Справа № 336/12937/24
Провадження №: 2/336/1244/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 січня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Савеленко О.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Оріхівської міської ради Запорізької області про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 через свого представника адвоката Лобаченка О.В. звернулась до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя із позовною заявою до Оріхівської міської ради Запорізької області про визнання права власності на спадкове майно.
Ознайомившись з позовною заявою, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, виходячи з наступних підстав.
У позовній заяві позивачка просить визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 з правом реєстрації права власності у компетентних організаціях та установах.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Всупереч зазначеним вище вимогам, позивачем ціна позову не зазначена, вказано, що позов не містить вимог майнового характеру, документи щодо дійсної вартості спірного майна до позовної заяви не додані.
Відповідно до п.п.1,2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною другою статті 176 ЦПК України визначено, що якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Відповідно до роз`яснень, наведених у п.16 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд. Остаточне визначення в процесі розгляду справи ціни позову (дійсної вартості спірного майна), а отже, і суми судового збору, здійснюється судом із наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
У зв`язку з тим, що позивачем не надано документів щодо дійсної вартості спірного майна, суд попередньо визначає розмір судового збору за вимогу майнового характеру, який належить сплатити позивачу в розмірі 3000,00 грн.
Вказаний судовий збір має бути сплачений за такими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/м. Зап. Шевчен./22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Код Банку МФО: 899998, Назва банку: Казначейство України, Рахунок отримувача (IBAN): UA818999980313141206000008515, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
В іншому випадку позивачем може бути наданий висновок атестованого експерта на підтвердження дійсної вартості майна і сплачено судовий збір з урахуванням вартості спірного майна та надано до суд квитанцію про сплату судового збору.
Відповідно до ч.1, п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У позовній заяві зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина після смерті батька позивачки ОСОБА_2 . Заявниця вказала, що з моменту свого народження проживала та була зареєстрована з батьками за адресою: АДРЕСА_1 .
Оскільки після смерті батька лишився житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в якому позивачка проживала усе своє життя, вона вирішила звернутися до нотаріальної контори для оформлення спадщини і отримала відмову.
Посилаючись на ст. 1220,1261 ЦК України просила визнати за нею право власності на будинок у порядку спадкування.
Між тим, як вбачається з постанови приватного нотаріуса ЗМНО Масловець Л.С. від 20.09.2021 року, заявниці відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщину з тих підстав, що на день смерті ОСОБА_1 не була зареєстрована зі спадкодавцем за однією адресою та не подала заяву про прийняття спадщини в строк.
Однак позовна заява, не містить жодних обґрунтувань щодо пропуску строку позивачем для прийняття спадщини.
Враховуючи, що позивачкою пропущений строк для звернення до нотаріусу із заявою про прийняття спадщини, у позовній заяві не вказано підстави звернення до суду із позовною заявою про визнання права власності на майно в порядку спадкування.
Таким чином, позивачці необхідно належним чином обґрунтувати підстави звернення до суду із зазначеним позовом.
Відповідно до приписів ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначене, приходжу до висновку про необхідність залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Оріхівської міської ради Запорізької області про визнання права власності на спадкове майно без руху та надання строку 7 (сім) днів з дня отримання даної ухвали, для усунення встановлених недоліків.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 258, 260, 353 ЦПК України, суддя-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Оріхівської міської ради Запорізької області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху для виправлення недоліків.
Надати позивачу для усунення недоліків строк в 7 (сім) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку, якщо у визначений строк недоліки не будуть усунені, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Савеленко
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124412276 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Савеленко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні