ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
14.01.2025Справа № 910/15554/24Суддя Господарського суду міста Києва Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОАЗИС 2016»
до Фізичної особи-підприємця Макарчук Ольги Миколаївни
про стягнення 3 598,51 грн,
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОАЗИС 2016» до Фізичної особи-підприємця Макарчук Ольги Миколаївни про стягнення 3 598,51 грн за договором № 5/РВ-2019 про участь у витратах на утримання та збереження будинку від 02.01.2019.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.12.2024 позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОАЗИС 2016» залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду заяви, що містить:
- правильну адресу місцезнаходження позивача;
- коректне визначення ціни позову та сум, які підлягають стягненню з відповідача з наданням детального розрахунку заборгованості;
- коректний зміст позовних вимог (з урахуванням заявлення позовних вимог до Фізичної особи-підприємця Макарчук Ольги Миколаївни , а не до Макарчук Ольги Миколаївни як фізичної особи без статусу підприємця);
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, суд вказаною ухвалою звернув увагу позивача, що заява про усунення недоліків з доданими до неї матеріалами має бути направлена на адресу відповідача.
09.01.2025 через відділ діловодства суду від позивача надійшов лист на виконання вимог ухвали суду від 23.12.2024, до якого долучено позовну заяву у виправленій редакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 113 Господарського процесуального кодексу України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Приписами ч. 1 ст. 118 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Як вже зазначалось, ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.12.2024 у справі № 910/15554/24 було встановлено позивачу семиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Суд зазначає, що ухвалу про залишення позовної заяви без руху від 23.12.2024 було доставлено до електронного кабінету позивача 23.12.2024 о 22:46 год (підтверджується повідомленням про доставлення процесуального документа до електронного кабінету), а відтак, з урахуванням наведених вище положень Господарського процесуального кодексу України, вказана ухвала вважається врученою позивачу 24.12.2024.
Таким чином, враховуючи встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви, позивач зобов`язаний був усунути недоліки в строк до 31.12.2024 включно, втім, відповідну заяву про усунення недоліків надіслано позивачем на адресу суду засобами поштового зв`язку 07.01.2025, тобто, поза межами встановленого судом строку.
Водночас, жодного клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку в порядку ст. 119 Господарського процесуального кодексу України позивач не заявляє, однак стверджує про те, що ухвала суду від 23.12.2024 йому не вручалась, що не відповідає матеріалам справи. Будь-яких інших поважних причин пропуску позивачем строку на усунення недоліків ним не наведено.
Крім того, суд зазначає, що позивачем не було виконано вимог ухвали Господарського суду міста Києва від 23.12.2024 в частині надсилання заяви про усунення недоліків з доданими до неї матеріалами відповідачу.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Також суд зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Виходячи з указаної норми закону, позовна заява має містити підпис позивача або його представника. При цьому, позовна заява має бути підписана власноручно, відтворення підпису за допомогою факсиміле або інших технічних засобів не допускається.
Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.
При цьому, судом ставиться під сумнів те, що позовну заяву, яка надійшла до суду 17.12.2024, та лист від 07.01.2025 із позовною заявою у новій редакції на виконання вимог ухвали суду від 23.12.2024, підписано однією і тією ж особою (представником - адвокатом Руденко Оленою Сергіївною), оскільки підписи на вказаних документах є такими, що візуально відрізняються один від одного.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Ураховуючи викладене вище, за сукупністю встановлених обставин, суд доходить висновку, що позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОАЗИС 2016» до Фізичної особи-підприємця Макарчук Ольги Миколаївни про стягнення 3 598,51 грн підлягає поверненню заявнику.
Поряд з викладеним, суд звертає увагу заявника на те, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись статтями 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ОАЗИС 2016» до Фізичної особи-підприємця Макарчук Ольги Миколаївни про стягнення 3 598,51 вважати неподаною та повернути заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 14.01.2025 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124407065 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні