Справа № 530/2487/24
Номер провадження 2/530/175/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.01.2025 м. Зіньків
Зіньківський районний суд Полтавської області в складі:
головуючогосуддіСитник О.В.,
за участю секретаря судового засіданняСахно З.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Зіньків матеріали цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будильське» до ОСОБА_1 про розірвання договору позики,-
УСТАНОВИВ:
25 листопада 2024 року представник позивача звернувся до суду із вищезазначеним позовом.
16 січня 2025 року у підготовчому судовому засіданні сторони подали до суду спільну заяву про затвердження мирової угоди, в якій зазначили, що під час знаходження в суді цивільної справи, сторони дійшли спільної згоди, про вирішення спору мирним шляхом, а тому вирішили укласти мирову угоду та затвердити її у судовому порядку. Просили провадження по справі закрити. Вказали, що наслідки закриття провадження у справі, передбачені ч. 3 ст. 207 ЦПК України, сторонам відомі та чітко зрозумілі.
Представник позивача та відповідач в підготовче судове засідання з`явилися, прохали затвердити подану мирову угоду.
Суд, дослідивши зміст наданої мирової угоди, враховуючи те, що сторони наполягають на затвердженні мирової угоди, при цьому не порушуються їх права та інтереси, права та інтереси інших осіб, перевіривши докази та умови мирової угоди, текст мирової угоди підписаний сторонами, прийшов до висновку, що вона не суперечить вимогам процесуального права і підлягає визнанню.
Відповідно до ч. 7ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до вимог ч.1 та ч.2ст.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов`язків сторін. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву.
З матеріалів справи вбачається, що сторони справи з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок, які стосуються лише прав та обов`язків сторін та предмета позову, уклали у справі мирову угоду та просили суд її затвердити, про що подали до суду спільну заяву.
Згідно з ч.3 ст.207ЦПК України до ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що надана сторонами мирова угода підлягає затвердженню.
П. 5 ч. 1ст.255ЦПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Ч. 2 ст.256 ЦПК України передбачено, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Відповідно до ч. 4ст. 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно до вимог ст.208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки передбачені цією угодою.
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень (ч. 3ст. 208 ЦПК України).
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від12.06.2009року №2 постановлено, що у разі якщо умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб (не сторін), суд визнає мирову угоду та закриває провадження у справі.
Керуючись ст.ст.49, ч. 1 ст.142, ст.207,208, п. 5 ч. 1 ст.255,256,260,261,353-355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Затвердити мирову угоду у цивільній справі за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Будильське» до ОСОБА_1 про розірвання договору позики, з наступними умовами:
1. ОСОБА_1 визнає, що його заборгованість перед ТОВ «Будильське» на момент укладення цієї Мирової угоди відповідає заявленим у позовній заяві грошовим вимогам у розмірі 1606000,00 (один мільйон шістсот шість тисяч гривень 00 коп.) з яких 706000,00 (сімсот шість тисяч гривень 00 коп.) основний борг та 900000,00 (дев`ятсот тисяч гривень 00 коп.) штрафу, але з урахування досягнутої домовленості станом на 14.01.2025 року становить 706000,00 (сімсот шість тисяч гривень 00 коп.) та 44 000,00 (сорок чотири тисячі гривень 00 копійок), які складаються з: 9910,00 (дев`ять тисяч дев`ятсот десять гривень 00 коп.) - частина штрафу, 24090,00 (двадцять чотири тисячі дев`яносто гривень 00 коп.) - судовий збір та 10000,00 (десять тисяч гривень) - витрати на правничу допомогу.
2.Сторони дійшли згоди, що згідно цієї мирової угоди ОСОБА_1 відшкодовує на користь ТОВ «Будильське» грошові кошти на умовах погашення боргу у сумі 750 000,00 (сімсот п`ятдесят тисяч гривень 00 копійок) за таким графіком:
- січень 2025 року (до 31.01.2025) 250000,00 (двісті п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.);
- лютий 2025 року (до 28.02.2025) 250000,00 (двісті п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.);
- березень 2025 року (до 31.03.2025) 250000,00 (двісті п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.).
3.Зобов`язання Відповідача зі сплати чергового платежу вважаються виконаними за умови перерахування коштів на банківський рахунок Відповідача у строк та в сумі, що встановлені графіком погашення заборгованості у відповідний місяць згідно п.2 цієї мирової угоди. Датою платежу вважається дата зарахування грошових коштів на поточний рахунок Відповідача.
4.Виплата сум грошових коштів, визначених у пунктах 1 та 2 цієї Мирової угоди, здійснюється ОСОБА_1 на банківський рахунок ТОВ «Будильське» за наступними реквізитами:
Отримувач: ТОВ «Будильське»
ЄДРПОУ отримувача: 00449504
Найменування банку: АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
IBAN: НОМЕР_1
Призначення платежу: Платіж № 1 (або№ 2,№3,№ 4) згідно Мирової угоди від 14.01.2025 року між ОСОБА_1 та ТОВ «Будильське».
5.Сторони дійшли згоди, що ОСОБА_1 може відступити від графіка розстрочки платежів, визначеного у пункті 2 цієї Мирової угоди, та здійснити платіж на погашення сум заборгованості, визначених у пункті 2 цієї Мирової угоди у сумі, більшій ніж визначено до сплати у вказаному пункті 2 Мирової угоди та/або у строки раніше ніж визначено у пункті 2 Мирової угоди, або достроково сплатити усю суму заборгованості, визначену у пункті 2 цієї Мирової угоди.
6.Укладенням цієї Мирової угоди сторони підтверджують, що вони дійшли повної та безумовної згоди щодо остаточного врегулювання майнових претензій. У разі виконання Відповідачем положень пункту 2 цієї Мирової угоди, щодо розміру, порядку та строків погашення заборгованості, здійснення жодних додаткових нарахувань на суму боргу не допускається.
7.Відповідач не має права передати свої права та обов`язки за цією Мировою угодою третій стороні без отримання на те письмової згоди Позивача.
8.У разі невиконання або неналежного виконання Відповідачем зобов`язань, визначених пунктами 2 Мирової угоди, Сторони домовилися про настання наступних юридичних наслідків:
8.1. У випадку порушення строків оплати, Позивач має право нарахувати штраф у розмірі 10% від загальної суми заборгованості, визначеної у пункті 2, за кожні 10 днів прострочення чергового платежу, передбаченого графіком пункту 2 Мирової угоди;
8.2. У разі невиконання або неналежного виконання Відповідачем зобов`язань, прощена частина штрафу - 890090,00 (вісімсот дев`яносто тисяч дев`яносто гривень 00 коп.), зазначена у пункті 1 Мирової угоди, поновлюється і підлягає сплаті Боржником у повному розмірі;
9. ТОВ «Будильське» має право звернутись в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження», до органів державної виконавчої служби/приватного виконавця з заявою про примусове виконання ухвали суду про затвердження Мирової угоди та стягнення з ОСОБА_1 вказаної заборгованості.
10. Сторонам відомі та зрозумілі наслідки затвердження судом цієї Мирової угоди.
11. Ця Мирова угода набирає чинності з дати винесення ухвали суду про її затвердження і діє до повного виконання зобов`язань, передбачених цією, Мировою угодою.
12. Позивач та Відповідач заявляють, що ні в процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, в тому числі й держави.
13. Наслідки затвердження судом Мирової угоди, передбачені ст.ст. 207, 208 Цивільного процесуального кодексу України, та закриття провадження по справі, Сторони усвідомлюють та розуміють в повному обсязі.
14. Ця Мирова угода не є результатом впливу тяжких для Сторін обставин, форс-мажорних обставин, випадку, непереборної сили.
15. Одностороння відмова від виконання умов Мирової угоди, а також одностороння зміна її положень не допускається.
16. У випадку, якщо в ході виконання цієї Мирової угоди відбудуться реорганізація, зміна підпорядкованості чи форми власності однієї зі Сторін, то Мирова угода зберігає силу для правонаступника такої Сторони. В усьому, що не передбачено умовами Мирової угоди. Сторони керуються чинним законодавством України.
17. Мирова угода підписана представниками сторін у трьох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для сторін та суду.
Провадження по справі за позовомпозовомТовариства зобмеженою відповідальністю«Будильське» до ОСОБА_1 пророзірвання договорупозики - закрити.
Роз`яснити сторонам, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя - Ситник О.В.
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 17.01.2025 |
Номер документу | 124447672 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Ситник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні