Справа № 638/19570/24
Провадження № 2/638/1664/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2025 року Дзержинський районний суд міста Харкова в складі:
головуючого судді Семіряд І.В.,
за участю секретаря Поддубкіної А.В.,
розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданніу приміщенніДзержинського районногосуду містаХаркова цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради про стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав, -
встановив:
16.10.2024 позивач звернулася до суду з зазначеним позову, в якому просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітнього ОСОБА_3 . Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі 1\4 частини заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50% прожиткового мінімуму відповідного віку.
Від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Шеремета Т.В. надійшла заява про проведення підготовчого судового засіданні без участі сторони позивача.
Відповідач та третя особа у підготовче судове засідання не з`явилися, про день та час слухання справи повідомлені своєчасно та належним чином, про причини неявки суд не сповістили.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного:
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 (відповідач) та ОСОБА_4 (позивач) є батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 .
ОСОБА_4 уклала шлюб та змінила прізвище на « ОСОБА_5 », що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_2 .
Рішенням Вовчанського районного суду Харківської області від 27.04.2015 №617/565/15-ц шлюб між ОСОБА_2 (відповідач) та ОСОБА_6 (позивач) розірвано. Рішення суду набрало законної сили 07.05.2015.
Судом перевірено відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Висновок щодо можливості здійснення судом перевірки відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень міститься у постанові Верховного Суду від 24.10.2024 №752/8103/13-ц.
З Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що рішенням Вовчанського районного суду Харківської області від 19.05.2015 №617/711/15-ц стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_4 (після зміни прізвища ОСОБА_1 ) на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця починаючи з 27.04.2015 і до повноліття дитини. Рішення набрало законної сили 29.05.2015.
Отже, судом встановлено, що наявне рішення суду, яке набрало законної сили, ухвалене з приводу спору між тими самими сторонами ( ОСОБА_7 та ОСОБА_2 ), про той самий предмет (стягнення аліментів) і з тих самих підстав (обов`язок батьків утримувати дітей).
Так, дійсно в рішенні Вовчанського районного суду Харківської області про стягнення аліментів з ОСОБА_2 зазначено, зокрема, стягнути аліменти у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В зазначеній позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача аліменти 1\4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Разом з тим, у відповідності із змінами, внесеними до ч.2 ст. 182 СК УкраїниЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів" від 17.05.2017, який набрав чинності 08.07.2017, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Зміна закону, яким встановлюється мінімальний розмір аліментів не є підставою для збільшення розміру аліментів передбаченихстаттею 192СК Українита ухвалення нового судового рішення, оскільки цей розмір встановлюється законом, а не судовим рішенням.
У разі примусового виконання рішення про стягнення аліментів, збільшення мінімального розміру аліментів є підставою для автоматичного визначення державним виконавцем розміру аліментів з урахуванням такого збільшення з моменту набрання чинностіЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів" від 17.05.2017, тобто з 08.07.2017 за відповідною постановою державного виконавця. Таке збільшення має відбуватись в автоматичному порядку, без жодних звернень стягувача аліментів.
Підстави для закриття провадження у справі визначені уст. 255 ЦПК України.
Відповідно до п.3 ч.1ст. 255 ЦПК Українисуд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо, зокрема набрало законної сили рішення суду у справі, ухвалені або постановлені з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Отже, в підготовчому судовому засіданні достеменно встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вже був наявний спір про стягнення аліментів на утримання ОСОБА_3 , який вирішено судом, рішення суду набрало законної сили. Вимог про збільшення розміру аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення ОСОБА_1 не заявлено.
Згідно з ч.2ст. 255 ЦПК Українипро закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
ч. 2ст. 256 ЦПК України передбачає, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Керуючись статтями255,260-261,353-354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради про стягнення аліментів - закрити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк з дня її проголошення до Харківського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СУДДЯ: І.В. СЕМІРЯД
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124408705 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Семіряд І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні