Справа № 643/15567/24
Провадження № 2/643/1342/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.01.2025 Московський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого судді Скотаря А.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Серікової Я.В.,
розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-25» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором, -
установив:
ТОВ «Охорона-25» 10.12.2024 звернулось до Московського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором на охорону пультом централізованого спостереження і реагування у розмірі 8261,27 грн.
Позовна заява подана через систему Електронний суд.
Ухвалою від 11.12.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
13.01.2025 від представника позивача через електронний суд надійшли заяви, у яких остання просить закрити провадження у справі через відсутність предмета спору (відповідачем повністю сплачено заборгованість), повернути сплачений судовий збір.
Розглянувши заяви представника позивача про закриття провадженні у справі, суд зазначає таке.
Згідно з ч. 3 ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до правового висновку, висловленого Верховним судом у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у постанові від 20.09.2021 (справа № 638/3792/20), закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Пунктом 2 частини першої статті 255 ЦПК України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Поняття «юридичного спору» має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття «спір про право» (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття «спору про право» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Предмет спору - це об`єкт спірного правовідношення, з приводу якого виник спір. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Тобто, правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
З урахуванням викладеного, відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.
Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
Суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, якщо предмет спору був відсутній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення судом першої інстанції судового рішення за умови, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Оскільки відповідач не має заборгованості перед позивачем, суд дійшов висновку про відсутність предмету спору в даній справі.
За таких обставин провадження у справі підлягає закриттю на підставі пункту 2 частини 1 статті 255 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 255 ЦПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Ураховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути позивачу сплачений судовий збір у розмірі 2422,40 грн.
Керуючись ст.ст. 255, 259, 260, 279 ЦПК України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд
постановив:
Закрити провадження у справі № 643/15567/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-25» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором.
Зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області повернути Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-25» (код ЄДРПОУ 42946170) судовий збір у розмірі 2422 (дві тисячі двадцять дві) грн 40 коп, сплачений на підставі платіжної інструкції № 534 від 29.11.2024, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA568999980313171206000020657.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Охорона-25», код ЄДРПОУ 42946170, місцезнаходження: м. Харків, вул. Садова, буд. 10/12).
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована: АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена лише в частині закриття провадження у справі, у іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її оголошення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали не було вручено у день її оголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому повного тексту ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.Ю. Скотар
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124376812 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Скотар А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні