Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 391/834/24
Провадження № 2-о/391/43/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.01.2025р.селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Капиш В.М.,
секретар судового засідання - Говорова К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Компаніївка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Компаніївська селищна рада Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.
В обґрунтування заяви зазначила, що 28 квітня 2001 року вона отримала Державний акт на право приватної власності на землю серії 11-КР № 005537 від 28.04.2001 року, яка розташована на території Сасівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, площею 6,41 га. Однак даний державний акт виданий на ім`я ОСОБА_2 . Разом з тим, в паспорті громадянина України її ім`я вказано як ОСОБА_1 .
Також заявник зазначає, що вказаний державний акт було видано на земельну ділянку саме їй, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Державний акт на земельну ділянку видавався їй вже після того, як вона отримала паспорт громадянина України, де вказано її ім`я, як ОСОБА_1 , а отже під час оформлення Державного акту на право приватної власності на землю серії 11-КР № 005537 від 28.04.2001 року, було допущено описку
Ухвалою судді Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 28.11.2024 року подану заяву залишено без руху з наданням строк для усунення недоліків.
Ухвалою судді Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 24.12.2024 року, після усунення недоліків відкрито окреме провадження у справі та призначено судове засідання з повідомленням (викликом) учасників справи.
Ухвалою судді Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 24.12.2024 року заявнику повернуто надмірно сплачений судовий збір в сумі 605,60 грн.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подала заяву зареєстровану судом 14.01.2025 року за вх. № 125/25-ВХ, про розгляд справи у її відсутність, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області в судове засідання не з`явився, адресу суду 07.01.2025 від Компаніївської селищної ради надійшла заява від 01.01.2025 № 03-20/1/1 за підписом селищного голови Олександра Маслюкова про розгляд справи без участі представника селищної ради. Не заперечують щодо встановлення факту належності правовстановлюючих документів ОСОБА_1 .
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Зваживши доводи, викладені в заяві, дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, окремого провадження (п. 3 ч. 2 ст. 19 ЦПК України).
Окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 7 ст. 19 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що заявниця народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Сасівка Компаніївського району Кіровоградської області, що підтверджується паспортом громадянина України від 20.03.2000 року серії НОМЕР_1 виданого Компаніївським РВУМВС України в Кіровоградській області на ім`я ОСОБА_1 . (а.с. 3).
Згідно довідки від 20.05.1999 року заявнику присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_2 (а.с. 4)
На підставі рішення сесії Сасівської сільської ради народних депутатів від 24.03.2001 року за № 88, ОСОБА_2 видано Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-КР № 005537 від 28.04.2001 року, яка розташована на території Сасівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, площею 6,41 га (а.с. 6).
Як вбачається з заповіту посвідченого секретарем Сасівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області 16.01.2009 року ОСОБА_1 зробила розпорядження, яким земельну ділянку, згідно державного акта на праві приватної власності серії ІІ-КР № 005537 від 28.04.2001 року, яка розташована на території Сасівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, площею 6,41 га заповіла ОСОБА_3 . (а.с.7).
Згідно договору оренди землі від 03.02.2016 року ОСОБА_1 уклала договір оренди земельної ділянки площею 6,41 га, яка розташована на території Сасівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області. (а.с. 8-10).
Зазначене порушення прав заявника підлягає судовому захисту, оскільки у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення факту, що має юридичне значення.
У суду немає підстав ставити під сумніви письмові докази надані заявником.
Отже, беручи до уваги встановлені судом обставини справи, зважаючи на розбіжності в написанні імені заявника в документах що посвідчують її особу із написанням її імені у правовстановлюючому документі, судом встановлено, що оскільки прізвище та по батькові в документах співпадають, то мова йде про одну і ту саму особу ОСОБА_1 та у правовстановлюючому документі допущено орфографічні помилки в написанні її імені.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, при цьому, відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Пунктом 12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» визначено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаним у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документу, в якому допущені помилки у прізвищі, імені по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявнику подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Згідно п. 1 цієї ж постанови Пленуму ВСУ в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту належності їй правовстановлюючого документу, а саме Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-КР № 005537 від 28.04.2001 року, яка розташована на території Сасівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, площею 6,41 га, виданий на ім`я ОСОБА_2 на підставі рішення сесії Сасівської сільської ради народних депутатів від 24.03.2001 року за № 88.
Встановлення даного юридичного факту для заявника ОСОБА_1 має юридичне значення, оскільки безпосередньо породжує юридичні наслідки та надає заявнику можливість реалізувати своє право як власника щодо розпорядження належним їй (заявнику) нерухомим майном.
Таким чином, аналізуючи докази по справі в їх сукупності, враховуючи, що встановлення факту належності правовстановлюючого документа має для заявника юридичне значення, суд доходить висновку про обґрунтованість і доведеність заяви про встановлення юридичного факту, судом встановлено розбіжності у написанні імені заявника у правовстановлюючому документі, а саме в державному акті на право приватної власності на землю, де її ім`я зазначено як « ОСОБА_4 », а згідно з паспортом громадянина України « ОСОБА_5 », у зв`язку з чим факт належності ОСОБА_1 , правовстановлюючого документа знайшло підтвердження з досліджених судом доказів, а тому підлягає встановленню даний юридичний факт.
Відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом, у зв`язку з чим понесені заявниками судові витрати, що складаються з судового збору, - вважати по фактично понесеним останнім.
Керуючись ст.ст.293 - 294, 315, 319 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме, що Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-КР № 005537 від 28.04.2001 року, на земельну ділянку, яка знаходиться на території Сасівської сільської ради Кропивницького району (Компаніївського району) Кіровоградської області, площею 6,41 га належить ОСОБА_1 .
Судові витрати в розмірі 605,60 грн. залишити фактично понесеними.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Кропивницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
- заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ;
- заінтересована особа: Компаніївська селищна рада Кропивницького району Кіровоградської області, код ЄДРПОУ: 04364911, місцезнаходження: вул. Паркова, 4, селище Компаніївка Кропивницького району, Кіровоградської області.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області В.М. Капиш
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124376194 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Капиш В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні