Постанова
від 09.01.2025 по справі 915/720/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2025 року Справа № 915/720/24

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

при секретарі судового засідання Шараєвої М.В.,

розглянувши у відкритому підсумковому засіданні матеріали справи про банкрутство

боржника: Фермерського господарства "МАЯК" ОСОБА_1 (56101, Миколаївська обл., Баштанський р-н, м. Баштанка, вул.Ювілейна, буд. 93, ідентифікаційний код 23040999)

за заявою кредитора: Головного управління ДПС у Миколаївській області (54001, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул. Лягіна, буд. 6, ідентифікаційний код 44104027)

розпорядник майна: арбітражний керуючий Безабчук А.В. (54001, м. Миколаїв, вул. Адмірала Макарова, 48, адреса ел. пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 )

Представники учасників справи в судове засідання не з`явилися

У с т а н о в и в:

У провадженні Господарського суду Миколаївської області розглядається справа №915/720/24 про банкрутство Фермерського господарства "МАЯК" Кухарука Олександра Анатолійовича (далі - ФГ "МАЯК" Кухарука О.А.).

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 09.09.2024, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство ФГ "МАЯК" Кухарука О.А.; визнано вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 44104027) до ФГ "МАЯК" Кухарука О.А. на суму 4323661,34 грн, з яких: 3410525,69 грн - податковий борг (третя черга), 913135,65 грн - штрафні санкції та пеня (шоста черга), а також вимоги по відшкодуванню витрат по сплаті судового збору в сумі 30280,00 грн та 72000,00 грн - авансування винагороди арбітражного керуючого (перша черга); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Безабчук Аллу Володимирівну; попереднє засідання призначено на 04.11.2024 о 14:00.

З метою виявлення кредиторів боржника на офіційному вебпорталі судової влади України 10.09.2024 за № 74005 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ФГ "МАЯК" ОСОБА_1 .

До Господарського суду Миколаївської області від Головного управління ДПС у Миколаївській області, поза межами встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства строку, надійшла заява, сформована в системі "Електронний суд" № б/н від 24.10.2024 (вх.№ 12943/24 від 24.10.2024), у якій заявник просить суд визнати його грошові вимоги до боржника в сумі 1109563,31 грн, з яких: 126243,71 грн (третя черга), 978474,80 грн - штрафні санкції (шоста черга), 4844,80 грн - витрати по сплаті судового збору (перша черга).

Ухвалою суду від 28.10.2024 прийнято до розгляду заяву ГУ ДПС у Миколаївській області про визнання вимог до боржника; призначено розгляд заяви в попередньому засіданні на 04 листопада 2024 року о 14:00.

Ухвалою суду від 04.11.2024, за наслідками проведення попереднього засідання, визнані грошові вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області до Фермерського господарства "МАЯК" Кухарука Олександра Анатолійовича у розмірі 1109563,31 грн, з яких: 126243,71 грн (третя черга задоволення), 978474,80 грн - штрафні санкції та пеня (шоста черга задоволення), 4844,80 грн - витрати по сплаті судового збору (перша черга задоволення). Визначено розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів, а саме:

Вимоги першої черги:

Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул. Лягіна, буд. 6, ідентифікаційний код 44104027) - 35124,80 грн (судовий збір) та 72000,00 грн (авансування винагороди арбітражного керуючого).

Вимоги третьої черги:

Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул. Лягіна, буд. 6, ідентифікаційний код 44104027) - 3536769,40 грн.

Вимоги шостої черги:

Головне управління ДПС у Миколаївській області (54001, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул. Лягіна, буд. 6, ідентифікаційний код 44104027) - 1891610,45 грн.

Призначено збори кредиторів та комітету кредиторів на 02.12.2024. Призначено підсумкове засідання суду на 16 грудня 2024 року о 15:30. Зобов`язано надати: - розпорядника майном боржника: рішення комітету кредиторів щодо подальшої процедури у справі з відповідними клопотанням; протокол засідання комітету кредиторів; - комітет кредиторів: рішення комітету кредиторів щодо подальшої процедури у справі з відповідними клопотанням; протокол засідання комітету кредиторів.

Ухвалою суду від 16.12.2024, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено підсумкове засідання на 09 січня 2025 року о 16:00.

До проведення підсумкового засідання від розпорядника майна Безабчук А.В. до суду надійшли наступні документи:

- клопотання № 01-34/01-04 від 06.01.2025 (вх. № 182/25 від 07.01.2025), в якій просить завершити процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство боржника; визнати боржника банкрутом та ввести ліквідаційну процедуру; призначити ліквідатором арбітражного керуючого Безабчук А.В.;

- супровідний лист № 01-34/01-03 від 06.01.2025 (вх. № 183/25 від 07.01.2025), до якого додано протокол загальних зборів кредиторів у справі про банкрутство боржника від 04.12.2024; протокол загальних зборів кредиторів боржника від 06.01.2025, протокол засідання комітету кредиторів боржника від 06.01.2025, звіт розпорядника майна про проведену роботу у справі про банкрутство боржника станом на 01.01.2025;

- звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) у справі про банкрутство боржника за проведену роботу в процедурі розпорядження майном № 01-34/01-01 від 01.01.2025 (вх. № 184/25 від 07.01.2025) до якого додано поглиблений аналіз фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства боржника;

- заява арбітражного керуючого на участь у справі про банкрутство № 01-34/01-05 від 06.01.2025 (вх. № 181/25 від 07.01.2025);

- клопотання № 01-34/01-07 від 09.01.2025, в якому просить провести судове засідання, призначене на 09.01.2025 о 16:00 за її відсутністю.

Представники учасників справи в судове засідання не з`явилися, про час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.

Враховуючи наведене та те, що явка учасників справи не визнавалася судом обов`язковою, а участь у засіданні суду є правом, а не обов`язком сторони, приймаючи до уваги клопотання розпорядника майна про проведення судового засідання за її відсутності, суд, керуючись засадами рівності учасників судового процесу перед законом і судом, розумності строків розгляду справи, вважає відсутніми підстави для подальшого відкладення підсумкового засідання та доходить висновку про можливість розгляду справи в підсумковому судовому засіданні 09.01.2025 за відсутності представників учасників справи.

На підставі ст. 233 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), 09.01.2025 судом підписано вступну та резолютивну частини постанови без її проголошення.

Розглянувши у підсумковому засіданні матеріали справи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.

Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Зборами кредиторів у справі № 915/720/24 про банкрутство ФГ "МАЯК" Кухарука О.А. 04.12.2024 та 06.01.2025 прийнято рішення, зокрема, про створення комітету кредиторів у складі кредитора - Головного управління ДПС у Миколаївській області; про завершення процедури розпорядження майном та переходу до ліквідаційної процедури (протоколи від 04.12.2024, 06.01.2025).

Комітет кредиторів у даній справі прийняв рішення, зокрема, схвалити звіт розпорядника майна про проведену роботу у справі станом на 01.01.2025; схвалити звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому - розпоряднику майна в процедурі розпорядження майном; затвердити кандидатуру арбітражного керуючого Безабчук А.В. для призначення ліквідатором ФГ "МАЯК" Кухарука О.А. (протокол засідання від 06.01.2025).

Згідно з ч. 5 ст. 48 КУзПБ до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

У відповідності до ч. 8 ст. 48 КУзПБ до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; 1) обрання голови комітету; 2) скликання зборів кредиторів; 3) звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; 3-1) визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; 5) надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; 6) внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; 7) інші питання, передбачені цим Кодексом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів (абз. 1 ч. 9 ст. 48 КУзПБ).

У відповідності до ч. 1-3 ст. 49 КУзПБ у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 КУзПБ У випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців. Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

З системного аналізу норм закону вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово-майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Таким чином, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження по справі, виходячи з клопотання комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Заяв про участь у санації товариства-боржника та відповідних пропозицій до розпорядника майна та суду не надходило.

З урахуванням звіту розпорядника майна та показників аналізу фінансово-господарського стану боржника, суд дійшов висновку, що боржник має ознаки надкритичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства і в такому разі задоволення вимог кредиторів можливе лише із застосуванням судових процедур із відновлення платоспроможності.

Згідно наявних в матеріалах справи документів, боржник не погасив кредиторську заборгованість, не має перспектив та джерел її погашення.

Статтею 95 КУзПБ встановлено особливості банкрутства фермерського господарства.

Так, відповідно до ч. 1 наведеної норми, підставою для визнання фермерського господарства банкрутом є його неспроможність задовольнити протягом шести місяців після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт вимоги кредиторів за грошовими зобов`язаннями та/або виконати зобов`язання щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України.

В матеріалах справи відсутній план відновлення платоспроможності фермерського господарства, а також докази здійснення боржником сільськогосподарських робіт та реалізації вирощеної (виробленої та переробленої) сільськогосподарської продукції.

Відповідно до ч. 4-6 ст. 95 КУзПБ головою фермерського господарства у двомісячний строк з дня прийняття господарським судом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство фермерського господарства може бути подано до господарського суду план відновлення платоспроможності фермерського господарства. У разі якщо здійснення заходів, передбачених планом відновлення платоспроможності фермерського господарства, дасть змогу фермерському господарству, зокрема за рахунок доходів, які можуть бути одержані після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт, погасити вимоги за грошовими зобов`язаннями, господарським судом вводиться процедура розпорядження майном фермерського господарства. Про введення процедури розпорядження майном фермерського господарства господарський суд постановляє ухвалу. Процедура розпорядження майном фермерського господарства вводиться на строк закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт з урахуванням часу, необхідного для реалізації вирощеної (виробленої та переробленої) сільськогосподарської продукції. Зазначений строк не може перевищувати 15 місяців.

Таким чином, у господарського суду відсутні підстави для продовження розпорядження майном боржника на той чи інший строк, необхідний для здійснення заходів, передбачених планом відновлення платоспроможності фермерського господарства, для надання змоги фермерському господарству, зокрема за рахунок доходів, які можуть бути одержані після закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт, погасити вимоги за грошовими зобов`язаннями.

Натомість, зазначені обставини свідчать про наявність загальних підстав для визнання боржника банкрутом, які не протирічать відповідним підставам, передбаченим ч. 8 ст. 95 КУзПБ.

Заперечень щодо відкриття ліквідаційної процедури та визнання боржника банкрутом до суду не подано.

Враховуючи викладені обставини, рішення комітету кредиторів щодо введення процедури ліквідації, відсутність пропозицій щодо санації боржника, господарський суд дійшов висновку щодо необхідності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 59 КУзПБ) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов`язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, у відповідності до ч. 3 ст. 59 КУзПБ, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута судом враховано наступне.

Як вже зазначено судом, п. 4 ч. 8 ст. 48 КУзПБ встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

З матеріалів справи вбачається, що комітетом кредиторів прийнято рішення про призначення ліквідатором ФГ "МАЯК" Кухарука О.А. арбітражного керуючого Безабчук Аллу Володимирівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 233 від 20.02.2013).

Арбітражним керуючим Безабчук А.В. подано до суду заяву про згоду на призначення ліквідатором ФГ "МАЯК" Кухарука О.А.

Дослідивши подані докази, враховуючи положення ст. 28, 60 КУзПБ, суд вважає за можливе задовольнити клопотання комітету кредиторів боржника, визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого - Безабчук Аллу Володимирівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 233 від 20.02.2013), яка виконувала повноваження розпорядника майна боржника.

Відповідно до частини 6 статті 30 КУзПБ звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Розпорядником майна арбітражним керуючим Безабчук А.В. подано до господарського суду звіт за підсумками процедури та витрат розпорядника майна.

Так, процедура розпорядження майном боржника введена ухвалою Господарського суду Миколаївської області 09.09.2024.

У звіті про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпорядником майна зазначено про фактичне нарахування грошової винагороди арбітражного керуючого в сумі 72000,00 грн за період виконання повноважень розпорядника майна боржника за період з 01.10.2024 по 31.12.2024.

Відповідно до наданого протоколу засідання комітету кредиторів боржника від 06.01.2025 схвалено звіт розпорядника майна боржника про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого за період виконання повноважень розпорядника майна боржника.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне затвердити звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого в сумі 72000,00 грн за період виконання повноважень розпорядника майна боржника.

Керуючись ст. 30, 48, 49, 58, 59 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232, 233, 254 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Затвердити звіт розпорядника майна Фермерського господарства "МАЯК" Кухарука Олександра Анатолійовича (56101, Миколаївська обл., Баштанський р-н, м.Баштанка, вул.Ювілейна, буд. 93, ідентифікаційний код 23040999) про нарахування і виплату грошової винагороди арбітражному керуючому Безабчук Аллі Володимирівні за виконання повноважень розпорядника майна боржника за період з 01.10.2024 по 31.12.2024 в сумі 72000,00 грн.

2. Припинити процедуру розпорядження майном Фермерського господарства "МАЯК" ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

3. Припинити повноваження розпорядника майна Фермерського господарства "МАЯК" ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Безабчук Алли Володимирівни.

4. Визнати банкрутом Фермерське господарство "МАЯК" ОСОБА_1 (56101, Миколаївська обл., Баштанський р-н, м. Баштанка, вул.Ювілейна, буд. 93, ідентифікаційний код 23040999).

5. Відкрити ліквідаційну процедуру.

6. Призначити ліквідатором банкрута Фермерського господарства "МАЯК" Кухарука Олександра Анатолійовича (56101, Миколаївська обл., Баштанський р-н, м.Баштанка, вул.Ювілейна, буд. 93, ідентифікаційний код 23040999) арбітражного керуючого Безабчук Аллу Володимирівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора № 233 від 20.02.2013).

7. Встановити основну грошову винагороду ліквідатора в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора.

8. Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

9. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

10. Строк виконання всіх грошових зобов`язань вважати таким, що настав 09.01.2025.

11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

12. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.

13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 09.01.2025.

14. Зобов`язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.

15. Ліквідатору, відповідно до вимог ст. 61-64 Кодексу України з процедур банкрутства, здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу, відповідно до вимог ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.

16. Зобов`язати державного реєстратора за місцезнаходженням боржника, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута.

17. Копію постанови направити кредитору, банкруту, ліквідатору - арбітражному керуючому Безабчук А.В., Першому відділу державної виконавчої служби у Баштанському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (56101, Миколаївська обл., Баштанський р-н, м.Баштанка, вул. Ювілейна, буд. 89, адреса ел. пошти: info@bsh.mk.dvs.gov.ua), державному реєстратору - Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54003, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Відділу з питань банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (адреса ел. пошти: bankrut@od.minjust.gov.ua).

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повну постанову складено 10.01.2025.

Суддя В.С. Адаховська

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124407501
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи