Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/1026/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2025 року селище Народичі
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Дубовика П.В.,
з секретарем Галенчик О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу №284/1026/24 за по-зовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Овруцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дітей,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачзвернулась досуду іззазначеним позовом,у якомупросить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,жителя АДРЕСА_1 батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,внести змінидо актовихзаписів пронародження дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ,зазначивши батькомдітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України. В обґрунтування позову позивач зазначила, що вона з січня 2019 року по листопад 2024 рік проживала однією сім`єю, без реєстрації шлюбу, з відповідачем. За період спільного проживання народилися діти: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Оскільки позивач не перебувала у зареєстровану шлюбі з відповідачем, тому актові записи про народження дітей були вчинені за прізвищем матері, а ім`я та по батькові дітей записано за вказівкою позивача, відповідно до вимог ч. 1 ст. 135 СК України. У актових записах про народження дітей в графі «Батько» було зазначено - ОСОБА_7 . Після народження дітей, відповідач постійно спілкувався з ним, приймав участь у вихованні та утриманні їх. На даний час позивач хоче офіційно визнати батьківство над дітьми, що і змусило її звернутися до суду із зазначеним позовом.
Сторони та третя особа про час та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином, але в судове засідання не з`явились, просять справу розглядати без їх участі, позивач свої вимоги підтримує, відповідач позов визнає, представник третьої особи надіслав пояснення по суті спору.
Відповідно до ч.3,4 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому ст.ст.206,207 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні підготовчого засідання.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи та подані докази, з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому зазначеним кодексом, звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 13 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 народився ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 народився ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 народився ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 народився ОСОБА_6 , матір`ю дітей є позивач ОСОБА_1 . У свідоцтвах про народження дітей в графі «батько» зазначено ОСОБА_7 (а.с. 11-14), запис про батька дітей в актових записах №15 від 22.03.2018 року, №24 від 12.09.2019 року, №25 від 01.09.2021 року №148 від 13.08.2024 року внесено за вказівкою матері згідно положень ч. 1 ст. 135 СК України.
Аналогічні відомості про батька дітей містяться у витягах з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст.135 СК України (а.с. 32-35).
До позовної заяви долучені копія паспорту № НОМЕР_1 , виданого на ім`я ОСОБА_1 (а.с.5) та копія паспорту серії НОМЕР_2 , виданого на ім`я ОСОБА_2 (а.с.8).
Відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Згідно із ч. 1 ст. 126 СК України походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
За змістом статті 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Відповідно до ст.134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали в державні органи реєстрації актів цивільного стану (далі - органи РАЦС) спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд відповідно до роз`яснень п.5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою: одним із батьків; особою котра вважає себе батьком; опікуном (піклувальником) дитини; іншою особою, на утриманні якої вона перебуває; самою дитиною, яка досягла повноліття.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
За змістом статей 12, 13, 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Суд розглядає цивільні справи в межах заявлених фізичними або юридичними особами вимог і на підставі наданих ними доказів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.1 ст.82 ЦПК України обставини, визнані учасниками справи, не підлягають доказуванню.
Відповідач визнав, що він є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та не заперечував щодо задоволення позову.
У матеріалах справи міститься довідка №1129 від 27.12.2024, видана ЦНАП Народицької селищної ради Коростенського району Житомирської області (а.с.42), відповідно до якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_10 проживав без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 , тобто в будинку разом з позивачем.
Згідно актапідтвердження фактичногомісця проживаннябез реєстраціївід 27.12.2024за №116, складеного ЦНАП Народицької селищної ради Коростенського району Житомирської області (а.с.44), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_10 проживав без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 .
Судом при ухваленні рішення береться до уваги, що по батькові всіх вищевказаних дітей є « ОСОБА_8 », що відповідає імені відповідача, і що також є підтвердженням того, що останній є їхнім батьком.
З урахуванням того, що відповідач визнав, що він є батьком дітей, та відповідно ст.3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою Постановою Верховної Ради Української РСР № 789-XII від 27.02.1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дітей, а у суду немає підстав не довіряти наявним в матеріалах справи документам, в яких підтверджується те, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , а тому вважає, що позовні вимоги про визнання відповідача батьком дітей та внесення відповідних змін до актових записів про народження дітей, є обґрунтованими, відповідають вимогам закону та підлягають задоволенню.
Жодних обмеженьщодо внесеннявідповідних зміндо актовихзаписів пронародження дітей, запис про батька яких внесено за вказівкою матері згідно положень ч.1 ст.135 СК України, законодавством України не передбачено.
Сплачений позивачем судовий збір в сумі 1211,20 грн. в порядку статті 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.128 СК України, ст.ст. 3, 12, 13, 81, 82, 89, 141, 200,206, 263-265, 268 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Мала Волиця Чуднівського району Житомирської області, громадянина України батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Внести зміни до актових записів про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складеного 22 березня 2018 року Народицьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області за №15, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , складеного 12 вересня 2019 року Народицьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області за №24, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного 01 вересня 2021 року Народицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) за №25, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , складеного 13 серпня 2024 року Овруцьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)за №148,деу графівідомості пробатька вказати « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України», виключивши відомості про " ОСОБА_7 ", як батька дитини, інші відомості залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1211,20 грн.
Рішення суду після набрання ним законної сили направити до Овруцького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач : ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Третя особа: Овруцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), адреса місцезнаходження: вул.Т.Шевченка,44, м.Овруч, Житомирської області, код ЄДРПОУ 22061723.
Суддя:
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124446516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Народицький районний суд Житомирської області
Дубовик П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні