Ухвала
від 09.01.2025 по справі 909/1251/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/1251/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

09.01.2025 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства, в якій просить суд прийняти заяву, відкрити провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , ввести процедуру реструктуризації боргів боржника; ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; призначити керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Соловей Ю.А.

У своїй заяві за вх.1144/24 від 26.12.2024 представник боржника зазначає про те, що ОСОБА_1 має прострочені зобов`язання перед 14 фінансовими установами на загальну суму 357 790,36грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Івано-Франківської області від 26.12.2024, для розгляду справи призначено суддю Шкіндер П.А.

Ухвалою Господарського суд Івано-Франківської області від 30.12.2024 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишено без руху, запропоновано боржнику надати суду заяву про усунення недоліків у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення даної ухвали.

Засобами підсистеми ЄСІТС представник ОСОБА_1 подав суду заяву про усунення недоліків (вх. №137/25 від 07.01.2025) , до якої долучив заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, відповідно до якої загальна сума заборгованості становить 197 872,17грн, план реструктуризації та реєстр кредиторів. Примірники зазначених в ухвалі від 30.12.2024 кредитних договорів у тому числі договорів відступлення права вимоги відсутні.

Вказана заява містить клопотання адвоката Вишковського Євгена Леонідовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій.

Відповідно до ч.1 ст.2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Книгою четвертою КУзПБ регулюються питання відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом

Відповідно до ч.1 ст. 8 КУзПБ справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Частиною 1 ст.115 КУзПБ передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.

Боржник у заяві зазначив про наявність прострочених зобов`язань перед кредитором розмір яких дорівнює згідно з даними УБКІ - 252021,06грн. (станом на 13.11.2024) та особистими підрахунками - 197872,17грн., наявність обставин припинення погашення кредиту чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів упродовж двох місяців, на яке може бути звернено стягнення, існування інших обставин, які підтверджують, що найближчим часом боржниця не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності), тому є підстави передбачені ст.115 КУзПБ для звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.

Згідно з ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Статтею 28 КУзПБ передбачено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Разом з тим, у пункті 21 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» КУзПБ передбачено, щодо дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Згідно з абзацом другим вказаного пункту, заява ініціюючого кредитора або боржника-фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому вказаного вище пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Пунктом 16 Розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

Боржником до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано:

- заяву з пропозицією щодо кандидатури арбітражного керуючого Солов"я Юрія Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1895 від 29.12.2018; 08292, Київська обл., м. Буча, вул. Героїв Майдану, 11; адреса для кореспонденції: 02095, м. Київ, вул. Срібнокільська, буд.2А, оф.10) для виконання повноважень керуючого реструктуризацією;

- заяву арбітражного керуючого Солов"я Юрія Анатолійовича про участь у цій справі для виконання повноважень керуючої реструктуризацією;

- примірник Договору про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність № 03-08/10/2024 від 08.10.2024року.

Поряд з викладеним, слід зазначити, що згідно квитанції від 14.09.2024 сплата авансування грошової винагороди керуючому реструктуризацією у розмірі 7570грн. здійснена платником ОСОБА_2 на рахунок 020000024244, код отримувача 3457207936, Банк одержувача: Держказначейська служба України, м. Київ, одержувач - ДКСУ в м.Києві при цьому реквізитами депозитного рахунку Господарського суду Івано-Франківської області для авансування винагороди арбітражного керуючого у справах про банкрутство є: Депозитний рахунок Господарського суду Івано-Франківської області, вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018 , 820172 Держказначейська служба України, м.Київ UA858201720355209002000002244, Одержувач: Господарський суд Івано-Франківської області., код 03499939

Так, відповідно до п. 12 ч. 3 ст.116 КУзПБ до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, додаються докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень.

Таким чином, розмір авансування на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень при поданні заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність складає 45420,00 грн.

При цьому, законодавством не передбачено можливості зміни порядку авансування на депозитний рахунок суду оплати послуг керуючого реструктуризацією за три місяці виконання ним повноважень, що є гарантією з боку держави оплати праці цієї особи на час формування реєстру вимог кредиторів у справі про банкрутство та відповідає гарантіям оплати праці, відповідно до ч.2 та ч.6 ст.43 Конституції України.

При дослідженні матеріалів справи встановлено що 08.10.2024 між арбітражним керуючим Соловей Ю.А. та ОСОБА_1 було укладено Договір про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність № 03-08/10/2024, відповідно до п.3.2 виплата основної грошової винагороди здійснюється на банківський рахунок арбітражного керуючого Соловей Ю.А.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Суд зауважує, що з огляду на п. 3.2.-3.4 договору про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого, заявником самостійно визначено строк процедури реструктуризації до 30.04.2025 , що має уявний характер.

Законодавець передбачив можливість відкриття провадження у справі про банкрутство боржника за його заявою без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду, проте за умови надання суду копії укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття. При цьому законодавець обмежив лише максимальний розмір такої винагороди.

Тобто, законодавець під час дії воєнного стану, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування не лише надав боржнику право на укладення боржником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття, а й надав право протягом дії цього періоду виплачувати винагороду керуючому реструктуризацією на умовах, визначених цією угодою.

Суд зазначає, що законодавець не позбавляє можливості боржника (фізичну особу) укласти угоду з арбітражним керуючим, який погодиться на умовах відстрочення оплати до реалізації майна боржника виконувати повноваження керуючого реструктуризацією у справі про банкрутство цієї особи та відповідного звернення обох осіб (боржника та арбітражного керуючого) до суду про призначення його керуючим реструктуризацією у справу про банкрутство фізичної особи, яке подається разом із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство. Суд може розглянути подані документи, як альтернативу мирного врегулювання правовідносин з оплати винагороди арбітражному керуючому, та прийняти відповідне рішення про можливість задоволення заяви боржника, дослідивши всю сукупність наданих ним доказів на обґрунтування неплатоспроможності фізичної особи.

Аналогічні за змістом висновки викладені у постанові Верховного Суду від 19.11.2020 у справі №910/726/20.

Так, відповідна правова позиція стосується можливості відстрочення оплати винагороди арбітражного керуючого до моменту реалізації майна боржника (за взаємної згоди заявника та арбітражного керуючого при наявності відповідного майна) та з огляду на сукупність наданих боржником доказів на обґрунтування неплатоспроможності фізичної особи.

Слід вказати про те, що у вищезазначеній постанові від 19.11.2020 у справі №910/726/20 (п. 40) Верховний Суд звернув увагу на те, що КУзПБ та інші норми законодавства не передбачають права боржника бути звільненим від авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання його повноважень при поданні заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, як гарантія ст.116 КУзПБ, як і не передбачають можливості відстрочення чи розстрочення заявнику в авансуванні такої винагороди.

Аналогічні висновки, викладені у постановах Верховного Суду від 23.11.2020 у справі №922/1734/20, від 24.09.2020 у справі №910/2629/20.

З огляду на зазначене заявник має надати суду: або докази авансування винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду; або докази укладення угоди з обраним заявником арбітражним керуючим про виконання повноважень керуючого реструктуризацією у справі про банкрутство до її закриття з оплатою після реалізації належного заявнику майна під час здійснення процедури банкрутства; або копію укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття.

Суд звертає увагу, що нормами ст. 26, 28, 29 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено підстави та випадки заміни арбітражного керуючого у конкретній справі внаслідок відсторонення, припинення діяльності, тимчасового зупинення права на здійснення діяльності арбітражного керуючого.

Однак, за умови відсутності авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією, новий керуючий реструктуризацію буде позбавлений можливості отримати винагороду, право на яку передбачене п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства.

При цьому наявність угоди боржника з попереднім арбітражним керуючим в такому випадку не зможе замінити отримання визначеної та гарантованої винагороди в розмірі та порядку, що передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, оскільки зобов`язання боржника будуть персоналізовані щодо конкретного арбітражного керуючого.

Керуючись ст.ст.2, 8, 113, 115, 116, 117, пункту 2-1 розділу «Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232 235 ГПК України, суд

У Х В А Л И В:

1. Прийняти до розгляду заяву фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника.

2. Підготовче засідання по розгляду заяви призначити на 04.02.2025 об о 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 6.

3.Клопотання адвоката Вишковського Євгена Леонідовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій, задовольнити.

Забезпечити участь адвоката Вишковського Євгена Леонідовича в судовому засіданні у справі № 909/1251/24, яке призначене на 10 год 30 хв 04.02.2025 року, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів.

4. Боржнику фізичній особі ОСОБА_1 до дати судового засідання надати суду додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Зобов`язати ОСОБА_1 не пізніше 31.01.2025 надати суду:

- виписки про рух коштів по усіх своїх рахунках, відкритих в банках та інших фінансово-кредитних установах, в тому числі електронних гаманцях, за період з 01.01.2023 по 01.01.2025 та пояснення, з доказами, які їх підтверджують, щодо отримання або витрачання грошових коштів щодо платежів на суму, що перевищує 3000 грн (при наявності таких).

- Договір про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність або докази авансування винагороди арбітражного керуючого на депозитний рахунок Господарського суду Івано-Франківської області.

- належно засвідчені документальні докази в підтвердження кредитних чи інших зобов`язань та розрахунок суми заборгованості, зокрема щодо: АТ "Юнекс банк" від 16.06.2024, ТОВ "КЛТ кредит" від 13.06.2024, ТОВ "ФК АВІРА ГРУП" від 01.06.2024, АТ КБ "Приватбанк", договори факторингу ( відсутлення права вимоги) з ФК "Кредит-капітал" ( ТОВ "ФК "ЄАПБ", ТОВ "ФК "Фінбуст", ТОВ "ФК "ЕЙС", ТОВ "ФК Ел.ен.груп").

5. Заборонити фізичній особі ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) відчужувати належне їй майно.

6. Учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності із зазначеними в ст. 60 ГПК України вимогами.

Довести до відома сторін, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.26 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2020), затвердженого наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01 липня 2020 р. № 144.

Ухвала набрала законної сили з моменту підписання 09.01.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя Шкіндер П.А.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124401116
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —909/1251/24

Ухвала від 04.02.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

Ухвала від 09.01.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

Ухвала від 07.01.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

Ухвала від 30.12.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні