РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви без розгляду
14 січня 2025 року м. Рівне№460/14388/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. розглянувши в письмовому провадженні процесуальне питання, пов`язане з розглядом справи за позовом
ОСОБА_1 доЛьвівської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Львівської міської ради, в якому просить суд:
визнати дії Львівської міської ради неправомірними щодо ненадання відповіді на листи від 12.06.2024 та 11.06.2024;
зобов`язати Львівську міську раду надати відповідь щодо листів від 12.06.2024 та 11.06.2024.
Ухвалою суду від 27.12.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
13.01.2025 до суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, в якій він просить збільшити позовні вимоги, зокрема, стягнути з Львівської міської ради на користь ОСОБА_1 інфляційні втрати в розмірі 1466010 грн, три проценти річних 332205 грн, двухкратна ставка Нацбанку 3656363 грн.
Вирішуючи питання щодо можливості прийняття до розгляду заяви позивача про збільшення позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з частиною першою статті 47 КАС України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
При цьому, розміром позову є кількісна характеристика позовних вимог. Отже, збільшення або зменшення розміру позовних вимог може відбутися шляхом зміни кількісних характеристик позовних вимог, але в межах спірних правовідносин.
Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - зміну обставин, на яких ґрунтуються вимоги особи, яка звернулася з позовом. Зміна предмету або підстав позову може відбуватися лише у межах спірних правовідносин. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається. Наслідком розгляду заяви, зміст якої свідчить про одночасну зміну предмета і підстав позову є повернення такої заяви та розгляд раніше заявлених позовних вимог, якщо позивач не відмовляється від позову. Водночас у таких випадках позивач не позбавлений права звернутися з новим окремим позовом у загальному порядку.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 22.01.2020 у справі № 826/19197/16, від 31.07.2020 у справі № 826/11947/18.
Отже, під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Тобто збільшити або зменшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті. Доповнення позовних вимог новими відбувається шляхом зміни предмета позову, а не через збільшення розміру позовних вимог. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви.
Судом встановлено, що первиними позовними вимогами, з якими позивач звернувся до суду є визнання дій Львівської міської ради неправомірними щодо ненадання відповіді на листи від 12.06.2024 та 11.06.2024 та зобов`язання вчинення таких дій.
Суд зазначає, що заява про стягнення на користь ОСОБА_1 з Львівської міської ради інфляційних витрат з урахуванням трьох процентів річних та двухкратної ставки Нацбанку у загальній сумі 545578 грн, не може бути віднесено до заяви про збільшення позовних вимог, оскільки в даному випадку такі вимоги не пов`язані з первісними позовними вимогами ні предметом, ні підставою. Наведене свідчить про те, що змінюється не лише предмет позовних вимог, а й фактичні підстави позову (обставини, які зумовлюють звернення до суду).
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що подана представником позивача заява про збільшення розміру позовних вимог є заявою про зміну предмету та підстав позову, що не відповідає вимогам частини першої статті 47 КАС України, а тому така заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 47, 166, 241, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Заяву про збільшення розміру позовних вимог повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений 14 січня 2025 року.
Суддя С.А. Борискін
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124392092 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
С.А. Борискін
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні