Справа №345/6909/24
Провадження № 2-о/345/51/2025
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.01.2025 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі
головуючого судді Онушканича В.В.
з участю секретаря судового засідання Бандури Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Калуський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Калуському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про надання права на шлюб -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про надання їй права на шлюб. Заяву мотивує тим, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Калуші. 24.08.2022 року вона познайомилася з ОСОБА_2 і з того часу вони почали постійно зустрічатися, покохали один одного та на даний час вирішили створити сім`ю.
ОСОБА_1 вказує, що вона на даний час вагітна та перебуває на 6 тижні вагітності. Вона з ОСОБА_2 , який на даний час проходить військову службу, для офіційної реєстрації шлюбу звернулися до Калуського відділу ДРАЦС. Однак їм було усно відмовлено у реєстрації шлюбу та рекомендовано звернутися до суду, оскільки заявниця ОСОБА_1 не досягла шлюбног віку.
Заявниця наголошує, що реєстрація шлюбу з ОСОБА_2 відповідає її інтересам, оскільки вони кохають один одного, хочуть проживати однією сім`єю, чекають на спільну дитину. Тому заявниця змушена звернутися до суду та просить ухвалити рішення, яким надати їй право на шлюб із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявниця ОСОБА_1 подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, заяву про надання їй права на шлюб підтримує, просить суд заяву задоволити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 подав заяву про розгляд справи без його участі. Вважає, що заява ОСОБА_1 відповідає їхнім інтересам, ми вони дійсно вирішили створити сім`ю. Тому не заперечує проти задоволення даної заяви.
Заінтересовані особи ОСОБА_4 та представник Калуського відділу ДРАЦС в судове засідання не з`явилися, проте подали до суду заяви про розгляд справи без їх участі, не заперечують проти задоволення заяви ОСОБА_1 про надання права на шлюб.
Заінтересовані особа ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, водночас його неявка не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 п. 2 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб.
Згідно ч.1 ст. 22 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Ч.2 ст. 23 Сімейного кодексу України передбачено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Заявниця ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 і на час подачі заяви до суду досягла 16 років, що підтверджується копією паспорта (а.с.6).
ОСОБА_2 , з яким бажає одружитися ОСОБА_1 , досягнув шлюбного віку (а.с.9).
Згідно виписки №122 з протоколу ЛКК КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області» від 19.12.2024 року (а.с.5) заявниця ОСОБА_1 перебуває на 6-7 тижні вагітності.
Відповідно до роз`яснень п.2 Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК України) повинна розглядатися судом в окремому провадженні. При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника. Резолютивна частина рішення повинна відповідати вимогам ч.2 ст. 23 СК України, згідно з якою суд надає право на шлюб (а не знижує шлюбний вік), а також містити прізвище, ім`я та по батькові особи, право на шлюб з якою надається судом.
Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 твердо вирішили створити сім`ю, жити в законному шлюбі.
Суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід надати право на шлюб з ОСОБА_2 , оскільки це відповідатиме їх інтересам, інтересам майбутньої дитини та сім`ї в цілому.
Таким чином, судом не встановлено будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявниці.
На підставі наведеного, ст.ст.23,27 Сімейного кодексу України та керуючись ст.ст. 263-265, ч.3 ст.294 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Заяву задоволити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженці та жительці АДРЕСА_1 , право на шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцем та жителем АДРЕСА_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення(виклику) учасників справи, зазначени строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст судового рішення складено 16.01.2025 року.
Суддя
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124446745 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні