Справа № 390/513/24
Провадження № 1-кп/390/42/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" січня 2025 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному проваджені відносно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.194, ч.1 ст.366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Кіровоградського районного суду Кіровоградської області перебуває зазначене кримінальне провадження.
Підготовче судове засідання для розгляду вказаного кримінального провадження призначено на 12.00 год 15.01.2025.
Від прокурора третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_2 до суду надійшло клопотання, в якому він просить провести судове засідання в режимі відеоконференції з Вищим антикорупційним судом або Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду, за його участю.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Враховуючи, що участь прокурора у розгляді кримінального провадження є обов`язковою, зважаючи, що прокурор перебуває в іншій місцевості, яка значно віддалена від Кіровоградського районного суду Кіровоградської області, з метою дотримання розумних строків судового провадження та права на захист, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та провести судове засідання, яке призначене на 15.01.2025 у режимі відеоконференції з Вищим антикорупційним судом за участю прокурора ОСОБА_2 .
Керуючись ст.336, 372 КПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_2 про проведення судового засідань в режимі відеоконференції - задовольнити.
Підготовче судове засідання, яке призначене на 12.00 год 15.01.2025, для розгляду кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.194, ч.1 ст.366 КК України, проводити в режимі відеоконфереції з Вищим антикорупційним судом (вул. Хрещатик, 42А, м. Київ) за участю прокурора третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_2 .
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеозв`язку між Кіровоградським районним судом Кіровоградської області та Вищим антикорупційним судом доручити головним спеціалістам з інформаційних технологій зазначених судів.
Доручити судовому розпоряднику або секретарю судового засідання Вищого антикорупційного суду здійснити дії, передбачені ч.4 ст.336 КПК України: встановити особу прокурора третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_2 (перевірити документи, що посвідчують його особу), а також перебувати з ним до закінчення судового засідання.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції повинні фіксуватись за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали направити за належністю для виконання.
В судове засідання викликати учасників судового процесу.
Ухвала не оскаржується та підлягає негайному виконанню.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124376086 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Бойко І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні