Справа № 308/17404/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2025 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі судді Бедьо В.І., при секретаріМолдован Д.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Ужгородської районної ради про визнання права власності на житлове приміщення в порядку приватизації,-
В С Т А Н О В И В:
27.10.2024 року, громадяни ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулися до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовною заявою до Ужгородської районної ради про визнання в порядку приватизації за ними право спільної сумісної власності на об`єкт нерухомого майна квартиру АДРЕСА_1 .
Позовні вимоги обґрунтовані, тим що позивачі з 1982 року є наймачами та проживають квартирі за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується відмітками про реєстрацію місця проживання. З того часу і до тепер, позивачі фактично проживають та зареєстровані за вказаною адресою. Доказами, які підтверджують вказану обставину є довідка про кількість зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб виданою 04.07.2024 року N? 3947/03.4-21 відділом реєстрації місця проживання департаменту забезпечення надання адміністративних послуг. Позивачі набули право на проживання в квартирі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 у відповідності до законодавства України.
Маючи на меті приватизувати вищевказану квартиру, позивачами були підготовлені всі необхідні документи для приватизації даної квартири. Однак, у приватизації їм було відмовлено у зв`язку з чим позивачам було рекомендовано приватизувати квартиру у судовому порядку. Вказана квартира перебуває у комунальній власності Ужгородської районної ради та має загальну площу 57,7 кв.м., житлову площу 38,5 кв.м., що підтверджується рішенням Ужгородської районної ради від 22.05.2008 року N? 251 «Про безоплатну передачу у приватну власність».
На підставі вищезазначеного, позивачі просять суд визнати в порядку приватизації за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 право спільної сумісної власності на об`єкт нерухомого майна квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 57,7 кв.м., житловою площею 38,5 кв.м.
У судове засідання позивачі не з`явилися, подали до суду заяву про розгляд справи без їх участі, зазначивши, що позовні вимоги підтримують повністю та просять їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, хоча належно повідомлявся про час і місце розгляду справи, подав заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечував.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши в сукупності наявні докази, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що Рішенням Ужгородської районної ради від 22.05.2008 року № 251 «Про безоплатну передачу у приватну власність» надано згоду на безоплатну передачу у приватну власність квартири за адресою АДРЕСА_2 .
Згідно до наданих копій паспортів позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 з 21 червня 1982 року, а ОСОБА_3 має реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 з 18 травня 2002 року.
Згідно довідки про кількість зареєстрованих у житловому приміщені/будинку осіб виданою 04.07.2024 року № 3947/03.4-21 відділом реєстрації місця проживання департаменту забезпечення надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради, у вказаній кватирі зареєстровані позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Згідно довідки від 20.05.2024 року АТ «Ощадбанк» позивачі участі в приватизації державного житлового фонду не брали, житлові чеки не використовували.
Відповідно до листа виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 09.11.2023р. №4771/03-17 позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 будинок за адресою АДРЕСА_3 на балансі м.Ужгорода не перебуває та у переліку службового житла не знаходиться.
Листом Ужгородської районної ради від 22.08.2024 № 130/02-25 за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 щодо оформлення передачу у приватну власність квартири за адресою АДРЕСА_2 право позивачів на приватизацію квартири за адресою АДРЕСА_2 не заперечується, однак позивачам відмовлено в реалізації права на приватизацію вказаної квартири в зв`язку з відсутністю спеціально створеного Ужгородською районною радою органу приватизації (агенства, бюро) та рекомендовано вирішити питання приватизації квартири в судовому порядку.
Згідно зіст. 345 ЦК Українифізична особа може набути право власності у разі приватизації майна, що є в комунальній власності. Приватизація здійснюється у порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 1 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація державного житлового фонду - це відчуження житлових приміщень на користь громадян України.
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація державного житлового фонду здійснюється органами місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 15 Житлового Кодексу України, компетенція виконавчих комітетів районних, міських, районних у містах рад у галузі використання і забезпечення схоронності житлового фонду.
Згідно п. 30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях місцевих рад вирішуються питання прийняття рішень щодовідчуження відповідно до закону комунального майна.
Згідно ч. 4 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об`єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.
Згідно ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
У силу статей1,3,8 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"приватизація державного житлового фонду здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина, який постійномешкає у квартирі (будинку), відносно якої вирішується питання про передачу у власність.
Отже, враховуючи те, що передача у власність приватизованого житла відбувається на підставі рішення органу приватизації, оформляється свідоцтвом про право власності на житло, яке реєструється органом приватизації.
Крім того, за змістом наведених вище нормативно-правових актів, якими врегульовано порядок приватизації державного житлового фонду, особа, яка бажає скористатись таким правом, звертається до відповідного органу із заявою, до якої додає необхідні документи, а цей орган приймає відповідне рішення, яке у випадку незгоди з ним заявника може бути предметом оскарження в суді.
Спори, що виникають при приватизації квартир (будинків) державного житлового фонду хоча й вирішуються судом, однак належним способом захисту у разі порушення такого права є не визнання права власності на квартиру, а визнання безпідставною відмови органу приватизації передати у приватну власність квартиру з державного житлового фонду з покладенням обов`язку на останнього оформити приватизацію житлового приміщення.
У зв`язку з вище вкладним, суд вважає за доцільним відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Ужгородської районної ради, про визнання права власності на житлове приміщення в порядку приватизації.
Керуючись статтями 328- 345 ЦК України, Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду", Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», 12, 81, 263 265, 279 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Ужгородської районної ради про визнання права власності на житлове приміщення в порядку приватизації - відмовити.
Рішення судуможе бутиоскаржене безпосередньодо Закарпатськогоапеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Ужгородського
Міськрайонного суду В.І.Бедьо
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124376049 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бедьо В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні