Рішення
від 08.11.2024 по справі 444/1591/24
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1591/24

Провадження № 2/444/766/2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2024 року м. Жовква

Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючий суддя Мікула В. Є.

секретар судового засідання Садова І.З.

розглянувши у судовому засіданні в місті Жовква Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ :

10 червня 2024 року справу за даною позовною заявою прийнято до розгляду та відкрито у ній провадження.

Позивачка звернулася до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої позовні вимоги наступним. 20 липня 2016 року Мокротинською сільською радою, Львівського району, Львівської області, було посвідчено заповіт ОСОБА_2 , ІПН - НОМЕР_1 . Заповідач визначив, що у разі його смерті, позивачці, ОСОБА_3 ( після шлюбу має прізвище ОСОБА_1 , копія свідоцтва про одруження: серія НОМЕР_2 ), перейдуть у спадщину дві земельні ділянки: 0,5190 га та 0,2734 га, що розташовані на території Мокротинської сільської ради, за межами населеного пункту.

ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкодавець, ОСОБА_2 , помер. Оскільки чоловік позивачки - ОСОБА_4 перебуває на фронті, а вона працює та самотужки виховує 5 дітей у селі, то не встигла подати в 6-місячний строк заяву про прийняття спадщини, що відкрилася по смерті заповідача ОСОБА_2 . Інших спадкоємців у нього не було. Позивачка зі спадкодавцем спільно не проживала, й не знала про його смерть.

При зверненні до Жовківської державної нотаріальної контори у відкритті спадкової справи позивачці було відмовлено через пропущення терміну на подачу заяви про прийняття спадщини.

Позивачка просить її позов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити та надати додатковий строк для звернення в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.

Відповідач не подав відзив на позов.

Позивачка у судове засідання не прибула, хоча була повідомлена про час та місце його проведення, проте у заяві просила слухати справу без її участі.

Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не прибули, про причини неявки суд не повідомили, однак відповідач подав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступного висновку.

З копії довідки про смерть, вих.№ 742 від 16.08.2023 та свідоцтва про смерть , серія НОМЕР_3 , вбачається, що заповідач ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З копії довідки, виданої старостою сіл Верхня Рожанка, Нижня Рожанка, від 19.03.2024 року вбачається, що ОСОБА_2 у Нижньорожанківській сільраді інший заповіт

ним не складався.

З копії заповіту , зареєстровного в реєстрі за № 26 вбачається, що ОСОБА_2 визначив, що у разі його смерті, позивачці, ОСОБА_3 ( після шлюбу має прізвище ОСОБА_1 , копія свідоцтва про одруження: серія НОМЕР_2 ), перейдуть у спадщину дві земельні ділянки: 0,5190 га та 0,2734 га, що розташовані на території Мокротинської сільської ради, за межами населеного пункту.

Згідно із ч.1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. ст. 81, 82 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторонаповинна довеститі обставини,на яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом.Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Позивач не зміг скористатися своїм правом на прийняття спадщини у зв`язку із станом здоров`я. Виходячи з наведеного, зазначена причина не повинна стати на перешкоді в реалізації законного права позивача на прийняття спадщини, що й передбачено чинним законодавством.

Інших фактичних даних, які мають значення для вирішення справи, немає.

За таких обставин причина пропуску позивачем строку для прийняття спадщини є поважною, позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 13, 81, 82, 141,200,247,258-259,264-265,354 ЦПК України, ст. 16, 1216, 1217, 1218, 1268, 1270 Цивільного кодексу України, суд

УХВАЛИВ :

Позов задовольнити.

Надати ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном 3/три/ місяці з моменту набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення складено 08 листопада 2024 року.

Суддя: Мікула В. Є.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124386101
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —444/1591/24

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 04.07.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні