звернувся до відповідача з позовом про визнання права власності на спадкове майно.
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Однак, позивачем не зазначені відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.
Згідно п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Зазначення в позовній заяві щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви, є суттєвою вимогою, оскільки, засвідчуючи особисто копію того чи іншого письмового доказу, позивач підтверджує те, що оригінал такого доказу знаходиться в нього та може бути наданий до суду в разі сумнівів в іншої сторони.
У позовній заяві відсутні дані щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Разом із тим, суд роз`яснює, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Волочиської міської ради про визнання права власності на спадкове майно підлягає залишенню без руху з наданням п`ятиденного строку на усунення виявлених недоліків.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 175, 185, 187, 260, ЦПК України, суддя, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Волочиської міської ради про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ять днів, з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, які вказані в мотивувальній частині ухвали.
Копію ухвали направити позивачу.
У разі невиконання ухвали в зазначений строк заява буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Волочиський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124371611 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Волочиський районний суд Хмельницької області
Андрущенко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні