Справа № 446/2321/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.01.2025 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Самсін М. Л.
при секретарі Груба Л.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Кам`янка-Бузька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жовтанецької сльської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 подав до суду позовну заяву до Жовтанецької сльської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно.
В обґрунтуванняпозовних вимогпозивач зазначає,що його мама ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , після її смерті відкрилася спадщина до складу якої входить житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, в АДРЕСА_1 ; земельні ділянки загальною плошею 0,5892 га, що надані для обслуговування житлового будинку та господарських будівель і ведення особистого підсобного господарства; земельна ділянка загальною площею 1.88 умовних кадастрових гектарів. для ведення селянського (фермерського) господарства, без встановлення меж на місцевості, на території с.Вислобоки Ременівської сільської ради.
Позивачка в підготовче судове засідання не з"явився, подава заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримала повністю.
Представник відповідача у підготовче судове засідання не з"явився, подав заяву, в якій просить розглядати справу за його відсутності, з приводу задоволення позову не заперечує.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З урахуванням того, що відповідач визнає позов, суд вирішив розглядати справу на підставі наявних у ній матеріалів у підготовчому судовому засіданні.
Дослідивши зібрані по справі докази, з`ясувавши дійсні обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо, він не заявив про відмову від неї.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , про що складено відповідний актовий запис № 19.
Після смерті ОСОБА_2 , відкрилася спадщина на: житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, в АДРЕСА_1 , що належить померлій згідно свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок, виданого 09.01.1989 р. та зареєстроване за № 69; земельна ділянка загальною плошею 0,5892 га, що надані для обслуговування житлового будинку та господарських будівель і ведення особистого підсобного господарства, згідно з державним актом на право приватної власності на землю, серії ЛВ № 002333 від 12.03.1998р., зареєстрований за № 264; земельна ділянка загальною площею 1.88 умовних кадастрових гектарів. для ведення селянського (фермерського) господарства, без встановлення меж на місцевості, на території с.Вислобоки Ременівської сільської ради, згідно сертифіката на право приватної власності на землю (СЗЧ) серії ЛВ 099811 від 18.03.1997 року за № 211.
Позивач ОСОБА_1 як встановлено в суді, є спадкоємцем за законом, яка вступив в оперативне управління майном померлої, що розцінюється ствердно, як прийняття ним спадщини. Заяви про відмову від прийняття спадщини не подавала.
Обставин, які б вказували, що на спадкове майно окрім позивача, в порядку спадкування чи з інших підстав претендують інші особи, в суді не встановлено. Інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно немає.
Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
У відповідності до п. г ч.1 ст. 81 ЗК Українигромадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Частиною 5 ст. 1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).
Таким чином, право на спадщину є самостійним майновим правом, яке виникає на підставі факту її прийняття та підлягає захисту в передбачений законом спосіб, і через відмову нотаріуса у видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з втратою оригіналів правовстановлюючих документів, не може бути захищене в інший спосіб.
Положеннями статей 15, 16 ЦК України, статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За змістом частини другої статті 16 ЦК Україниспособом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, може бути визнання права.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи, що позивачка прийняла спадщину в установленому законом порядку після смерті мами ОСОБА_3 , але оформити своє право власності на спадкове майно не має можливості, порушене право позивачки підлягає захисту, а позовні вимоги задоволенню.
Крім того, відповідач позовні вимоги визнав, що відповідно до частини четвертої статті 206 ЦПК України є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки для цього наявні законні підстави, а визнання позову є безумовним і не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст.2, 81,258,259,263,264-265,268 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
позов ОСОБА_1 до Жовтанецької сльської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на спадкове майно за законом на:
житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, в АДРЕСА_1 .
земельну ділянк загальною плошею 0,5892 га, що надані для обслуговування житлового будинку та господарських будівель і ведення особистого підсобного господарства, згідно з державним актом на право приватної власності на землю, серії ЛВ № 002333 від 12.03.1998р., зареєстрований за № 264;
земельну ділянку загальною площею 1.88 умовних кадастрових гектарів. для ведення селянського (фермерського) господарства, без встановлення меж на місцевості, на території с.Вислобоки Ременівської сільської ради, згідно сертифіката на право приватної власності на землю (СЗЧ) серії ЛВ 099811 від 18.03.1997 року за № 211.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення виготовлено 14.01.2025.
Суддя : М.Л. Самсін
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124425713 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Самсін М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні