Ухвала
від 15.01.2025 по справі 753/24156/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/24156/24

провадження № 2/753/966/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"15" січня 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Котенко Р. В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗІБРАНО» про скасування наказів про звільнення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні та моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

До Дарницького районного суду м. Києва представником позивача адвокатом Мазуром Сергієм Васильовичем подана позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗІБРАНО» про скасування наказів про звільнення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні та моральної шкоди.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Дарницького районного суду м. Києва, позовна заява надійшла в провадження судді Котенко Р. В.

Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що позов підлягає залишенню без руху, з таких підстав.

Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Як вбачається з позову, позов містить дві немайнові та три майнові вимоги.

Майновими вимогами, зокрема, є: стягнення з відповідача на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення з відповідача на користь позивача середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні та стягнення з відповідача на користь позивача моральної шкоди.

Відповідно до п. 1, 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Відтак, позивачу необхідно виконати вимоги п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України та зазначити ціну позову.

Також, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Позивачем заявляється декілька вимог майнового характеру, однак жодна з них не містить грошового виразу.

Якщо щодо розрахунку середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні представник позивача, посилаючись на правові позиції Верховного Суду, зазначає, що такий розрахунок має здійснювати суд, то розмір моральної шкоди, яку просить позивач стягнути з відповідача, має бути зазначений позивачем у прохальній частині позову.

Також, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Представник позивача, посилаючись на пункт перший частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», просив звільнити позивача від сплати судового збору.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Як вбачається з позовної заяви, вимога про поновлення позивача на роботі позивачем до відповідача не висувається.

Відтак, клопотання представника позивача про звільнення позивача від сплати судового збору підлягає частковому задоволенню в частині звільнення позивача від сплати судового збору тільки за вимогу про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

На інші вимоги позивача вказана норма Закону України «Про судовий збір» не розповсюджується.

При цьому суд бере до уваги висновок Великої палати Верховного Суду у постанові від 08.02.2022 № 755/12623/19, на яку посилається і представник позивача, відповідно до якого на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні відповідно до статті 117 КЗпП України пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI, не поширюється.

Відтак, позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві немайнові вимоги (визнання незаконними та скасування наказу ТОВ Зібрано» про звільнення позивача від 07 листопада 2024 року № 63 та наказу від 02 грудня 2024 року № 70-К) та дві майнові вимоги (стягнення середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні та стягнення моральної шкоди).

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви майнового характеру - у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» станом на 01 січня 2024 року (рік подання позову до суду) складав 3 028,00 грн.

На підставі зазначеного, судовий збір за немайнові вимоги у цій справі підлягає сплаті у розмірі 2 422,40 грн (3 028 х 0,4 х 2 = 2 422,40).

Розмір судового збору за майнові вимоги суд не може самостійно розрахувати, оскільки позивачем у прохальній частині позову не зазначені суми, що підлягають стягненню з відповідача.

Разом з тим, суд зазначає, що судовий збір за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні, може бути розрахований позивачем із розрахунку суми з дня, у який такі виплати мали бути здійснені роботодавцем, по день їх виплати, а у разі, якщо такі виплати не здійсненні роботодавцем - по день подання позову до суду.

Якщо розмір моральної шкоди, яку просить позивач стягнути з відповідача, становить 5 000 грн, як це вбачається тільки зі змісту позовної заяви, розмір судового збору, який має сплатити позивач, складатиме 1 211,20 грн.

Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Отже, позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути вказані вище недоліки позову шляхом:

- зазначення ціни позову;

- зазначення у прохальній частині позову розміру моральної шкоди, яку позивач просить стягнути з відповідача;

- надання суду доказів сплати судового збору за позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 2 422,40 грн, а також за подання позову майнового характеру (з урахуванням, що позов містить дві майнові вимоги, за які позивач зобов`язаний сплатити судовий збір) в розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗІБРАНО» про скасування наказів про звільнення, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, середнього заробітку за час затримки обов`язкових виплат при звільненні та моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ними ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Р. В. Котенко

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.01.2025
Оприлюднено17.01.2025
Номер документу124449482
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —753/24156/24

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котенко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні