Ухвала
від 14.01.2025 по справі 766/313/25
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/313/25

н/п 2-о/766/292/25

УХВАЛА

про відкриття провадження

14 січня 2025 року Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Скрипнік Л.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м.Херсоні ради, про визнання особи недієздатною та встановлення опіки, -

встановив:

09.01.2024 року до Херсонського міського суду Херсонської області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м.Херсоні ради, в якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та встановити над нею опіку, призначити його опікуном над нею.

Заява подана з дотриманням вимог статті 297 ЦПК України.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема про визнання фізичної особи недієздатною.

Відповідно до ч. 3 ст. 296 ЦПК України заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання.

Підстави для залишення заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження, відсутні і підлягає розгляду в порядку окремого провадження.

Викладене свідчить, що заяву про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, можливо прийняти до розгляду та відкрити провадження, призначивши судове засідання в порядку окремого провадження.

Вирішуючи питання відкриття провадження у справі, суд враховує наступне.

Відповідно до вимог ч. 1ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Однак, в порушення ч. 1ст. 299 ЦПК України заявником у заяві про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, зазначено невірний суб`єктний склад осіб, які беруть участь у справі, зокрема суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною за участю заявника, який бажає бути опікуном та заінтересованої особи. Всупереч наведеному заінтересованою особою в заяві не зазначено особу,щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною.

Відповідно до ч. 5 ст.293 ЦПК України у випадках, встановлених, в тому числі, пунктом 1 частини 2 цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.

Оскільки, порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, а відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, суд при залученні заінтересованої особи керується вимогами ст.53 ЦПК України, що регулює порядок залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог.

Суд, враховуючи вищевказане, вважає, за необхідне залучити як заінтересовану особу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи, що до участі у справі не залучено адвоката, вважаю за необхідне зобов`язати Південний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги невідкладно прийняти рішення про призначення адвоката ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стосовно якої розглядається справа та залучити адвоката до участі у розгляді справи.

Відповідно до ч. 2ст. 294 ЦПК України з метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.

Статтями 76-80 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені позовні вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достовірними і достатніми є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи та які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Оскільки предметом заяви є вирішення питання щодо визнання особи недієздатною, та із урахуванням наявного у справі клопотання, суддя дійшов висновку про необхідність витребування із КНП «Херсонський міський психіатричний центр» Херсонської міської ради історію хвороби та амбулаторну картку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , де остання, враховуючи обставини справи, може перебувати на обліку, а також з КНП "Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги Херсонської обласної ради" виписки з амбулаторної карти ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки у витребуваних документах можуть міститися відомості, які мають значення для вирішення справи і які необхідні в подальшому для вирішення питання про доцільність призначення судово-психіатричної експертизи стосовно останньої.

Керуючись ст. ст. 187, 294-299 ЦПК України,

постановив:

Прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м.Херсоні ради, про визнання особи недієздатною та встановлення опіки.

Призначити справу до розгляду в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні на 05.02.2025 року о 11.40 год. (приміщення Херсонського міського суду Херсонської області: м. Херсон вул. В.Примаченка, буд. 6/29, зал судових засідань № 410).

Залучити до участі у справі в якості заінтересованої особи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Розгляд справи згідно з ст. 293 ЦПК України проводити судом у складі одного судді і двох присяжних.

В судове засідання викликати учасників справи.

Доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (електронна адреса: order@legalaid.od.ua, адреса: 65023, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Льва Толстого, будинок, 6), призначити адвоката для представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо якого розглядається справа про визнання особи недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна та забезпечити участь адвоката в розгляді справи.

Ухвалу негайно направити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.

Витребувати у КНП «Херсонський міський психіатричний центр» Херсонської міської ради історію хвороби та амбулаторну картку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Витребувати у КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради виписки з амбулаторної карти ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов`язати відповідальну особу КНП «Херсонський міський психіатричний центр» Херсонської міської ради виконати ухвалу суду, надавши витребувані докази у найкоротший термін, але не пізніше 05.02.2025 року.

Зобов`язати відповідальну особу КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Херсонської обласної ради виконати ухвалу суду, надавши витребувані докази у найкоротший термін, але не пізніше 05.02.2025 року.

Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Сторонам у вищезазначений час з`явитися на судове засідання.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати заявнику.

Копію ухвали про відкриття провадження разом з копією заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати заінтересованій особі

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ksm.ks.court.gov.ua

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Л.А. Скрипнік

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124443832
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —766/313/25

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні