Справа № 276/2718/24
Провадження по справі №2/276/99/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2025 року с-ще Хорошів
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Семенюка А.С.,
за участю секретаря судового засідання Дашенко Д.А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новоборівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визначення права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи заявлені вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якого входить житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Будучи спадкоємцем після смерті батька за заповітом, позивач прийняв спадщину, оскільки був зареєстрований та проживав на день смерті разом зі спадкодавцем. Звернувшись до приватного нотаріуса для видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 отримав відмову, оскільки ним не було подано оригіналу правовстановлюючого документу на відповідний будинок.
Позивач просить суд визнати за ним в порядку спадкування право власності на вищевказаний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.
Ухвалою судді Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 24.12.2024 року відкрито провадження в справі та призначено підготовче судове засідання.
В підготовче судове засідання позивач не прибув, в позовній заяві просить розгляд справи проводити без його участі.
Представник відповідача Новоборівської селищної ради в судове засідання не з`явився,подав до суду заяву про проведення судового засідання за відсутності представника селищної ради, зазначив, що відповідач позов визнає.
Відповідно до ч.ч.3, 4ст.200 ЦПК Україниза результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями206,207цьогоКодексу.
Відповідно до частини 4ст. 206 ЦПК Україниу разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенніпідготовчого судового засідання.
Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши надані позивачем письмові докази, суд вважає за необхідне позов задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серія НОМЕР_1 , виданим виконавчим комітетом Новоборівської селищної ради Хорошівського району Житомирської області 28.09.2017 року.
Позивач є сином померлого ОСОБА_2 , що підтверджується відповідною копією свідоцтва про його народження серії НОМЕР_2 від 15.06.1975 року.
Відповідно до витягу про реєстрацію в Спадкового реєстру №51871656 від 11.05.2018 року після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , 11.05.2018 року заведена спадкова справа за № 81/2018.
Відповідно до копії довідки №216/02-25/04 від 03.12.2024 року, виданої Новоборівською селищною радою, спадкодавець ОСОБА_2 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 , на день смерті був зареєстрований та постійно проживав за адресою: АДРЕСА_1 . Разом із спадкодавцем ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на день смерті та шість місяців потому за вищевказаною адресою були зареєстровані: син - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Позивач є спадкоємцем померлого ОСОБА_2 за заповітом. Вказане підтверджується копію заповіту від 17.03.2009 року, посвідченого секретарем Фасівської сільської ради, зареєстрованого в реєстрі за №2, згідно якого все своє майно, де б воно не було із чого б воно не складалось ОСОБА_2 заповів своїм дітям - ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 .
Відповідно до повідомлення приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Толстіхіної Н.Д. №366 станом на 29.11.2024 року згідно спадкової справи №81/2018, заведеної 11 травня 2018 року щодо майна спадкодавця ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , - ОСОБА_1 , є єдиним спадкоємцем за заповітом по вказані спадковій справі.
Відповідно до повідомлення приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Толстіхіної Н.Д. №367 від 29.11.2024 позивач є спадкоємцем в цілій частці за заповітом щодо майна ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Згідно повідомлення ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу на спадкове майно.
Згідно з копією довідки №214/02-25/04 від 27.11.2024 року, виданої Новоборівською селищною радою, згідно запису погосподарської книги №1, об`єкт господарського обліку №14-0007-1, будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , рахується за спадкодавцем ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до копії виписки з погосподарської книги №1 Новоборівської селищної ради Фасівського старостинського округу Житомирського району Житомирської області, наданої Новоборівською селищною радою за №217/02-25/04 від 03.12.2024 року, згідно записів за 2016-2020 роки житловий будинок АДРЕСА_1 рахується за померлим ОСОБА_2 .
Відповідно до довідки КП «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради №249 від 26.06.2024 року, згідно наявних даних, станом на 31.12.2012 року, за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на нерухоме майно не зареєстроване.
Технічний паспорт на спадковий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , виготовлено 14.06.2024 року на ім`я ОСОБА_1 .
Згідност. 1216 ЦК Україниспадкування є перехід прав і обов`язків від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Згідност. 1217 ЦК Україниспадкування здійснюється за законом або заповітом.
Відповідно дост. 1218 ЦК Українидо складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.
Згідност. 1220 ЦК Україничасом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця.
Як слідує з ч. 5ст. 1268 ЦКнезалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до вимогст. 1297 ЦК Україниспадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.
В судовому засіданні встановлено, що позивач як спадкоємець за заповітом прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2 , але у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який рахується за померлим ОСОБА_2 , позивач не може оформити свої спадкові права. Також, з матеріалів справи слідує, що інші спадкоємці, що прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , відсутні.
Відповідно до статті 1 першого Протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод(далі - Конвенції) кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Відповідно до практики Європейського суду з прав людини під майном також розуміються майнові права.
Згідно зі ст. 8 Конвенції, кожен має право на повагу до свого приватного та сімейного життя, до свого житла та кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Як спадкоємець, що прийняв спадщину, позивач має право на оформлення спадкових прав, тому позовні вимоги підлягають задоволенню, порушене право позивача підлягає судовому захисту. Визнання права власності за позивачем на нерухоме майно буде відповідати принципу пропорційності в питанні захисту права власності позивача, як спадкоємця.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12,13,19,76-81,89,95, 200, 206, 229, 258, 259, 263-265,268,354,355 ЦПК України, ст.ст.1216-1218, 1220, 1261, 1268, 1297 ЦК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 до Новоборівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що належав ОСОБА_2 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Відповідач: Новоборівська селищна рада Житомирського району Житомирської області, адреса місця знаходження: вул. Незалежності, 9-А, с-ще Хорошів, Житомирський район, Житомирська область; код ЄДРПОУ 04344601.
Суддя А.С.Семенюк
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124398563 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
СЕМЕНЮК А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні