ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
14 січня 2025 року
м. Хмельницький
Справа № 687/1129/24
Провадження № 22-ц/820/78/25
Хмельницький апеляційний суд у складі
колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
Талалай О. І., Корніюк А. П., П`єнти І. В.
під час вирішення питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Чемеровецького районного суду Хмельницької області у справі за поданням Чемеровецького відділу державної виконавчої служби у Кам`янець-Подільському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про оголошення розшуку боржника ОСОБА_1
у с т а н о в и в :
Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 06 листопада 2024 року апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Чемеровецького районного суду Хмельницької області була залишена без руху та надано строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для подання апеляційної скарги, оформленої відповідно до вимог ст 356 ЦПК України, та її копій відповідно до кількості учасників справи, а також для сплати судового збору у сумі 605,60 гривень.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Копія ухвали суду неодноразово надсилалась ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , зазначеною самим ОСОБА_1 в апеляційній скарзі, а саме 06 листопада 2024 року, 27 листопада 2024 року, 12 грудня 2024 року.
За інформацією з Єдиного державного демографічного реєстру № 938348 від 06 грудня 2024 року відомості щодо зареєстрованого місця проживання ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) відсутні.
Однак копію процесуального документа не вручено адресату, листи повернуто до суду з відмітками поштового відділення «адресат відсутній за вказаною адресою».
Крім того, 27 грудня 2024 року суд також надіслав копію ухвали на електронну адресу заявника, зазначену ним в апеляційній скарзі.
Отримання копії ухвали суду 27 грудня 2024 року о 08 год 29 хв. підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Згідно з ч. 1 ст 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
В силу п. 116 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об`єктом поштового зв`язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження.
Строк зберігання поштового відправлення протягом місяця дає можливість особі, яка подала апеляційну скаргу, вжити заходів для отримання відправлення.
Від отримання надісланої копії ухвали суду ОСОБА_1 ухиляється.
Попри те, що конституційне право на суд є правом, його реалізація покладає на учасників справи певні обов`язки. Практика ЄСПЛ визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки
Так, у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року зазначено, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
У рішенні ЄСПЛ у справі «Тойшлер проти Германії» від 04 жовтня 2001 року наголошено, що обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів.
Отже, особа, яка оскаржила судове рішення в апеляційному порядку зобов`язана з розумним інтересом цікавитись провадженням у справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати свої процесуальні обов`язки.
Проте протягом тривалого часу ОСОБА_1 не вжив заходів щодо отримання поштової кореспонденції суду, не цікавився станом розгляду поданої ним апеляційної скарги, не усунув недоліки апеляційної скарги та не сплатив судовий збір за її подання.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 не зазначив інші засоби зв`язку, зокрема адресу місця фактичного проживання, що позбавляє суд можливості надіслати йому копію апеляційної скарги в інший спосіб або повідомити про необхідність з`явитися до суду для її отримання.
На теперішній час недоліки апеляційної скарги не усунуто.
На підставі ч. 3 ст 185, ч. 2 ст 357 ЦПК України, якщо недоліки апеляційної скарги не усунуто у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається.
У зв`язку з наведеним вище апеляційну скаргу необхідно вважати неподаною і повернути.
Відповідно до ч. 7 ст 357 ЦПК України про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку.
Керуючись ст 185, 357 ЦПК України,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чемеровецького районного суду Хмельницької області вважати неподаною та повернути.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати ОСОБА_1 разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копію апеляційної скарги з додатками залишити у матеріалах справи.
Ухвала набирає законної сили з дня постановлення, проте може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя-доповідач О. І. Талалай
Судді А. П. Корніюк
І. В. П`єнта
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124378337 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Талалай О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні