Справа № 758/16788/24
Категорія 469
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 січня 2025 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Красноборов В. , розглянувши справу про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 212-21 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації (проживання): АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
30 грудня 2024 року до Подільського районного суду міста Києва з Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) надійшов протокол від 11 грудня 2024 року №50-33/535 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП (справа №758/16789/24), та протокол від 11 грудня 2024 року №50-33/536 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП (справа №758/16788/24), складені стосовно ОСОБА_1 .
З указаних протоколів про адміністративні правопорушення вбачається таке.
1. Відповідно до статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» 5 квітня 2001 року № 2365-III (далі - Закон № 2365-III) Національне агентство здійснило перевірку Звітів про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіти), поданих політичною партією «Народний рух за єдність України», ідентифікаційний код 25886045, (далі - Партія) за 2021, 2022 та 2023 роки до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Реєстр)
За результатами перевірки указаних Звітів Партії, Національнім агентством встановлено, що такі Звіти подані з недотриманням строків, встановлених положеннями пункту 6 розділу VI «Заключні положення» Закону № 2365-III, оскільки 26 грудня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23 серпня 2023 року №3337-ІХ (далі - Закон № 3337-ІХ), який відновив звітування політичних партій та обов`язок Національного агентства перевіряти такі Звіти.
Так, Партія мала подати Звіти за 2021 та 2022 роки (квартальні або річні) протягом 120 днів з дня набрання чинності Законом № 3337-ІХ, а Звіти за 2023 рік (квартальні або річний) протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом № 3337-ІХ.
Водночас, звіти Партії за 2021, 2022 та 2023 роки підписані Головою Партії ОСОБА_1 шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису та подані до Національного агентства через Реєстр з порушенням установлених Законом № 2365-III строків, а саме:
- Звіт Партії за 2021 рік підписано 10.08.2024 о 19:35;
- Звіт Партії за 2022 рік підписано 10.08.2024 о 19:31;
- Звіт Партії за 2023 рік підписано 10.08.2024 о 19:28.
Виявлені порушення зафіксовані у Висновках про результати перевірки Звітів Партії за 2021, 2022 та 2023 роки, затверджених наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.09.2024 № 288/24, та опубліковані на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог ч. 25 ст. 17 Закону, зокрема:
- Висновок про результати перевірки Звіту Партії за 2021 рік від 19.09.2024 № 1435;
- Висновок про результати перевірки Звіту Партії за 2022 рік від 19.09.2024 № 1436;
- Висновок про результати перевірки Звіту Партії за 2023 рік від 19.09.2024 № 1437.
2. Крім того, відповідно до статті 17 Закону Національне агентство здійснило перевірку Звітів про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І та II квартали 2024 року, поданих політичною партією «Народний рух за єдність України», ідентифікаційний код 25886045, до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
За результатами перевірки указаних Звітів Партії, Національним агентством встановлено, що такі Звіти подано з недотриманням строку, встановленого частиною 9 статті 17 Закону № 2365-III, згідно з якою політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства.
Відповідно до п. 3 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129, політична партія має подати до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру:
- за І квартал - до 10 травня наступного за звітним періодом року;
- за II квартал - до 9 серпня наступного за звітним періодом року.
Водночас, Звіти Партії за І та II квартали 2024 року підписано Головою Партії ОСОБА_1 шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису та подано до Національного агентства через Реєстр з порушенням установлених Законом № 2365-III строків, а саме:
- Звіт Партії за І квартал 2024 року підписано 10.08.2024 о 19:17;
- Звіт Партії за II квартал 2024 року підписано 10.08.2024 о 19:12.
Виявлені порушення зафіксовані у Висновках про результати перевірки Звітів Партії за І та II квартали 2024 року, затверджених наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.09.2024 № 288/24, та опубліковані на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог ч. 25 ст. 17 Закону, зокрема:
- Висновок про результати перевірки Звіту Партії за І квартал 2024 року від 19.09.2024 № 1438;
- Висновок про результати перевірки Звіту Партії за II квартал 2024 року від 19.09.2024 № 1439.
На розгляд справи в суді ОСОБА_1 не з`явилася, надіславши перед цим свої клопотання від 2 січня 2025 року, в яких, посилаючись на ч. 2 ст. 36 КУпАП, просила об`єднати всі протоколи від Національного агентства стосовно неї в одне провадження та перенести розгляд справи на дату після завершення воєнного стану, оскільки в умовах війни вона не має можливості прибути до суду.
Крім того, у своїх клопотаннях ОСОБА_1 заперечила проти притягнення її до відповідальності, посилаючись, зокрема, на те, що:
- Голова (керівник) Партії не має нести відповідальності за звіти Партії;
- на подання звітів безпосередньо вплинули воєнні події;
- сплив шестимісячний строк притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Ураховуючи наявність прогалин в КУпАП щодо процесуального порядку об`єднання справ про адміністративні правопорушення в одне провадження, правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону за правилами, закріпленими в Кримінальному процесуальному кодексі України (далі - КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Отже, з огляду на те, що ОСОБА_1 притягується до відповідальності за вчинення двох адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (суддею) 14 січня 2024 року, є необхідність в об`єднанні справи №758/16788/24 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 та справи №758/16789/24 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 в одну справу.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Разом з цим, згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП справу про адміністративне правопорушення може бути розглянуто за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Ураховуючи те, що про місце і час розгляду справи ОСОБА_1 сповіщалася своєчасно, а конкретної дати, на яку вона хотіла б відкласти розгляд справи, нею не зазначено, участь ОСОБА_1 при розгляді цієї справи не є обов`язковою.
Дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суддя дійшов висновку про таке.
Частина 1 ст. 3 Закону № 2365-III передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до ч. 9 ст. 17 Закону № 2365-III політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Разом з тим, у п. 6 розділу IV «Заключні положення» Закону № 2365-III зазначено, що звіти про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичних партій, передбачені статтею 17 цього Закону, не подані політичними партіями за попередні звітні періоди у зв`язку із здійсненням заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, а також у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, подаються до Національного агентства з питань запобігання корупції:
- протягом 120 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» - якщо політична партія не має права на державне фінансування своєї статутної діяльності;
- протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» - якщо політична партія має право на державне фінансування своєї статутної діяльності.
Політичні партії подають такі звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції за квартал або за рік.
Політичні партії можуть подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт за IV квартал 2023 року протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» окремо або звіт за 2023 рік. У разі подання політичною партією звіту за рік його перевірка здійснюється за правилами, встановленими для перевірки звіту за квартал.
Крім того, ч. 20 ст. 17 Закону № 2365-III передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму офіційному веб-сайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.
Разом з цим, ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) передбачає адміністративну відповідальність порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Таким чином, порушивши встановлені Законом № 2365-III строки подання звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2021, 2022 та 2023 роки, Голова політичної партії «Народний рух за єдність України» ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.
Крім того, порушивши встановлені Законом № 2365-III строки подання звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І та II квартали 2024 року, Голова політичної партії «Народний рух за єдність України» ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП
Винність ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушень, встановлено дослідженими доказами в справі, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 11 грудня 2024 року № 50-33/535, протоколом про адміністративне правопорушення від 11 грудня 2024 року № 50-33/536 та додатками до них, в яких зафіксовані обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП;
- звітом політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2021 рік, підписаним ОСОБА_1 за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) 10 серпня 2024 року о 19:35;
- звітом політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2022 рік, підписаним ОСОБА_1 за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) 10 серпня 2024 року о 19:31;
- звітом політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2023 рік, підписаним ОСОБА_1 за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) 10 серпня 2024 року о 19:28;
- звітом політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2024 року, підписаним ОСОБА_1 за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) 10 серпня 2024 року о 19:17;
- звітом політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІІ квартал 2024 року, підписаним ОСОБА_1 за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) 10 серпня 2024 року о 19:12;
- висновком уповноваженої особи Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 вересня 2024 року №1435 про результати перевірки Звіту політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2021 рік, що засвідчує факт несвоєчасного подання відповідного Звіту Партії, керівником якої є ОСОБА_1 ;
- висновком уповноваженої особи Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 вересня 2024 року №1436 про результати перевірки Звіту політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2022 рік, що засвідчує факт несвоєчасного подання відповідного Звіту Партії, керівником якої є ОСОБА_1 ;
- висновком уповноваженої особи Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 вересня 2024 року №1437 про результати перевірки Звіту політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2023 рік, що засвідчує факт несвоєчасного подання відповідного Звіту Партії, керівником якої є ОСОБА_1 ;
- висновком уповноваженої особи Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 вересня 2024 року №1438 про результати перевірки Звіту політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2024 року, що засвідчує факт несвоєчасного подання відповідного Звіту Партії, керівником якої є ОСОБА_1 ;
- висновком уповноваженої особи Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 вересня 2024 року №1439 про результати перевірки Звіту політичної партії «Народний рух за єдність України» про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІІ квартал 2024 року, що засвідчує факт несвоєчасного подання відповідного Звіту Партії, керівником якої є ОСОБА_1 ;
- зверненням Голови політичної партії «Народний рух за єдність України» ОСОБА_1 від 19 липня 2024 року №1 до Національного агентства з питань запобігання корупції про створення облікового запису політичної партії в POLITDATA для подання Звітів;
- статутом політичної партії «Народний рух за єдність України» 17 квітня 2024 року, згідно з розділом 6.4 якого Голова Партії, серед іншого, здійснює загальне і поточне керівництво Партією; без доручення представляє Партію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та іншими юридичними особами, незалежно від форм власності та підпорядкування як в Україні, так і за кордоном, та фізичними особами;
- витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 21 листопада 2024 року, який підтверджує, що станом на 21 листопада 2024 року керівником політичної партії «Народний рух за єдність України» є ОСОБА_1 ;
- додатковими поясненнями ОСОБА_1 від 2 січня 2025 року, в яких остання зазначила, що недотримання строків подання Звітів за 2021-2023 роки пов`язано з воєнними подіями та відсутністю зв`язку з місцевими організаціями, що є форс-мажорною обставиною.
Водночас, згідно з ч. 1 ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб`єкта господарської діяльності за собівартістю.
Разом з цим, ані ОСОБА_1 , ані політичною партією «Народний рух за єдність України» відповідні сертифікати (чи їх копії) надані не були, що унеможливлює врахування форс-мажорних обставин при розгляді цієї справи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно з практикою Верховного Суду (постанова від 11 квітня 2018 року у справі №804/401/17) триваюче правопорушення - це проступок, пов`язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов`язку відповідним суб`єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Зважаючи на те, що голова політичної партії «Народний рух за єдність України» ОСОБА_1 виконала встановлений Законом № 2365-III обов`язок щодо подання звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2021 рік, 2022 рік, 2023 рік, І та II квартали 2024 року лише 10 серпня 2024 року, строки накладення адміністративного стягнення, зазначені у ч. 4 ст. 38 КУпАП, ще не закінчилися.
З огляду на наведені обставини ОСОБА_1 , як голова політичної партії «Народний рух за єдність України», підлягає адміністративній відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП (протоколи від 11 грудня 2024 року №50-33/535 та №50-33/536).
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Беручи до уваги викладене, а також ураховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан, необхідним і достатнім убачається накладення на ОСОБА_1 , адміністративних стягнень в межах санкції ст. 212-21 КУпАП, а саме:
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП (справа №758/16788/24) у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП (справа №758/16789/24), у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які повинні бути стягнуті з ОСОБА_1 .
Ураховуючи викладене, керуючись ст. 23, 36, 268, 277, 283, 284, 287, 294, 303, 307, 308 КУпАП, ст. 217, 334 КПК України, та ст. 3, 4 Закону України «Про виконавче провадження»,
ПОСТАНОВИВ:
Справу №758/16788/24 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, та справу №758/16789/24 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, об`єднати в одну справу про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 212-21 КУпАП, та присвоїти об`єднаній справі єдиний №758/16788/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації (проживання): АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні:
- адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП (справа №758/16788/24), та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн 00 коп.;
- адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП (справа №758/16789/24), та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот) грн 00 коп.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації (проживання): АДРЕСА_1 , остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації (проживання): АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) грн 60 (шістдесят) коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Суддя О. В. Красноборов
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124410136 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення Порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру |
Адмінправопорушення
Подільський районний суд міста Києва
Красноборов О. В.