Справа № 171/2790/24
2-о/171/24/25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 січня 2025 року м. Апостолове Дніпропетровської області
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючогосудді Мигалевича В.В.,
за участю секретаря Жандарук В.В.,
заявника - ОСОБА_1 ,
представника заявника - ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявоюпредставника заявника Івріної Інни Львівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Апостолівської міської ради Дніпропетровської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2024 року заявник звернувся до суду із вказаною вище заявою, яка обґрунтована тим, що на підставісвідоцтва проправо особистоївласності нажитловий будинок№ НОМЕР_1 від 22.12.1988року,виданого Виконавчимкомітетом Першотравенськоїсільської радизгідно рішеннявиконкому Апостолівськоїрайонної ради№ 405/5від 16.12.1988року правоприватної власностіна житловийбудинок АДРЕСА_1 зареєстровано вреєстровій книзі№ 1,реєстраційний запис№ 81за ОСОБА_1 .23.07.2024року ОСОБА_1 звернувся доДержавного реєстратораправ нанерухоме майно(Виконавчийкомітет Апостолівськоїміської радиДніпропетровської області)з заявою(реєстраційнийномер 62110979)про проведеннядержавної реєстраціїправа приватноївласності наналежний йомужитловий будинок.Однак 29.07.2024року ОСОБА_1 було відмовленов проведенніреєстраційних дійз наступноїпричини:при перевірцідокументів з`ясувалось,що в«Свидетельстве направо личнойсобственности нажилой домот 22.12.1988года»,викладеного російськоюмовою,на підставіякого російськоюмовою відбуваласяреєстрація прававласності навищезазначене нерухомемайно,зазначено прізвище« ОСОБА_3 ».Згідно звідомостями,наданими Апостолівськимвідділенням КП«Криворізьке районнебюро технічноїінвентарізації» ДОР»від 24.07.2024року №52885по об`єктунерухомого майнажитловий будинок АДРЕСА_1 зареєстрований за ОСОБА_4 (мовоюоригіналу),що унеможливилопроведення державноїреєстрації речовогоправа,оскільки запаспортом громадянинаУкраїни НОМЕР_2 ,виданим АпостолівськимРВУМВС Українив Дніпропетровськійобласті 14.05.1996року йогопрізвище українськоюта російськоюмовами записано« ОСОБА_5 ».На часоформлення зазначеногосвідоцтва проправо власностіна житлона правильністьнаписання прізвищауваги ОСОБА_1 не звернув,проте,вважає,що помилкав написаннійого прізвищау свідоцтвіпро правовласності нажитло виниклапри перекладіз російськоїна українськумову ізазначена розбіжністьв написанніпрізвища вдокументі позбавляє ОСОБА_1 можливості провестидержавну реєстраціюправа власностіта перешкоджаєволодіти,користуватися тарозпоряджатися власністюна свійрозсуд,чим порушуєтьсяйого конституційнеправо власності.Просить заявузадовольнити та встановити юридичний факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 правовстановлюючого документу - Свідоцтва про право власності на житловий будинок № НОМЕР_1 від 22.12.1988 року, виданого Виконавчим комітетом Першотравенської сільської ради згідно рішення виконкому Апостолівської районної ради № 405/5 від 16.12.1988 року, зареєстрованого в реєстровій книзі №1, реєстраційний запис № 81 на ОСОБА_4 (мовою оригіналу), що посвідчує його право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні заявник та його представниця заяву підтримали, просили цю зхаяву задовольноти.
Представник заінтересованої особи Виконавчого комітету Апостолівської міської ради Дніпропетровської області до суду не з`явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Дослідив матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з таких підстав:
Так, в судовому засіданні встановлено, що згідно з паспортом громадянина України, прізвище, ім`я та по-батькові заявника зазначене як « ОСОБА_1 » (а.с. 9).
Разом з цим, у свідоцтві про право власності на нерухоме майно у рядку «власники» ім`я заявника зазначене як «ОСОБА_4 ». Вказані вище недоліки позбавляють заявника можливості реалізувати право власності стосовно належного йому майна, тож він змушений звернутися до суду із вказаною вище заявою, в якій ставить питання про встановлення факту належності саме йому вказаного вище Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого на ім`я «ОСОБА_4 ».
З огляду на викладене суд зазначає наступне:
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Окрім того, відповідно п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
На підтвердження факту належності саме заявнику Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, ним надано копію паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Апостолівським РВ УМВС України у Дніпропетровській області 14.05.1996 року, з якого вбачається, що прізвище, ім`я та по батькові заявника українською мовою зазначене як « ОСОБА_1 », а також підтверджується факт реєстрації заявника у справі за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький (Апостолівський) район, селище Запорізьке, що в достатній мірі виключає сумніви суду щодо достовірності обставин, на які заявник посилається в обґрунтування своїх вимог.
Відповідно листа Верховного Суду України від 01.01.2012 р. «Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення», громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Предметом розгляду заяви є встановлення факту належності правовстановлюючого документа який, необхідний заявнику для оформлення особистих, майнових прав, що випливають із цього факту.
У даному конкретному випадку, виключним способом захисту права заявникає звернення до суду із заявою в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту належності ОСОБА_1 , свідоцтва про право власності на житловий будинок № НОМЕР_1 від 22.12.1988 року виданого Виконавчим комітетом Першотравенської сільської ради згідно рішення виконкому Апостолівської районної ради № 405/5 від 16.12.1988 року, зареєстрованого в реєстровій книзі №1, реєстраційний запис № 81, яке видане на ім`я « ОСОБА_4 ».
Таким чином, суд вважає заявлені вимоги повністю доведеними, а тому такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 315 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Апостолівської міської ради Дніпропетровської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , правовстановлюючого документу - Свідоцтва про право власності на житловий будинок № НОМЕР_1 від 22.12.1988 року, виданого Виконавчим комітетом Першотравенської сільської ради згідно рішення виконкому Апостолівської районної ради № 405/5 від 16.12.1988 року, зареєстрованого в реєстровій книзі №1, реєстраційний запис № 81 на ОСОБА_4 (мовою оригіналу), що посвідчує його право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо воно не проголошувалося з дати складання повного його тексту, у порядку, передбаченому підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІПерехідних положень ЦПК Українив редакції від 03.10.2017 року.
Суддя: Мигалевич В.В.
Суд | Апостолівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124414046 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області
Мигалевич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні