Рішення
від 14.01.2025 по справі 509/1121/24
ОВІДІОПОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 509/1121/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2025 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Кириченко П.Л.,

присяжні Гура І.М., Нікітінський Ю.А.

при секретарі Осадченко С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. Овідіополь, Одеської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Овідіопольський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Одеса),

Дальницька сільська рада Одеського району Одеської області

про оголошення фізичної особи померлою,

учасники цивільного провадження по справі:

заявниця ОСОБА_1

зацікавлена особа: Овідіопольський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Одеса), (далі по тексту ВДРАЦС)

зацікавлена особа: Дальницька сільська рада Одеського району Одеської області (далі по тексту сільська рада), суд,-

ВСТАНОВИВ:

26 лютого 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Овідіопольського районного суду Одеської області з заявою, в якій зазначила, що вона є донькою ОСОБА_2 та з 04 грудня 2007 року фізична особа ОСОБА_2 , з місця проживання зникла, місце її перебування не відомо, вона звернулась до органів правопорядку з приводу розшуку батька, але заходи щодо розшуку батька, ніяких позитивних результатів не дали, у зв`язку з цим є підстави вважати, що її батько помер. У заявниці виникло право на спадкування після смерті її батька на спадкове майно у вигляді нерухомого майна яке перебуває на території Одеського (кол. Овідіопольського) району Одеської області. З цих підстав заявниця просила оголосити її батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 померлим.

Зацікавлена особа - сільська рада копію заяви та матеріали до неї отримала належним чином, просила розглянути справу без участі її представника.

Зацікавлена особа - Відділ ДРАЦС копію заяви та матеріали до неї отримала належним чином, заперечення до суду не направила.

Рух справи.

27 лютого 2024 року Овідіопольським райсудом Одеської області були виявлені недоліки в заяві, та був наданий строк для їх усунення.

16 квітня 2024 року судом першої інстанції було відкрито цивільне провадження.

02 серпня 2024 року судом першої інстанції була залучена зацікавлена особа сільська рада.

Заслухавши пояснення представника заявниці, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.46ч.1ЦК України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців.

Відповідно до ст.293ч.2п.3ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.

Відповідно ст.305ч.1ЦПК України передбачено, що заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна.

Обставини, які встановлені судом.

З пояснень заявниці, судом встановлено, що з 04 грудня 2007 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 пішов з дому і до цього часу в місці його постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 немає відомостей про його місце перебування.

З довідки старости села Доброолександрівка Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області та довідки сільської ради від 18.07.2024 року слідує, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , більше 8 років не проживає за місцем реєстрації.

З довідки Овідіопольського ВДРАЦС від 31.05.2024 року з 01.01.2017 року по день надходження запиту, актів цивільного стану відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 не виявлено.

З довідки Відділення поліції №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області від 01.06.2024 року вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав від 04.06.2024 року за ОСОБА_2 , на території Одеського (кол. Овідіопольського) району Одеської області нерухомого майна не зареєстровано, є часткове співпадіння з іншими фізичними особами, нерухоме майно яке перебуває в інших областях держави.

Згідно загально відомих відомостей, а саме реєстра боржників ОСОБА_2 , 1941 року народження не знаходиться.

Відповідно до розшукових заходів органами правопорядку відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 позитивних результатів не дали. (а.с.9-10).

Згідно відповідіз ПФУв Одеськійобласті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,будучи особоюпенсійного віку,на облікув управлінніне перебуває,пенсійні виплатине отримує.

З урахуванням даних вищевказаних обставин, та у зв`язку з тим, що ОСОБА_2 тривалий час не проживає про місцю своєї реєстрації, його віку та стану здоров`я, відсутність позитивного результату розшукових дій, що дають підстави припустити його загибель, суд приходить до висновку, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.258,259,263-265,293,294,315,319 ЦПК України, ст.46 ЦК України,-

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про оголошення фізичної особи померлою - задовольнити.

Оголосити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкав за адресою: АДРЕСА_1 померлим.

Копію рішення направити сторонам у справі.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів дня його проголошення.

Головуючий суддя: Кириченко П.Л.

Присяжні: Гура І.М.

Нікітінський Ю.А.

СудОвідіопольський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124386985
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту смерті, з них:

Судовий реєстр по справі —509/1121/24

Рішення від 14.01.2025

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Кириченко П. Л.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Кириченко П. Л.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Кириченко П. Л.

Ухвала від 27.02.2024

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Кириченко П. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні