Ухвала
від 13.01.2025 по справі 903/12/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

13 січня 2025 року Провадження 06/903/12/25

Господарський суд Волинської області у складі судді Дем`як В.М., розглянувши матеріали по справі № 903/12/25

за позовом: Керівника Ковельської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації

до відповідача-1: Ковельської районної державної (військової) адміністрації

відповідача-2: Головного управління Держгеокадастру у Волинській області

відповідача-3: Велицької сільської ради Ковельського району Волинської області

відповідача-4: Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОПРОДАКТС»

про скасування рішень, розпоряджень, наказу, визнання недійсним договору оренди та скасування державної реєстрації земельної ділянки

Встановив: Керівник Ковельської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Волинської області з позовом до Ковельської районної державної (військової) адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Велицької сільської ради Ковельського району Волинської області, Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОПРОДАКТС» в якому просить суд:

- визнати незаконним та скасувати розпорядження Ковельської районної державної (військової) адміністрації від 21.08.2013 №276 в частині надання дозволу на проведення інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території сільських та селищних рад району щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 0722187800:03:002:0357, площею 13, 8692 га.;

- визнати незаконним та скасувати розпорядження Ковельської районної державної (військової) адміністрації від 23.12.2013 №464 в частині затвердження технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель та земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території сільських та селищних рад району щодо земельної ділянки з кадастровим номером: 0722187800:03:002:0357, площею 13,8692 га.;

- визнати незаконним та скасувати п. 49 додатку до Акту приймання-передачі від 27.09.2018 №3-1032/15-18-СГ, затвердженого Наказом Головного управління Держгеокадастру у Волинській області №3-1032/15-18-СГ від 27.09.2018 «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність»;

- визнати незаконним та скасувати рішення Велицької сільської ради Ковельського району 17.12.2020 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та проведення земельних торгів»;

- визнати недійсним договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 0722187800:03:002:0357 площею 13, 8692 га від 29.03.2021, укладений між Велицькою сільською радою Ковельського району та ТОВ «Агропродактс»;

- усунути перешкоди державі в особі Волинської обласної військової адміністрації у користуванні та розпорядженні землями лісогосподарського призначення шляхом скасування державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 0722187800:03:002:0357, площею 13, 8692 га в Державному земельному кадастрі;

- усунути перешкоди державі в особі Волинської обласної військової адміністрації у користуванні та розпорядженні землями лісогосподарського призначення шляхом скасування державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0722187800:03:002:0357, площею 13, 8692 га у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

- усунути перешкоди державі в особі Волинської обласної військової адміністрації у користуванні та розпорядженні землями лісогосподарського призначення шляхом скасування державної реєстрації права оренди ТОВ «Агропродактс» на земельну ділянку з кадастровим номером 0722187800:03:002:0357, площею 13,8692 га у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

В обґрунтування позовних вимог прокурор доводить, що оспорювані рішення Велицької сільської ради 24.10.2018 № 31/8 «Про прийняття земельних ділянок з державної власності у комунальну власність Велицької сільської ради об`єднаної територіальної громади», рішення Велицької сільської ради від 17.12.2020 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та проведення земельних торгів» прийняті в порушення вимог ст. ст. 6, 14, 19 Конституції України, ст. ст. 3, 15-2, 17, 20, 56, 57, 84, 122, 141, 142, 149 Земельного кодексу України, ст. ст. 31, 33, 57 Лісового кодексу України, оскільки землі лісогосподарського призначення не можуть передаватись у користування без їх вилучення у постійних користувачів та без зміни категорії і цільового призначення землі. Прокурор зазначає, що рішення Велицької сільської ради від 17.12.2020 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та проведення земельних торгів», яким орган місцевого самоврядування за відсутності повноважень розпорядився спірною земельною ділянкою прийняте з порушенням наведених вище вимог закону та підлягає скасуванню, а договір оренди землі, що укладений 29.03.2021 між Велицькою сільською радою і ТОВ «Агропродактс» на підставі ст.ст. 203, 215, 227 Цивільного кодексу України підлягає визнанню недійсним.

Крім того, прокурор у позовній заяві зазначає третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Ковельське спеціалізоване лісогосподарське товариство «ТУР» (м. Ковель, вул. Грушевського, буд. 112, код ЄДРПОУ 05441542).

Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Суд вважає за необхідне в порядку, визначеному ст. 50 ГПК України, залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Ковельське спеціалізоване лісогосподарське товариства «ТУР» з огляду на те, що рішення суду у даній справі може вплинути на права та/або обов`язки третьої особи щодо однієї із сторін та наявність у третьої особи юридичного інтересу у даній справі, оскільки рішення у даній справі в майбутньому може вплинути на його права чи обов`язки щодо однієї із сторін, а також дає підстави вважати, що у зв`язку з прийняттям судового рішення у даній справі третю особу може бути наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки у майбутньому.

Судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України.

Згідно статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, загального позовного провадження.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та здійснення розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

У зв`язку з введенням на території України воєнного стану, суд з метою мінімізації ризиків, задля захисту життя та здоров`я учасників судового процесу, вважає за необхідне запропонувати учасникам справи скористатись своїм правом та надати Господарському суду Волинської області клопотання про розгляд справи без їх участі. Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до частин першої та другої статті 197 ГПК України.

При цьому, учасники справи з метою реалізації принципів змагальності та диспозитивності не позбавлені можливості подати письмові пояснення у даній справі.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 12, 50, 176, 177, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 03 лютого 2025 року на 10:00 год.

4. Повідомити учасників справи, що підготовче засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №103.

5. Явка представників сторін у судове засідання обов`язковою не визнається.

6. Запропонувати відповідачам у строк до п`ятнадцяти днів подати суду письмовий відзив (заперечення) на позовну заяву із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів учасникам по справі.

7. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачами у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

8. Залучити до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Ковельське спеціалізоване лісогосподарське товариство «ТУР» (м. Ковель, вул. Грушевського, буд. 112, код ЄДРПОУ 05441542).

9. Запропонувати прокурору, позивачу у строк до п`яти днів подати суду письмову відповідь на відзив із відповідними доказами про відправку її сторонам по справі.

10. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.

11. Третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача подати письмові пояснення по суті пред`явленого позову, документи в їх обґрунтування, про що подати докази надіслання іншим учасникам по справі.

12. Роз`яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-165 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані у строк, визначений в ухвалі.

13. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя В. М. Дем`як

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено15.01.2025
Номер документу124382854
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них щодо усунення порушення прав власника

Судовий реєстр по справі —903/12/25

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні