ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
16.01.2025Справа № 910/342/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В., розглянувши
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємство "Київ"» (01015, місто Київ, вулиця Лаврська, будинок 16; ідентифікаційний код 00308146)
про визнання одностороннього правочину недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Політична партія «Європейська солідарність» (далі - ПП «Європейська солідарність»/позивач) звернулася до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємство "Київ"» (далі - ТОВ «Підприємство "Київ"»/відповідач) про визнання недійсним одностороннього правочину у вигляді односторонньої відмови ТОВ «Підприємство "Київ"» від договору оренди нежитлових приміщень №к-132 від 25.07.2017, укладеного між ПП «Європейська солідарність» та ТОВ «Підприємство "Київ"».
Ознайомившись із поданою позовною заявою, суд встановив, що заява не відповідає вимогам ст. 164 ГПК України, внаслідок чого підлягає залишенню без руху із таких підстав.
Згідно із ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Частиною 2 ст. 80 ГПК України передбачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Як встановлено судом, в обґрунтування позовних вимог позивач, зокрема, посилається та одночасно оспорює односторонній правочин у вигляді викладеної в листі №109 від 26.06.2023 односторонньої відмови ТОВ «Підприємство "Київ"» від договору оренди нежитлових приміщень №к-132 від 25.07.2017, укладеного між ПП «Європейська солідарність» та ТОВ «Підприємство "Київ"».
Разом із тим, як встановлено судом, в додатках до позовної заяви зазначені вище документи відсутні, при цьому, будь-яких клопотань про витребування доказів позивачем не заявлено.
Крім того, за змістом п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для позову немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно із ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Станом на 01.01.2025 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.
Ураховуючи вищезазначене, позивачу за одну позовну вимогу немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.
Проте, як вбачається з матеріалів позовної заяви, ПП «Європейська солідарність» не сплатила судовий збір за подання даного позову до Господарського суду міста Києва, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Отже, судом встановлено, що позовну заяву подано до суду без додержання ст. 164 ГПК України, відповідно позивачу слід усунути вказаний недолік позовної заяви шляхом надання всіх наявних в нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зокрема: листа №109 від 26.06.2023 із односторонньою відмовою ТОВ «Підприємство "Київ"» від договору оренди нежитлових приміщень №к-132 від 25.07.2017, укладеного між ПП «Європейська солідарність» та ТОВ «Підприємство "Київ"», договору оренди нежитлових приміщень №к-132 від 25.07.2017 з усіма додатками, а також надання доказів сплати судового збору у розмірі 3 028,00 грн.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява ПП «Європейська солідарність» підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 233, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Політичної партії «Європейська солідарність» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємство "Київ"» про визнання одностороннього правочину недійсним - залишити без руху.
Встановити Політичній партії «Європейська солідарність» строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Віта БОНДАРЧУК
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124458360 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні