Справа № 686/550/25
Провадження № 1-кс/686/359/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2025 року м. Хмельницький
Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності Слідчого відділу Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42024240000000100,
встановила:
08.01.2025 старший слідчий відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності Слідчого відділу Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим з прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
СВ Хмельницького РУП ГУ Національної поліції в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.12.2024 за № 42024240000000100, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 241 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «відповідно до даних Реєстру дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звітів за дотриманням умов дозволу у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ТМ GOLDI відсутній діючий дозвіл на викиди забруднюючих речових в атмосферне повітря. Водночас, відповідно до повідомлення в соціальній мережі «Телеграм» на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 18.12.2024 вказаний суб`єкт господарювання здійснює забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров`я людей та довкілля речовинами, відходами і матеріалами виробництва.
Встановлено, що вказане кримінальне правопорушення зареєстровано на підставі рапорту про виявлення ознак кримінального правопорушення прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури ОСОБА_5 .
Згідно із рапортом встановлено, що під час проведення моніторингу в соціальній мережі «Телеграм» на каналі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 18.12.2024 розміщено повідомлення наступного змісту: «Мешканці Гречан скаржаться на їдкий дим з «Льонокомбінату». Підприємство щоденно спалює відходи. Через це у мікрорайоні постійний неприємний запах горілого. Люди звернулися до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Там відповіли, що його представника вкотре на впустили на територію підприємства для перевірки. Звернення направлено до прокуратури».
Окрім цього, відповідно до даних Реєстру дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звітів за дотриманням умов дозволу, відомості про наявність діючого чи термін дії якого закінчився дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ТМ GOLDIне виявлено.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу на викиди, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища або через центри надання адміністративних послуг.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу на викиди, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до першої групи, суб`єкту господарювання, об`єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, або через центри надання адміністративних послуг.
До першої групи належать об`єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До другої групи належать об`єкти, які взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. До третьої групи належать об`єкти, які не належать до першої і другої груп.
Також, суб`єкт господарювання щороку подає до дозвільного органу звіт про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин. Подання звіту та його розміщення на інтернет-ресурсі дозвільного органу здійснюються упорядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
В ході досудового розслідування для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу та вилучення належним чином завірених копійдокументів, які перебувають у володінні товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме:дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; документів, на підставі яких видавався відповідний дозвіл; установчих документів товариства, наказів на призначення та посадових обов`язків керівника, головного інженера, осіб, відповідальних за нагляд (контроль) шкідливих викидів; матеріалів виробничого контролю за обсягами шкідливих викидів та додержання екологічних умов роботи, технічного обслуговування газоочисного устаткування; документів, які стосуються дотримання умов, обсягів, технічних та екологічних з питань здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Вищезазначені документи необхідні для встановлення важливих обставин, що мають значення у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як доказ під час досудового розслідування,а іншим чином довести обставини, що мають значення у кримінальному провадженні, не можливо.
Окрім цього, вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи необхідні для призначення судовоїінженерно-екологічноїекспертизи,а тому виникла необхідність отримати тимчасовий доступ та провести вилучення документів».
Слідча у судове засідання не з`явилася, проте у клопотанні зазначила, що просить провести розгляд без її участі; підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.
Крім того слідча просить розглядати клопотання без участі володільця документів з причин реальної загрози зміни або знищення документів.
Беручи до уваги, що слідчим у клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення запитуваної інформації, тому розгляд клопотання з урахуванням положень ч. 2ст. 163 КПК Українипроводиться слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також слідчим доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, оскільки отримати вказану в клопотанні інформацію неможливо іншим способом; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,
постановила:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 , начальнику відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльностіСУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльностіСУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 та слідчому слідчого відділу Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю отримання їх належним чином завірених копій, які перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме до:
- дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
-документів, на підставі яких видавався відповідний дозвіл;
-установчих документів товариства, наказів на призначення та посадових обов`язків керівника, головного інженера, осіб, відповідальних за нагляд (контроль) шкідливих викидів;
-матеріалів виробничого контролю за обсягами шкідливих викидів та додержання екологічних умов роботи, технічного обслуговування газоочисного устаткування;
- інших документів, які стосуються дотримання технічних та екологічних умов, обсягів здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Уповноваженим службовим особам ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати належним чином завірені копії вищезазначених речей та документів.
Ухвала діє по 13 березня 2025 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідча суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124428029 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні