Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/4853/24
Номер провадження 2/711/130/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2025 року
Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді: Казидуб О. Г.
при секретарі: Шульга А.В.
за участі:
позивача: ОСОБА_1
представника позивача адвоката: Поліщук А.Ю.
представника відповідача адвоката: Могилей С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Формула систем безпеки «ЦЕНТР» про стягнення невиплаченої компенсації за невикористану відпустку при звільненні, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Придніпровського районного суду м. Черкаси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Формула систем безпеки «ЦЕНТР» про стягнення невиплаченої компенсації за невикористану відпустку при звільненні.
18 липня 2024 року ухвалою суду відкрито спрощене позовне провадження у справі, призначено судове засідання з викликом сторін.
23 грудня 2024 року через канцелярію суду позивач ОСОБА_1 надав клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи. В клопотанні зазначено, що заява про надання відпустки, відповідно до якої відповідач по справі начебто провів оплату фактично є підробленою, адже позивач вважає, що таку заяву останній не писав, не підписував та фактично у відпустці не перебував, а час проведений як оплату відпустки відповідачем фактично був робочим часом позивача у відповідача.
Вказує, що для встановлення істини у справі та підтвердження справжності заяви та підпису на ній необхідно провести судово-почеркознавчу експертизу.
Оскільки, доводи позивача грунтуються на тому, що відповідна заява ним особисто не була написана та не підписувалась та зроблена іншою особою, тому для з`ясування даної обставини необхідні спеціальні знання у сфері ідентифікації виконання рукописного тексту.
Просить суд призначити у справі судову-почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Позивач ОСОБА_1 та адвокат Поліщук Андрій Юрійович, який діє в його інтересах, в судовому засіданні клопотання підтримали в повному обсязі та просили його задоволити.
Адвокат Могилей Сергій Володимирович, який діє в інтересах ПП «Формула систем безпеки «Центр», в судовому засіданні не заперечував проти призначення по справі експертизи.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи та докази, суд приходить до наступного висновку.
Строки проведення експертизи визначені в п.1.13 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень та затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5 та строк проведення експертизи встановлюється, у залежності від складності дослідження, з урахуванням експертного навантаження фахівців, керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу), у межах: - 10 днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об`єктів і не складних за характером досліджень; - 1 місяця - щодо матеріалів із середньою кількістю об`єктів або середньої складності за характером досліджень; - 2 місяців - щодо матеріалів з великою кількістю об`єктів або складних за характером досліджень; - більше 2 місяців - щодо матеріалів з особливо великою кількістю об`єктів або найскладніших за характером досліджень, при цьому термін виконання не повинен перевищувати 3 місяців. У виняткових випадках, якщо експертиза не може бути виконана в зазначені строки, більший строк установлюється за письмовою домовленістю з органом чи особою, яка призначила експертизу, після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів. Попереднє вивчення матеріалів при нескладних та середньої складності дослідженнях не повинне перевищувати п`яти днів; при складних та найскладніших дослідженнях - десяти днів. Строк проведення експертизи починається з робочого дня, наступного за днем надходження матеріалів до експертної установи, і закінчується у день направлення їх особі або органу, які призначили експертизу. Якщо закінчення встановленого строку проведення експертизи припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається наступний за ним робочий день. У строк проведення експертизи не включається строк виконання клопотань експерта, пов`язаних з витребуванням додаткових матеріалів або усуненням інших недоліків, допущених особою або органом, яка призначила експертизу,але в розумні строки.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України - суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: характер і ступінь ушкодження здоров`я; психічний стан особи; вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення експертизи.
Враховуючи, що в справі наявні протиріччя та для вирішення поставлених позивачами вимог, з`ясування обставин, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання, суд, вважає необхідним призначити у справі судову почеркознавчу експертизу.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст. 103,104, 252, 261 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Формула систем безпеки «ЦЕНТР» про стягнення невиплаченої компенсації за невикористану відпустку при звільненні судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:
-чи виконано рукописний текст заяви, а саме: в даті написання заяви від 07 серпня 2023 року про надання відпустки та підпис на ній, дата, ОСОБА_1 позивачем по справі?
-Чи вносилися до даного документа іншим почерком, кольором, відтінком, коректором інші дописи чи виправлення в даті написання заяви від 07 серпня 2023 року?
-Якщо так, то які саме?
-Чи вносилися до даного документа іншим почерком, кольором, відтінком, коректором інші дописи чи виправлення в даті написання документа, а саме заяви від 07 серпня 2023 року?
Проведення експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Надати для проведення експертизи:
матеріали цивільної справи № 711/4853/24 (Провадження № 2/711/130/25);
оригінал заяви ОСОБА_1 від 07 серпня 2023 року, адресована директору ПП «Формула систем безпеки «Центр» Гонзі Юрію Віталійовичу, про надання йому частини щорічної відпустки; оригінал заяви ОСОБА_1 від 01 жовтня 2021 року, адресована директору ПП «Формула систем безпеки «Центр» Гонзі Юрію Віталійовичу, про прийняття його на посаду водія-охоронника та оригінал заяви ОСОБА_1 від 30 вересня 2022 року, адресована директору ПП «Формула систем безпеки «Центр» Гонзі Юрію Віталійовичу, про надання йому частини щорічної відпустки.
Також, суд надає експериментальні зразки почерку та підпису ОСОБА_1 , відібрані в судовому засіданні 25.12.2024 року на 5 аркушах.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 та надати термін оплати протягом 10 днів.
Встановити розумні строки проведення експертизи.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Черкаського апеляційного суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий: О. Г. Казидуб
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124418388 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Казидуб О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні