Справа № 522/1975/24
Провадження № 1-кс/522/435/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2025 року Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна по матеріалам кримінального провадження № 22024160000000020 від 17.01.2024 року, за підозрою громадянки України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.114?1КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч.ч. 1, 2 ст.436-2, ч. 1 ст.114-1, ч. 2 ст. 114?2, ч. 1 ст. 161, ч. 3 ст. 332 КК України,
ВСТАНОВИВ:
З матеріалів вказаного кримінального провадження вбачається, що приблизно в червні 2024 року у громадянки України ОСОБА_3 , яка усвідомлювала, що Російська Федерація здійснює широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад проти України, у зв`язку з чим в Україні у встановленому законом порядку введено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію, виник злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом поширення серед невизначеного, але значного кола осіб інформації про дати і місце проведення військовослужбовцями районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_2 заходів з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів, з метою сприяння ухиленню громадянами України від виконання визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" обов`язку з`явитися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.
На виконання свого злочинного умислу, у цей же період часу, а саме 05 червня 2024року, ОСОБА_3 , будучи зареєстрованою в месенджері (сервісі для обміну голосовими, текстовими повідомленнями і медіафайлами) «Viber» під іменем користувача « ОСОБА_4 », прив`язаним до її номера телефону НОМЕР_1 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин створила чат-групу (спільнота, в якій кожний із учасників групи, який авторизований у месенджері «Viber» має право на публікацію текстового, аудіо- та відео повідомлення під іменем власного аккаунту, без дозволу адміністратора чату) із назвою «Тцк в Іванівці, Бузиново, та районі», в якій у подальшому, в тому числі ОСОБА_3 та усі учасники зазначеної групи, розповсюджували серед невизначеного, але значного кола осіб, інформацію про дати і місце проведення військовослужбовцями районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_2 заходів з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів.
У подальшому,10.06.2024 ОСОБА_3 діючи умисно,маючи умиселна перешкоджаннязаконній діяльностіЗбройних СилУкраїни вособливий період, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді зниження обороноздатності України в умовах воєнного стану і збройної агресії Російської Федерації проти України, загрози її національній безпеці, з метою конспірації своєї протиправної діяльності, за допомогою вбудованих функцій налаштування чат-груп у месенджері «Viber», змінила назву групи з «Тцк в Іванівці, Бузиново, та районі» на «Оливки на районі!».
Надалі, ОСОБА_3 , діючи умисно,маючи умиселна перешкоджаннязаконній діяльностіЗбройних СилУкраїни вособливий період, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді зниження обороноздатності України в умовах воєнного стану і збройної агресії Російської Федерації проти України, загрози її національній безпеці, знаходячись у невстановленому в ході досудового розслідування місці, використовуючи власний мобільний телефон марки «moto g54 5G», IMEI1: НОМЕР_2 , IMEI2: НОМЕР_3 , із сім?картою НОМЕР_1 , приєднаний до мережі Інтернет, будучи зареєстрованою в месенджері "Viber" під іменем користувача " ОСОБА_4 ", авторизованою за її номером телефону НОМЕР_1 , а також будучи адміністратором чат-групи «Viber» із назвою "Оливки на районі", маючи права та можливість поширювати публікації у вказаній чат-групі, поширила, шляхом розповсюдження, в зазначеній групі повідомлення, яке містить інформацію про дату і місце проведення військовослужбовцями районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_2 заходів з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів, наступного змісту:
- 07.06.2024, о 15 год 40 хв.: "ТЦК в Івановки на перехресті підйом на Київську трасу" (інформація про проведення військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_2 , його територіальних підрозділів ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) заходів з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів у визначеному місці в с. Іванівка Березівського району Одеської області, на околиці селища при виїзді в бік міжнародного автошляху М 05 (Е 95) сполученням Київ - Одеса).
При цьому, усвідомлюючи протиправність своїх дій, направлених на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, ОСОБА_3 знаходячись у невстановленому в ході досудового розслідування місці, будучи адміністратором чат-групи «Оливки на районі!» у месенджері «Viber» надавала інструкції учасникам групи, направлених на конспірацію при повідомленні про проведення військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_2 , його територіальних підрозділів заходів з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів щодо уникнення прямого використання слова/абревіатури - «ТЦК» шляхом використання слів синонімів, усвідомлюючи, що Viber-група є публічно доступною, та їх протиправна діяльність може бути викрита працівниками правоохоронних органів. Поряд з цим, ОСОБА_3 повідомляла учасників групи, стосовно так званих «зайвих людей» в чат-групі, шляхом надіслання їй у особисті повідомлення про аккаунти, які приєднались до чат-групи «Оливки на районі!». Так, ОСОБА_3 надавала інструкції наступного змісту:
- 06.06.2024 о 23год.35хв. «Якщо комусь відомо, що в групу підключились зайві люди, то пишіть мені в особисті, не засмічуйте стрічку.»;
- 08.10.2024 о 04год.52хв. «Шановні! Слово т.ц.к у групі не вживаємо!».
Поряд з цим, 05.11.2024 ОСОБА_3 знову змінила назву вказаної групи на «Погода по району!», для подальшої реалізації протиправність своїх дій, направлених на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період.
Розповсюджені ОСОБА_3 повідомлення із вказаною інформацією були доступні для загального ознайомлення необмеженого кола осіб, які відвідували адміністрований нею і відкритий для загального доступу чат-групу із назвою "Оливки на районі", а також автоматично надійшли як сповіщення всім користувачам (абонентам) месенджера "Viber", учасникам групи " Оливки на районі" (станом на 07.06.2024 в розділі "Підписники" чат-групи " Оливки на районі" перебували щонайменше 700 користувачів (абонентів)).
Згідно з листом ІНФОРМАЦІЯ_2 №943/26681 від 17.12.2024, у вказаному у повідомленні ОСОБА_3 адреси і дати дійсно військовослужбовцями районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_2 проводились заходи з оповіщення людських мобілізаційних ресурсів.
Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_2 № 943/26681 від 17.12.2024, інформація, яку розповсюдила ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , його територіальними підрозділами ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) у відкритому доступі не розміщувалась. Завчасне розповсюдження ОСОБА_3 вказаної інформації негативно вплинуло на досягнення мети заходів з оповіщення, а саме: сприяло ухиленню громадянами України від виконання визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" обов`язку з`явитися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов`язаних, резервістів, визначення їх призначення на особливий період.
14.01.2025, у період з 08год. 42хв. по 10год. 26хв., на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду міста Одеси від 03.01.2025 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , слідчим в особливо важливих справах слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_2 проведено обшук вищевказаного нерухомого майна за місцем проживання громадянки України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в ході якого виявлено та тимчасово вилучено: мобільний телефон марки «moto g54 5G», IMEI1: НОМЕР_2 , IMEI2: НОМЕР_3 із сім карткою всередині НОМЕР_1 без системи логічного захисту.
Зазначені речі, предмети та документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів, та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-виховного характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
За ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу, тобто критеріям речових доказів.
За ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 3 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, вилучені предмети можуть бути визнані в якості речових доказів у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим потребують додаткового поглибленого дослідження, в тому числі при проведенні судових експертиз.
Таким чином, всі вилучені в ході обшуку предмети, речі та документи, мають бути збережені для проведення подальших слідчих дій у кримінальному провадженні, для чого слідчий, прокурор, відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, повинні вжити необхідних заходів.
Обставини кримінального провадження містять достатні підстави вважати, що без вилучення і арешту у встановленому законом порядку перелічених речей, предметів та документів, вони можуть бути приховані для унеможливлення їх використання в якості речових доказів у кримінальному провадженні.
Вилучені речі, предмети та документи, відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження.
Згідно ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Крім того, вилучені речі, відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, вважаються тимчасово вилученим майном та постановою слідчого визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно, тимчасово вилучене в ході обшуку нерухомого майна за місцем проживання громадянки України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та тимчасово вилучено: мобільний телефон марки «moto g54 5G», IMEI 1: НОМЕР_2 , IMEI 2: НОМЕР_3 із сім карткою всередині НОМЕР_1 без системи логічного захисту.
Ухвалу допустити до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
16.01.2025
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124456421 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні