Рішення
від 14.01.2025 по справі 591/3873/24
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/3873/24

Провадження № 2/591/685/24

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 січня 2025 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого Сидоренко А.П.

з участю секретаря судового засідання Кирионенко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Мірошниченка Андрія В`ячеславовича до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сумихенобудсервіс» про відшкодування матеріальної шкоди, -

в с т а н о в и в :

Позивачка ОСОБА_1 в особі представника адвоката Мірошниченка А.В. звернулася до суду з позовними вимогами до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та свої вимоги обгрунтовує тим, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 .

Відповідно до акту про залиття, аварію, що трапилась на системі центрального опалення, гарячого водопостачання (або холодного водопостачання) від 13 лютого 2024 року складеного комісією ТОВ «Управляюча компанія «Сумитехнобудсервіс» в складі: головного інженера Швець О.В., зазначено, що 09 лютого 2024 року в будинку АДРЕСА_2 , трапилося залиття . На день обстеження комісією встановлено наступне: під час залиття квартири АДРЕСА_1 постраждала: кухня - стеля 4 м2 та стіни 5м2; арка між балконом та кухнею; підлога на балконі, а саме лінолеум - сліди залиття по всій його площині; кімната - стіни, обої 6 м2, стеля частково в плямах, підлога - ковролін частково в плямах, шафа. Причинами залиття згідно акту є передчасний вихід з ладу опалювального приладу у квартирі АДРЕСА_3 . Висновки і рекомендації комісії: відсутність своєчасного реагування та забезпечення справного стану інженерних мереж мешканцями квартири АДРЕСА_4 .

Згідно висновку експерта за результатами проведення будівельно - технічного дослідження № 1768 від 27 лютого 2024 року, виконаного судовим експертом Андрєєвим Л.Г. величина матеріального збитку, заподіяного в результаті залиття приміщень квартири АДРЕСА_1 станом на лютий 2024 року складає 36097 грн.00 коп.

Власниками квартири АДРЕСА_3 , що зазначені в акті про залиття, аварію, що трапилась на системі центрального опалення, гарячого водопостачання (або холодного водопостачання) від 13 лютого 2024 року є у відповідності до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна про власника ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , яка належить їм на праві спільної сумісної власності.

Посилаючись на вказані обставини, просить суд стягнути у солідарному порядку з відповідачів на користь позивачки на відшкодування завданої матеріальної шкоди, внаслідок залиття квартири АДРЕСА_1 в розмірі 36097 грн.00 коп.; кошти в розмірі 4455 грн. 45коп. за проведення оцінки майна про розмір матеріального збитку; та стягнути у дольовому порядку з відповідачів на користь позивачки сплачений судовий збір та витрати на правову допомогу.

Ухвалою Зарічного районного суду від 22 квітня 2023 року відкрито провадження по справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, призначене підготовче засідання на 06 червня 2024 року, о 10 год. 00 хв.

03 травня 2024 року від представника третьої особи ТОВ «Управляюча компанія «Сумихенобудсервіс» надійшли пояснення, в яких зазначає, що товариство з 01 липня 2023 року є управителем багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_5 на підставі Договору № Х-39-23 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01 липня 2023 року, укладеного зі співвласниками вказаного будинку.

Відповідно до пункту 1.1. Договору № Х-39-23 від 01 липня 2023 року Управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_5 , а Співвласники зобов`язуються оплачувати Управителю Послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього Договору.

Згідно з пунктом 1.2. Договору № Х-39-23 від 01 липня 2023 року список Співвласників і площа квартир та приміщень, що перебувають у їх власності, станом на дату укладення Договору, зазначаються у Додатку № 1 до Договору, що є невід`ємною його частиною.

Так, відповідно до Додатку № 1 до Договору № Х-39-23 від 01 липня 2023 року власником квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_4 , однак виходячи з доказів, наданих позивачем, чинним власником є позивач - ОСОБА_1 , на яку оформлено особовий рахунок; власниками квартири АДРЕСА_4 є відповідачі 1, 2 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , особовий рахунок оформлений на ОСОБА_3 .

Заборгованість за послугу з управління багатоквартирним будинком у позивача та відповідачів перед третьою особою відсутня.

07 лютого 2024 року третій особі надійшло усне звернення від власників квартири АДРЕСА_4 про течу опалювальної батареї на кухні. У зв`язку з цим, третьою особою було перекрито опалювальну батарею на 9 і 14 поверсі по стояку. Після усунення течі опалення було відновлено. Крім того, 08 лютого 2024 року третій особі надійшло усне звернення від власника квартири АДРЕСА_6 про складання акту про залиття квартири.

13 лютого 2024 року третьою особою було складено Акт про залиття квартири АДРЕСА_6 внаслідок передчасного виходу з ладу опалювального приладу у квартирі АДРЕСА_4 . У квартирі АДРЕСА_6 були наявні сліди залиття: кухня (стеля 4 м2, стіни 5м2, арка між балконом та кухнею), підлога на балконі лінолеум на всій площині, кімната (стіна шпалери 6 м2, стеля частково в плямах, підлога ковролін частково в плямах, шафа).

Згідно з пунктом 1.4. Договору Х-39-23 від 01 липня 2023 року послуга з управління включає, зокрема, обслуговування внутрішньобудинкових систем, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Пунктами 6, 7 частини 1 статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено наступні визначення:

- управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа -підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб;

- спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

Механізм обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води багатоквартирного житлового будинку, забезпечення їх належного функціонування, технічного обслуговування та ремонту з метою надійного та безпечного надання споживачам відповідних комунальних послуг визначається Порядком, затвердженим наказом Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 серпня 2018 року №219 (надалі - Порядок ТО внутрішньобудинкових систем).

Відповідно до пункту 3 Порядку ТО внутрішньобудинкових систем точкою приєднання внутрішньобудинкової системи теплопостачання багатоквартирного будинку до житлового (нежитлового) приміщення є відгалуження від стояків у межах приміщення для вертикальної розводки, перша запірна арматура на відгалуженні від стояка за межами приміщення для горизонтальної розводки (запірна арматура не належить до внутрішньобудинкової системи).

Зазначає, що опалювальний прилад (батарея) у кухні квартири АДРЕСА_3 знаходиться після точки приєднання до внутрішньобудинкової системи теплопостачання, обслуговує лише вказану квартиру, тому не вважається внутрішньобудинковою системою, не є спільним майном будинку, а відтак є приватною власністю власників квартири АДРЕСА_4 та знаходиться поза межами експлуатаційної відповідальності третьої особи.

Отже, за загальним правилом відповідачі як власники квартири АДРЕСА_3 на праві спільної сумісної власності володіють і користуються квартирою та приватним майном у ній спільно, тому спільно несуть обов`язок з їх утримання, проведення поточного та капітального ремонту (що так само стосується і своєчасного ремонту опалювальної батареї).

Однак третій особі не відомо, по-перше, чи існує між відповідачами інша домовленість щодо володіння і користування квартирою АДРЕСА_4 , ніж передбачено ст. 369 ЦК України, і по-друге, хто саме з відповідачів завдав майнову шкоду позивачу своїми діями чи бездіяльністю, адже її відшкодування пов`язане з конкретною особою, що її завдала, а із матеріалів справи вбачається, що лише відповідач ОСОБА_3 зареєстрована у вказаній квартирі і на неї оформлено особовий рахунок.

Вважає, що залиття квартири АДРЕСА_1 сталося з вини власників квартири АДРЕСА_4 внаслідок неналежної підготовки опалювального приладу (батареї) у кухні до експлуатації в осінньо-зимовий період та несвоєчасного реагування на його технічний стан, однак у питанні щодо належного кола відповідачів з числа власників квартири АДРЕСА_4 , з яких підлягає стягненню відшкодування майнова шкода, а також розміру майнової шкоди покладаємося на розсуд суду виходячи із оцінки судом наданих сторонами доказів (а.с.60-62).

Згідно розпорядження Зарічного районного суду м. Суми від 10 червня 2024 року та протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями у зв`язку зі звільненням судді ОСОБА_5 у відставку, вказана справа передана у провадження судді Сидоренко А.П.

Ухвалою Зарічного районного суду від 10 липня 2024 року справа за вказаним позовом прийнята до провадження судді Сидоренко А.П. та призначено її до судового розгляду на 10 жовтня 2024 року о 09 год. 00 хв.

10 жовтня 2024 року протокольною ухвалою суду розгляд справи відкладено до 08 січня 2024 року, о 15 год. 00 хв. у зв`язку неявкою відповідачів.

В зазначене судове засідання учасники справи не з`явилися, про день та час розгляду справи сповіщались судом належним чином.

Від представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Мірошниченка А.В, надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовну заяву підтримує, проти винесення заочного рішення не заперечує.

Зі згоди позивача, викладеної в письмовій заяві представника, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

В зв`язку з неявкою сторін в судове засідання, фіксація судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалась, що відповідає положенням ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Норми ч. 3 ст. 12 та ч. 1 ст. 81 ЦПК України встановлюють обов`язок кожної сторони довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Під час судового розгляду встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу, посвідченого 08 листопада 2022 року приватним нотаріусом Сумського міського нотаріального округу Лермонтовою Н.М., власником квартири АДРЕСА_1 є позивачка ОСОБА_1 (а.с. 7-9).

З копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 13 квітня 2024 року вбачається, що квартира АДРЕСА_3 належить на праві спільної сумісної власності відповідачам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 15).

Згідно акту про залиття, аварію, що трапилась на системі центрального опалення, гарячого водопостачання (або холодного водопостачання) від 13 лютого 2024 року, який був складений представниками ТОВ «Сумитехнобудсервіс», 09 лютого 2024 року відбулося залиття квартири АДРЕСА_1 .

В результаті залиття нанесені слідуючі пошкодження: кухня (стеля 4 м2, стіни 5 м2, арка між балконом та кухнею), підлога на балконі лінолеум по всій площині, кімната (стіна, шпалери в м2, стеля частково в плямах, підлога ковролін частково у плямах, шафа).

Причиною залиття є передчасний вихід з ладу опалювального приладу у кв. АДРЕСА_4 .Висновки комісії: відсутність своєчасного реагування та забезпечення справного стану інженерних мереж мешканцями кв. АДРЕСА_4 (а.с.6).

Відповідно до висновку експерта за результатами проведення будівельно-технічного дослідження № 1768 за заявою від 23 лютого 2024 року ОСОБА_1 встановлено, що в результаті протечкі води із вище розташованої кватири, відбулося залиття приміщень квартири АДРЕСА_1 , пошкоджені конструктивні елементи, стелі, стін, підлоги в житлових кімнатах. Відбулося відшаровування штукатурки, відклеювання і забруднення шпалер, утворення плям і потьоків, п`ятна і потекі на стелі, значне забруднення і здуття ковроліну, здуття лінолеуму на лоджії, відпадіння панелей МДФ.

У висновку зазначено, що Згідно вимірів, техпаспорту від. 20.10.2022 р. і результатів обстеження необхідно виконати наступний ремонтний - будівельні роботи:

1. Коридор «1»:

- перефарбувати стелю водоемульсійної фарбою, з розчищенням до 10% на площі 7,2 м2;

2. Житлова кімната «З»:

- перефарбувати стелю водоемульсійної фарбою, з розчищенням до 30% на площі 22,9 м2;

- зняти шпалери зі стін на площі: 35,1 м2;

- обробити стені анті грибковим складом на площі: 35,1 м2;

- оклеїть стіни шпалерами на площі: 35,1 м2.

- пофарбувати стіни кольоровою водоемульсійної фарбою на площі: 35,1 м2.

- зняти пластиковий плінтус: 14,5 м.

- зняти пошкоджений ковролін з підлоги на площі: 22,9 м2;

- обробити підлогу анті грибковим складом на площі: 22,9 м2;

- уложить ковролін на підлогу на площі: 22,9 м2;

- установити пластиковий плінтус: 14,5 м.

3. Кухня «4»:

- перефарбувати стелю водоемульсійної фарбою, з розчищенням до 40% на площі 7,6 м2;

- відремонтувати відшаровуванню штукатурку на площі: 1,2 м2;

- перефарбувати стіни кольоровою водоемульсійної фарбою, з розчищенням до 30% на площі 24,6 м2;

4. Лоджія:

- зняти лінолеум з підлоги для просушки на площі: 4,8 м2;

- обробити підлогу анті грибковим складом на площі: 4,8 м2;

- уложить лінолеум на підлогу на площі: 4,8 м2;

- зняти пошкоджені панелі з МДФ на площі: 3,72 м2;

- змонтувати панелі з МДФ на площі: 3,72 м2;

- установіть пластикові куточки 6,7 м.

За експертним висновком величина матеріального збитку, заподіяного, в результаті залиття, квартири АДРЕСА_7 , за станом на лютий 2024 року, складає: 36097 грн.00 коп. (а.с.20-25).

Частиною 1статті 316 ЦК Українивстановлено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно з ч.ч. 4, 5ст. 319 ЦК Українивласність зобов`язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

За змістом ч. 1ст. 322 ЦК Українивласник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Отже, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Невиконання цього обов`язку, якщо результатом такого невиконання є нанесення шкоди іншим особам, тягне за собою відшкодування власником збитків.

Частинами 1 і 2статті 22 ЦК Українивстановлено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Таким чином, під збитками необхідно розуміти фактичні втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, витрати, вже зроблені потерпілим, або які мають бути ним зроблені, та упущену вигоду. При цьому такі витрати мають бути безпосередньо, а не опосередковано пов`язані з відновленням свого порушеного права, тобто з наведеного випливає, що без здійснення таких витрат неможливим було б відновлення свого порушеного права особою.

Стягнення збитків є одним із видів цивільно-правової відповідальності, для застосування якої потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а саме: протиправної поведінки, збитків, причинного зв`язку між протиправною поведінкою боржника та збитками і вини. За відсутності хоча б одного з цих елементів цивільна відповідальність не настає.

При цьому такі витрати мають бути необхідними для відновлення порушеного права та перебувати у безпосередньому причинно-наслідковому зв`язку з порушенням.

Відповідно достатті 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Таким чином, цивільне законодавство в деліктних зобов`язаннях передбачає презумпцію вини завдавача шкоди. Якщо у процесі розгляду справи зазначена презумпція не спростована, то вона є юридичною підставою для висновку про наявність вини заподіювача шкоди.

З огляду на наведене та з урахуванням визначених цивільним процесуальним законом принципів змагальності й диспозитивності цивільного процесу, положеньЦК Українищодо відшкодування шкоди, саме на відповідача покладено обов`язок доведення відсутності вини у завданні шкоди.

Згідно вимог ст. ст.76,77,79,80 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

На підтвердження заявленого позову позивачкою надано акт про залиття від 13 лютого 2024 року, згідно якого причиною залиття належної позивачці квартири є передчасний вихід з ладу опалювального приладу у кв. АДРЕСА_3 , що відбулося через відсутність своєчасного реагування та забезпечення справного стану інженерних мереж мешканцями квартири АДРЕСА_4 .

Зазначений доказ не спростований відповідачами належними та допустимими доказами.

Отже, факт залиття квартири, власником якої є позивач, з вини відповідачів є підтвердженим.

Оцінивши висновок експерта за результатами проведення будівельно-технічного дослідження № 1768 від 23 лютого 2024 року, в сукупності з дослідженими матеріалами справи, суд не знайшов жодних обставин, які б дозволяли стверджувати про необґрунтованість, неправильність висновків чи суперечливість їх іншим матеріалам справи.

Оскільки під час судового розгляду справи докази сторони позивача, а саме акт про залиття квартиривід 13 лютого 2024 року, висновок експерта за результатами проведення будівельно-технічного дослідження № 1768від 23 лютого 2024 року, відповідачами не спростовані належними та допустимими доказами, позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про стягнення з відповідачів в солідарному порядку на користь позивачки 36097 грн. 00 коп. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди.

На підставі ст. 141 ЦПК України, з відповідачів в дольовому порядку підлягають стягненню на користь позивачки понесені нею та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1211 грн. 20 коп., тобто по 605 грн. 60 коп. з кожної та 4455 грн. 45 коп. в рахунок відшкодування витрат на проведення оцінки майна про розмір матеріального збитку, тобто по 2227 грн. 72 коп.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 141, 247, 263-265, 280-284 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 в особі представника адвоката Мірошниченка Андрія В`ячеславовича до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної шкоди задовольнити.

Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 36097 грн. 00 коп. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди.

Стягнути в дольовому порядку з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 4455 грн. 45 коп. в рахунок відшкодування витрат на проведення оцінки майна про розмір матеріального збитку, тобто по 2227 грн. 72 коп. з кожної, та 1211 грн. 20 коп. судового збору, тобто по 605 грн. 60 коп. з кожної.

Заочне рішення може бути переглянуте Зарічним районним судом м. Суми за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до Зарічного районного суду м. Суми протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

Позивач може оскаржити рішення суду безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивачка: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_8 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідачка: ОСОБА_6 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_9 , РНОКПП не відомий.

Відповідачка: ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_9 , РНОКПП не відомий.

Третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Сумитехнобудсервіс», місцезнаходження: м. Суми, вул. І.Сірка, 19, код ЄДРПОУ 43497907.

Повне судове рішення виготовлене 14 січня 2025 року.

Суддя А.П.Сидоренко

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124387751
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —591/3873/24

Рішення від 03.02.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Рішення від 14.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Рішення від 08.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Шелєхова Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні