СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/2433/24
Провадження № 2-о/306/27/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2025 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого-судді Уліганинця П.І.
присяжних: Островки О.І.
Мандзюк А.І.
за участю:
секретаря судового засідання Сова-Фафула А.Я.
розглядаючи у підготовчому судовому засіданні в м. Свалява цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 та Свалявський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Мукачівському районі про оголошення фізичної особи померлою,-
В С Т А Н О В И В:
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 заявив клопотання про заміну даного центру на ІНФОРМАЦІЯ_3 та залучити до участі у даній цивільній справі Міністерство оборони України. Вважає, що так як заявниця подала дану заяву з метою реалізації права на отримання одноразової матеріальної допомоги, яка нараховується та виплачується Міністерством оборони України, є необхідність у залученні даного відомства до участі у даній цивільній справі. Окрім того вказує, що районні ТЦК та СП є відокремленими підрозділами відповідних ТЦК та СП АРК, областей та міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом ІV ЦПК України.
За приписами ч. 1 ст. 312 ЦПК України суддя під час підготовки справи про усиновлення дитини до розгляду вирішує питання про участь у ній як заінтересованих осіб відповідного органу опіки та піклування, а у справах, провадження в яких відкрито за заявами іноземних громадян, - уповноваженого органу виконавчої влади.
Оскілки положеннями ЦПК України не передбачена заміна заінтересованої особи в окремому провадженні, суд за аналогією застосовує положення ст. 51 ЦПК України щодо заміни неналежного відповідача.
За приписами ст. 51 ЦПК України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі. Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
За приписами ч. 6 ст. 16-3 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами.
Згідно ст. 46 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.
Відповідно до п. 7 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
За встановлених обставин, суд дійшов висновку щодо необхідності задоволення клопотання представника ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись ст. 51, 197, 260, 261, 312 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Залучити до розгляду цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 та Свалявський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Мукачівському районі про оголошення фізичної особи померлою заінтересовану сторону - Міністерство оборони України (його представників - Західний територіальний юридичний відділ - ІНФОРМАЦІЯ_4 ) (03168, місто Київ, проспект Повітрофлотський, будинок 6 admou@post.mil.gov.ua)
Замінити неналежну заінтересовану сторону - ІНФОРМАЦІЯ_1 на належну заінтересовану сторону - ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 та Свалявський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Мукачівському районі про оголошення фізичної особи померлою.
Підготовче засідання відкласти на 15 лютого 2025 року на 15 год. 00 хв.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
ГОЛОВУЮЧИЙ: П.І. Уліганинець
ПРИСЯЖНІ О.І. Островка
А.І. Мандзюк
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124376018 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Уліганинець П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні