Рішення
від 15.01.2025 по справі 345/6803/24
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/6803/24

Провадження № 2-о/345/48/2025

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.01.2025 р. м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді Гапоненка Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Баран В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Войнилівська селищна рада Калуського району Івано-Франківської області про встановлення факту, що має юридичне значення,-

в с т а н о в и в :

Заявниця звернулася до суду з вказаною заявою, в обґрунтування якої зазначила, що вона є дочкою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заявниця не має можливості документально підтвердити факт родинних відносин та отримати свідоцтво про право на спадщину з наступних підстав. Заявниця звернулася до приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Лесик В.Б., але нею було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 у зв`язку з розбіжністю в імені спадкодавця в документах: « ОСОБА_3 », « ОСОБА_4 ». Як вбачається із постанови нотаріуса, такі обставини мають місце тому, що у свідоцтві про народження заявника дані матері зазначено ОСОБА_5 , а згідно свідоцтва про смерть, померлою вказано ОСОБА_2 . Просить встановити факт, що вона є дочкою ОСОБА_2 .

Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 12.12.2024 відкрито провадження у справі і призначено справу до судового розгляду.

Представник заявника адвокат Романів О.П. в судове засідання не з`явилася, однак подала заяву в якій вказує, що заяву підтримує, просить задоволити, а розгляд справи проводити без їхньої участі.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд справи за його відсутності. У заяві зазначив, що при винесенні рішення покладається на розсуд суду.

Згідно із ч.2ст.247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши докази у справі, вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно дост. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Так в п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК Українивизначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно п. 1 ч. 1ст. 315 ЦПК Українисуд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Згідно з вимогамист. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження № НОМЕР_1 ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до свідоцтва про одруження № НОМЕР_2 ОСОБА_7 та ОСОБА_8 уклали шлюб 29.09.1953 року, місце реєстрації Кіровський райвідділ ЗАГСу м. Караганда.

Окрім цього, факт, що ОСОБА_2 була матір`ю заявниці, підтверджується довідкою виконкому Войнилівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області № 737 від 11 жовтня 2024 року, згідно якої, відповідно до погосподарського обліку книга №7 за 1986-1990 роки сторінка 148 № об`єкта по господарського обліку 463 гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 . Разом із нею були зареєстровані ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , батьки заявниці.

Згідно довідки Войнилівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області від 11.10.2024 року №736, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була однією особою та проживала і була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до свідоцтва про народження заявниці № НОМЕР_3 ОСОБА_9 матір`ю зазначено ОСОБА_5 . Однак, згідно свідоцтва про смерть № НОМЕР_4 , померла зазначена як ОСОБА_2 .

Таким чином, з вищевикладеного є очевидним, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю заявниці ОСОБА_1 .

Згідно з роз`ясненнями, викладеними у п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

Судом встановлено, що встановлення вказаного факту породжує для заявника юридичні наслідки, від яких залежать його цивільні права. Іншої можливості встановити дані факти заявник не має.

Таким чином оцінивши усі докази в сукупності, суд приходить до висновку, що вимоги є обґрунтованими і підтверджені в судовому засіданні письмовими доказами, тому є всі підстави для задоволення заяви.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.263-265,315 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Заяву задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.

Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Головуючий:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення15.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124420500
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —345/6803/24

Рішення від 15.01.2025

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Гапоненко Р. В.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Гапоненко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні