Ухвала
від 13.01.2025 по справі 925/10/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

13 січня 2025 року Черкаси справа № 925/10/25

Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І. розглянувши матеріали

позовної заяви Смілянська окружна прокуратура (вул.Ю. Кондратюка, 25, м.Сміла, Черкаська область, 20701, ідентифікаційний код 0291111923)

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

про стягнення 40156,72 грн,

ВСТАНОВИВ:

06.01.2025 заступник керівника Смілянської окружна прокуратура подав у електронній формі в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі у Господарський суд Черкаської області позов з вимогами до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 . У прохальній частині позову прокурор просить суд стягнути з відповідачки неустойку, яка нарахована за прострочення терміну повернення об`єкта оренди у сумі 40156,72 грн на користь Відділу освіти, культури, молоті та спорту Бобрицької сільської ради. У позовній заяві позивач також просить суд стягнути з відповідача на користь Черкаської обласної прокуратури судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн.

У позовній заяві прокурор просить суд залучити до участі у справу, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 .

Дослідивши позовну заяву, суддя дійшла висновку, що вона підлягає поверненню на підставі статті 174 Господарського процесуального кодексу України з огляду на таке.

Відповідно до частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частин 1, 3 і 4 статті 45 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Згідно з положеннями статті 53 Господарського процесуального кодексу України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі набуває статусу позивача.

З дослідженої електронного примірника позовної заяви, яка подана прокурором через систему «Електронний суд» слідує, що прокурором при формуванні позовної заяви не визначено орган в інтересах якого прокуратура звертається з цією позовною заявою до суду, при цьому як слідує із її тексту прокурор зазначає, що діями відповідачки порушені права Відділу освіти, культури, молоті та спорту Бобрицької сільської ради, тому просить стягнути суму неустойки на користь цієї юридичної особи.

Також суд зазначає, що у прохальній частині позовної заяви прокурор просить суд залучити до участі у справу, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 , проте у шапці позовної заяви третьою особою прокурор вже вказав фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 , яка зазначена прокурором, як відповідачка у цій справі.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо відсутні підстави для звернення прокурора до суду в інтересах держави або для звернення до суду особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Враховуючи викладене, вказана позовна заява підлягає поверненню на підставі пункту 4 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України. Водночас, суд бере до уваги, що позивач звернувся до суду шляхом подання позовної заяви за допомогою системи «Електронний суд», отже, фактичному поверненню у паперовому вигляді, позовна заява не підлягає.

За змістом частини 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків. (частина 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України)

Керуючись статтями 162, 174, 234-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Смілянська окружна прокуратура до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 40156,72 грн повернути Смілянській окружній прокуратурі.

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня її підписання.

Суддя Кучеренко О.І.

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124403587
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них про комунальну власність, з них щодо оренди

Судовий реєстр по справі —925/10/25

Ухвала від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Кучеренко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні