Ухвала
від 14.01.2025 по справі 703/6831/24
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/6831/24

1-кс/703/59/25

УХВАЛА

про надання тимчасового доступу до речей та документів

14 січня 2025 року м. Сміла

Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла клопотання слідчого СВ ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, що подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 грудня 2024 року під №12024250350001055, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України

установив:

Слідчий СВ відділу поліції №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської обласної ради.

Клопотання обґрунтовує тим, що 19.12.2024 близько 17 год. 45 хв. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рухаючись на автомобілі «Мерседес Спринтер», номерний знак Королівства Норвегії НОМЕР_1 на 65 км + 200 м автодороги Золотоноша-Умань, при виконанні розвороту у невстановленому для цього місці допустив зіткнення з автомобілем «Фольсксваген Гольф», номерний знак НОМЕР_2 , який рухався в своїй смузі руху в напрямку м. Сміла Черкаського району під керуванням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з пасажиркою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажирка ОСОБА_7 , отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована і лікувалася в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської обласної ради. За даним фактом, відкрито кримінальне провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 грудня 2024 року за №12024250350001055, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.

В ході досудового розслідування, з метою проведення судово-медичної експертизи виникла необхідність отримання у тимчасовий доступ медичних документів, а саме медичної карти стаціонарної хворої з виписками та епікризом ОСОБА_7 , що знаходиться у розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської обласної ради, у зв`язку з чим слідчий звернувся з даним клопотанням.

Слідчий СВ ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, заяв про відкладення розгляду або розгляд клопотання без його участі не подавав.

З врахуванням положення ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розгляд клопотання здійснювати без участі слідчого, а також представника КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської обласної ради.

У відповідності до ч.4 ст.107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування за допомогою технічних засобів.

Згідно витягу з ЄРДР, відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12024250350001055 внесені 20 грудня 2024 року з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 286 КК України.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 286 КК України, кримінальна відповідальність за вказаною частиною статті настає у разі порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання, як доказів, відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» від 19 листопада 1992 року №2801-XII, медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Згідно ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію», до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її стан здоров`я.

На обґрунтування клопотання стороною обвинувачення наданий протокол допиту свідка ОСОБА_6 від 04.01.2025, відповідно до якого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 19 грудня 2024 року пасажирка його автомобіля ОСОБА_7 отримала тілесні ушкодження і була направлена на стаціонарне лікування в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської обласної ради.

Згідно рапорту старшого інспектора-чергового чергової частини сектору моніторингу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, зареєстрованого в інформаційно телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (журнал єдиного обліку) за № 86316 від 19.12.2024 р., отримано та зареєстровано заяву про ДТП з травмованими від ОСОБА_8 щодо її дітей ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , які були госпіталізовані до обласної дитячої лікарні, що за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 242 КПК України, слідчий зобов`язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Крім того, відповідно до п. 4.1 правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень затверджених Наказом МОЗ № 6 від 17.01.1995 р. судово-медична експертиза з метою встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень проводиться судово-медичним експертом шляхом медичного обстеження потерпілих. Проведення цієї експертизи тільки за медичними документами (історії хвороби, індивідуальній карті амбулаторного хворого тощо) допускається у виняткових випадках і лише за наявності справжніх повноцінних документів, що містять вичерпні дані про характер ушкоджень, їх клінічний перебіг та інші необхідні відомості.

Відповідно до 4.4 (Наказу) при проведенні судово-медичної експертизи експерт повинен використовувати оригінали медичних документів. У виняткових випадках дозволяється використання копій і виписок, за умови відображення в останніх вичерпних відомостей про ушкодження та їх клінічний перебіг. Ці документи мають бути засвідченні підписом лікаря і печаткою лікувального закладу.

Відповідно до 4.5 (Наказу) в необхідних випадках судово-медичний експерт може використовувати відомості досліджень, що проводяться із залученням відповідних спеціалістів, не обстежуючи потерпілого особисто.

На підставі викладеного, з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, що обєктивно не можливо без призначення та проведення судово-медичної експертизи, з огляду на неможливість іншими засобами довести обставини, які передбачається довести за допомогою відомостей медичних документів, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.107, 159, 163, 372 КПК України

постановив:

Клопотання слідчого СВ ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 в межах кримінального провадження №12024250350001055 від 20.12.2024 дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації, що знаходиться у розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Черкаської обласної ради (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме - медичної карти стаціонарної хворої на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з виписками та епікризом, з можливістю її вилучення для подальшого направлення судово-медичному експерту.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, відповідно до ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може бути постановлена ухвала про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Визначити строк дії ухвали 30 (тридцять) днів, який відраховується з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124405127
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —703/6831/24

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Овсієнко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні