Справа № 461/230/25
Провадження № 1-кс/461/318/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.01.2025 року м.Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в залі суду у м. Львові клопотання прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000191 від 20.08.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.239, ч.4 ст.191 КК України ,-
в с т а н о в и в:
прокурор Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернулася до суду із клопотання, в якому просить суд накласти арешт на майно, з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування таким, що було вилучено в ході проведення обшуку земельних ділянок з кадастровими номерами 6122685400:01:001:1309 та 6122685400:01:001:1335, які належать Тернопільські міській раді та розміщених на ній приміщень ТзОВ «Еко-Лідер Т » ( ЄДРПОУ 43100697), відносини якого пов`язані з діяльністю ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент», а саме: завантажувальну квитанцію №70971 від 02.05.2022 на 1 арк.; аркуші паперу з робочими чорновими записами в кількості 2 шт, які упаковано в сейф-пакет PSP 1510074.
В обгрунтування внесеного клопотання покликається на те, що вказані у даному клопотанні документи, речі та предмети містять на собі відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Тому в межах даного кримінального правопорушення виникла необхідність в накладенні арешту на вказані документи.
Прокурор у судове засідання не з`явився, оскільки у клопотанні просить суд проводити розгляд справи про накладення арешту на майно у його відсутності, а також без виклику власника майна. Клопотання підтримує та просить суд таке задоволити.
З метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання про накладення арешту на майно без виклику власника майна.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 2 ст.173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Встановлено,що за процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури, відділом розслідування кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природнього середовища слідчого управління ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024140000000191 від 20.08.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.239, ч.4 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що суб`єктами господарювання, діяльність яких пов`язана з збиранням, перевезенням та обробленням твердих побутових відходів на земельній ділянці м. Львова та Львівської області, у порушення спеціальних правил поводження з відходами, здійснюється незаконна діяльність, унаслідок чого відбувається забруднення земель.
Управлінням стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України під час виконання доручення в рамках даного кримінального провадження встановлено осіб, які безпосередньо займаються незаконною діяльністю.
Зокрема отримано інформацію щодо діяльності ТзОВ «Ековей Вейст Менеджмент» (ЄДРПОУ 33951598) за адресою: Львівська область, м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, буд 176, офіс 107, директор ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель: АДРЕСА_1 . Дата реєстрації товариства 05.12.2005. Види діяльності: Збирання безпечних відходів, торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами, торгівля іншими автотранспортними засобами, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, інші види діяльності із прибирання, вантажний автомобільний транспорт, каналізація, відведення й очищення стічних вод, збирання небезпечних відходів, оброблення та видалення безпечних відходів, оброблення та видалення небезпечних відходів, відновлення відсортованих відходів, будівництво житлових і нежитлових будівель, оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах, оптова торгівля відходами та брухтом.
ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент» як суб`єкт господарювання котрий здійснює збір та вивіз ТПВ у м. Львові та надає послуги Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради щодо вивозу та утилізації ТПВ за межами Львівської міської територіальної громади, за що отримує бюджетні кошти на відшкодування витрат щодо транспортування і захоронення побутових відходів.
У процесі використання бюджетних коштів, що виділялись на відшкодування додаткових витрат на вивезення та захоронення ТПВ, за попередньою домовленістю учасників злочинної групи, до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради надаються посадовими особами ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент» завідомо неправдиві дані: щодо місць захоронення ТПВ, реєстри товарно транспортних накладних щодо кількості здійснених рейсів, товарно-транспортні накладні із завищеними показниками пробігу автотранспорту.
08.01.2025 на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_6 від 19.12.2024, справа №461/10109/24 в ході проведення обшуку земельних ділянок з кадастровими номерами 6122685400:01:001:1309 та 6122685400:01:001:1335, які належать Тернопільські міській раді та розміщених на ній приміщень ТзОВ «Еко-Лідер Т » ( ЄДРПОУ 43100697), відносини якого пов`язані з діяльністю ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент» було виявлено та вилучено : завантажувальну квитанцію №70971 від 02.05.2022 на 1 арк.; аркуші паперу з робочими чорновими записами в кількості 2 шт, які упоковано в сейф-пакет PSP 1510074.
Вказані вище вилучені речі, у порядку ст.100 КПК України визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки в сукупності з іншими доказами мають важливе значення для доказування у даному кримінальному провадженні.
Зі змісту клопотаня вбачається, що зазначені речі та документи мають доказове значення у кримінальному провадження та необхідні для проведення аудиторської перевірки діяльності підприємства, призначення подальших експертиз у криміанльному провадженні, у тому числі технічної, почеркознавчої експертиз документів (тому наявна необхідність у дослідженні саме оригіналів документів), економічної експертизи, речовий доказ мобільний телефон може містити інформацію про злочину діяльність окремих посадових осіб суб`єкта господарювання.
В ході досудового розслідування у вказаному кримінальному проваджені, буде призначено ряд судових експертиз, за результатами яких у сукупності з іншими доказами, фігурантам кримінального провадження, у порядку ст. 278 КПК України, буде вручено письмове повідомлення про підозру.
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані. як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Ч.7 ст.237 КПК України передбачено, що при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно з ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Відповідно до ч.2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Ч.2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
За ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Прокурором доведено, що метою накладення арешту на майно є забезпечення речових доказів.
Арешт вище вказане майно, як тимчасово вилученого майна є розумним та співрозмірним обмеженням права власності щодо виконання завдання кримінального провадження відповідно до ст.2 КПК України.
Таким чином, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні прокурора.
Завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням може бути виконане.
Незастосування арешту майна із позбавленням права на відчуження та розпорядження, може привести до настання наслідків, які перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт.
Враховуючи вищевикладене, а також правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, а також з метою збереження речових доказів, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000191 від 20.08.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.239, ч.4 ст.191 КК України, - задоволити.
Накласти арешт на майно, з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування таким, що було вилучено в ході проведення обшуку земельних ділянок з кадастровими номерами 6122685400:01:001:1309 та 6122685400:01:001:1335, які належать Тернопільські міській раді та розміщених на ній приміщень ТзОВ «Еко-Лідер Т » ( ЄДРПОУ 43100697), відносини якого пов`язані з діяльністю ТОВ «Ековей Вейст Менеджмент», а саме: завантажувальну квитанцію №70971 від 02.05.2022 на 1 арк.; аркуші паперу з робочими чорновими записами в кількості 2 шт, які упоковано в сейф-пакет PSP 1510074.
Виконання ухвали покласти на прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури ОСОБА_7 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, які не викликались до суду протягом п`яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124443081 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Романюк В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні