Справа № 392/1195/24
Провадження № 2/392/150/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2025 року Маловисківський районний суд Кіровоградської області у складі:
Головуючої: судді Кавун Т.В.
секретар Стець Т.М.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Мала Виска справу за позовом ОСОБА_1 до Смолінської селищної ради Новоукраїнського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
15.07.2024 року позивач звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що вона являється донькою ОСОБА_2 , який 23.05.2017 року заповів їй все своє майно. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер. Після смерті спадкодавця залишилося майно, яке складається з квартири АДРЕСА_1 . Проте на момент відкриття спадщини, позивач не прийняла спадщину, оскільки через свою правову необізнаність не знала про необхідність подачі заяви на прийняття спадщини та пропустила строк для прийняття спадщини. 09 липня 2024 року вона звернулось до Маловисківської державної нотаріальної контори Кіровоградської області з проханням видати свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно, що залишилося після смерті її батька ОСОБА_2 , а саме: квартира АДРЕСА_1 , однак державним нотаріусом Маловисківської державної нотаріальної контори Кіровоградської області Ліпінською С.Г. було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки пропущений встановлений законом строк на прийняття спадщини, а також тому, що вона не проживала та не була зареєстрована разом зі спадкодавцем на день його смерті. Оскільки вона не звернулася до нотаріальної контори в установлений законом строк оскільки вважала, що за наявності заповіту, не має потреби подавати заяву, просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини у три місяці.
Позивач у судове засідання не з`явилася, представник позивача надіслав заяву про розгляд справи у їх відсутність, позов підтримали та просили задовольнити його.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутність, не заперечує проти задоволення позову.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2 , відповідно до свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 , видане Смолінською селищною радою Новоукраїнського району Кіровоградської області від 04.09.2023 року, актовий запис № 118.
Згідно довідки виданої Смолінською селищною радою Новоукраїнського району Кіровоградської області від 26.06.2024 року за № 52, за померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який народився в селі Гудзівка Звенигородського району Черкаської області, числиться на праві спільної сумісної власності 1/3 частини квартири АДРЕСА_1 . ОСОБА_2 був зареєстрований та проживав в АДРЕСА_2 з 23.06.1980 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 . На день смерті спадкодавця за вищевказаною адресою зареєстрованих немає.
Відповідно до заповіту від 23.05.2017 року ОСОБА_2 заповів належне все йому майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що йому буде належати на день смерті та на що за законом матиме право, ОСОБА_1 . Заповіт зареєстровано в реєстрі за №353.
Постановою державного нотаріуса Маловисківської державної нотаріальної контори Кіровоградської області від 09.07.2024 року відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину, після смерті ОСОБА_2 , оскільки спадкоємець пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини, а також не проживала і не була зареєстрована разом із спадкодавцем, на день його смерті.
З спадкової справи № 150/2024 від 02.09.2023 з заявою про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 звернулася його донька ОСОБА_1 .
Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, відповідно до ст. 1233 ЦК України.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини, згідно ч.1 ст. 1269 ЦК України.
Згідно приписів ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Ураховуючи, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом, представник відповідача позов визнав та не заперечує проти визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, тому суд вважає за можливе позов задовільнити.
Керуючись статтями 200, 206, 258-259, 265, 273 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого нею при поданні позову, в сумі 605 грн 60 коп.
На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт серія НОМЕР_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_3 .
Смолінська селищна рада Новоукраїнського району Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 05378818, місцезнаходження: смт. Смоліне Новоукраїнський район Кіровоградської області, вул. Казакова, 39.
Суддя Т.В. Кавун
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124447477 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Кавун Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні