Справа № 646/322/25
№ провадження 2/646/1117/2025
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14.01.25 м.Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Янцовська Т.М., розглянувши матеріали цивільної справи № 646/322/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до Кіндрашівської сільської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно,-
в с т а н о в и в :
В провадження Червонозаводського районного суду м. Харкова від представниці позивача ОСОБА_1 адвоката Гладченко І.С. надійшла позовна заява про визнання права власності на нерухоме майно, в якій представниця позивача просить визнати за позивачем право особистої приватної власності в цілому на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Суддя, дослідивши матеріали справи, встановив, що позовну заяву необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Як вбачається з пред`явленого позову, він містить вимогу про визнання нерухомого майна особистою приватною власністю, тобто це майновий позов, адже він містить вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.
За правилами п. 3 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити ціну позову.
Всупереч цим вимогам позивачем не зазначається ціна позову, натомість взято середній показник вартості житла, що суперечить вимогам Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Так, відповідно до вимог п. 2 ч. 1ст. 176 ЦПК Україниу позовах про визнання права власності на майно, ціна позову визначається вартістю майна. У позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності визначається дійсною вартістю майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості, що відповідає вимога п. 9 ч. 1ст. 176 ЦПК України.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання відповідно до договору, є звіт про оцінку майна, що відповідає вимогамст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Згідно зі п. 9 ч. 1ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві власності визначається дійсною вартістю майна, позивачу на підтвердження дійсної вартості нерухомого майна, право особистої приватної власності на яке він просить визнати за собою, необхідно надати суду звіт про оцінку майна в актуальній редакції, в якому буде визначено дійсну вартість такого майна.
Вартість, за яку можливе відчуження об`єкта оцінки на ринку є, згідно з Національним стандартом № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 року № 1440, ринковою вартістю. Ця вартість визначається згідно ізЗаконом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність» № 2658-ІІІ звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду докази щодо встановлення вартості майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За правилами ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношення до ціни позову та у фіксованому розмірі. Положеннями п.п. 1 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» закріплено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.14, 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя -
у х в а л и в:
Позовнузаяву ОСОБА_1 до Кіндрашівської сільської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 (десяти) днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М. Янцовська
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124404741 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Янцовська Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні