Рішення
від 14.01.2025 по справі 911/311/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" січня 2025 р. м. Київ Справа № 911/311/24

Розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоінвестпроект»

до Бучанської міської ради

про стягнення 9 019,35 грн.

Суддя Карпечкін Т.П.

Без виклику сторін

Обставини справи:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоінвестпроект» (далі - позивач) до Бучанської міської ради (далі - відповідач) про стягнення 9 019,35 грн, з яких 8 588,74 грн заборгованості за спожиту електричну енергію та 430,61 грн 3 % річних.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов Договору про постачання електричної енергії споживачу № 28 від 28.01.2022, що укладений між позивачем та відповідачем. У зв`язку з чим, позивач просить стягнути з відповідача 8 588,74 грн. простроченої заборгованості та нараховані на таку заборгованість на підставі ст. 625 ЦК України 430,61 грн 3 % річних.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 07.02.2024 відкрито провадження у справі № 911/311/24, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).

Сторони належним чином повідомлені про дане судове провадження.

25.07.2024 від Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестенерго плюс» надійшла заява про заміну сторони у справі, оскільки 17.07.2024 між ТОВ «Енергоінвестпроект» (первісний кредитор) та ТОВ «Інвестенерго плюс» (новий кредитор) було укладено договір № 1 купівлі-продажу майнового права права вимоги (договір цесії). Заявник зазначив, що на виконання вимог п. 2.1 договору цесії було складено акт прийому-передачі, відповідно до якого первісний кредитор передав, а новий кредитор прийняв майнове право право вимоги, що належить первісному кредитору за договором про постачання електричної енергії споживачу № 28 від 28.01.2022, про що було повідомлено відповідача - Бучанську міську раду.

Відповідно до ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Таким чином, суд залучає до участі у справі правонаступника Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоінвестпроект» - Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестенерго плюс», у зв`язку з чим судом розглядаються вимоги у справі № 911/311/24 про стягнення з Бучанської міської ради 8 588,74 грн заборгованості за спожиту електричну енергію та 430,61 грн 3 % річних на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестенерго плюс».

Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 Господарського процесуального кодексу України.

Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч.ч. 1-2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. 4 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України за клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше (ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).

Оскільки відповідач, належним чином повідомлений про розгляд даної справи, у встановлений судом строк, відзиву на позов та клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надіслав, доказів повної або часткової сплати ним заборгованості, яка є предметом даного спору, не надав, клопотань про відкладення розгляду справи з метою надання додаткового часу для подання відзиву від відповідача не надходило, суд вважає, що, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, справа може бути розглянута по суті за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для винесення рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

У ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши надані докази, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Енергоінвестпроект» (постачальник) та Бучанською міською радою (споживач) було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу від 28.01.2022 № 28 (далі договір), відповідно до умов якого постачальник зобов`язується постачати споживачу у 2022 році електричну енергію, код 09310000-5 електрична енергія за ДК 021:2015 (далі електрична енергія), а споживач зобов`язується прийняти та оплатити цю електричну енергію, на умовах цього договору (п. 2.1 договору).

Цей договір про постачання електричної енергії споживачу є договором, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії та укладається сторонами, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання споживача до умов цього договору (п. 1.1 договору).

Умови цього договору розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ), Закону України «Про публічні закупівлі» та є однакові для всіх споживачів (п. 1.2 договору).

Згідно п. 3.1 договору строк (термін) поставки електричної енергії: з 01.02.2022 по 31.12.2022 (включно).

Відповідно до умов п. 4.1. договору постачальник зобов`язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії на усіх сегментах ринку електричної енергії в обсягах, що за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачем, для забезпечення безперервного постачання електричної енергії споживача.

Згідно з п. 5.1. договору загальна вартість цього договору становить 12 505 418,64 грн, у тому числі ПДВ 2 084 236,44 грн.

Протягом дії договору, у зв`язку із зменшенням обсягів закупівлі електричної енергії, сторонами було укладено додаткову угоду №1 від 09.05.2022, за якою очікуваний обсяг постачання електричної на період з 01.02.2022 по 31.12.2022 (включно) становить 1 111 208 кВт*год., загальна вартість цього договору становить 4 210 945,83 грн, у тому числі ПДВ 701 824,31 грн.

Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (п. 5.2 договору).

Пунктом 5.4. договору унормовано, що оплата за фактично спожиту електричну енергію здійснюється на протязі 5 (п`яти) робочих днів з дати підписання сторонами акту-передачі спожитої електричної енергії.

Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця за умови отримання споживачем акту-передачі спожитої протягом розрахункового періоду електричної енергії не пізніше 15 числа наступного місяця.

Порядком розрахунків (додаток 2 до договору) сторони узгодили, зокрема: ціну, спосіб оплати, термін надання розрахунку за спожиту електричну енергію та строк його оплати, інформаційний обмін, оформлення первинних документів, а саме:

Згідно з п.4 Порядку розрахунків споживач здійснює розрахунок на підставі виставленого рахунку постачальником електричної енергії на рахунок із спеціальним режимом використання постачальника протягом 10 операційних днів з дня отримання рахунку у розмірі 100% вартості використаного обсягу споживання електричної енергії за один розрахунковий період.

Кошти, перераховані споживачем в більшій сумі ніж та, що вказана в виставленому рахунку або не в терміни, визначені договором, без погодження із споживачем можуть бути повернуті постачальником на поточний рахунок споживача.

Плата за надання споживачу додаткових послуг, плата у рахунок відшкодування завданих збитків, сума пені, сума боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних сплачуються на поточний рахунок постачальника електричної енергії, який зазначається у Договорі. (п.5 Порядку розрахунків).

Відповідно до п.6 Порядку розрахунків, рахунки на оплату платежів, передбачених даним договором, виписуються постачальником електричної енергії та надаються споживачу через систему розрахунків «Персональний кабінет» на web-сайті постачальника (далі Персональний кабінет), та/або у структурному підрозділі постачальника.

Дата оплати рахунка (здійснення розрахунку) визначається датою, на яку були зараховані кошти на рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії.

Підпунктом 8.1 п.8 Порядку розрахунків визначено, що акти, рахунки, повідомлення про припинення постачання електроенергії, акти звірки та інші документи (далі - документи), якими сторони здійснюють обмін у процесі виконання цього договору, надаються сторонами в електронному вигляді через Персональний кабінет.

Сторони визнають такі електронні документи, як офіційні.

Споживач самостійно отримує рахунок на оплату електричної енергії не пізніше 4 (четвертого) календарного дня наступного за розрахунковим періодом у Персональному кабінеті, який вважається таким, що наданий споживачу постачальником не пізніше 4 (четвертого) календарного дня наступного за розрахунковим (п.п.8.2 п.8 Порядку розрахунків).

Пунктом 5.9 договору передбачено, що оплата електричної енергії здійснюється споживачем виключно в грошовій формі.

Загальна вартість договору складається з місячних сум вартості договірних обсягів постачання електричної енергії споживачу (п. 5.10. договору).

Згідно з п. 5.11. договору оплата вартості електричної енергії за цим договором здійснюється споживачем виключно шляхом перерахування коштів на рахунок із спеціальним режимом використання постачальника.

Згідно зп. 6.2. договору споживач зобов`язаний: забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору; відшкодовувати постачальнику збитки, понесені ним у зв`язку з невиконанням або неналежним виконання споживачем своїх зобов`язань перед постачальником, що покладені на нього чинним законодавством та/або цим договором.

Відповідно до п. 7.1 договору постачальник має право отримувати відшкодування збитків від споживача, що понесені постачальником у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням споживачем своїх зобов`язань перед постачальником, відповідно до умов цього договору та чинного законодавства.

Згідно п. 9.1 Договору за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, передбачену цим договором та чинним законодавством.

Пунктом 9.2. договору унормовано, що постачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, а споживач відшкодовує збитки, понесені постачальником, виключно у разі порушення споживачем строків розрахунків з постачальником в розмірі передбаченому додатком №2 «Порядок розрахунків» до цього Договору.

Відповідно до п. 14.10 договору за всіма видами зобов`язань, вимог і відповідальності сторін за цим договором сторони домовилися встановити позовну давність тривалістю три роки (за винятком випадків, коли законом передбачено інший строк позовної давності).

Договір набуває чинності з дати підписання Сторонами та скріплення їх підписів печатками та діє до « 31» грудня 2022 року, а в частині розрахунків діє до повного виконання сторонами взятих на себе зобов`язань за цим договором (п. 16.1 договору).

Вказаний правочин, а також додаткова угода та додатки до нього, підписані уповноваженими представниками сторін та скріплені їх печатками. Таким чином, сторонами були взяті на себе певні зобов`язання відповідно до укладеного договору.

На виконання умов договору позивач у період з лютого по березень 2022 року виконав свої зобов`язання по поставці електричної енергії в повному обсязі.

Так, від оператора системи розподілу, на території якого споживач здійснює свою діяльність, у березні 2022 року на електронну адресу постачальника energoinpro04@gmail.com (офіційний засіб спілкування), було отримано реєстр з фактичними (звітними) обсягами купівлі електричної енергії споживачем. Згідно даних реєстру фактичний обсяг споживання електричної енергії за лютий 2022 року Бучанською міською радою склав 221 208 кВт*год.

ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТПРОЕКТ» направлено споживачу акт приймання-передачі електричної енергії №151/02 від 31.03.2022 та рахунок-фактуру №СФ-0000149 від 07.03.2022 для сплати за спожиту електричну енергію у лютому 2022 року у розмірі 221 208 кВт*год. на суму 656 421,74 грн, в т.ч. ПДВ, з зазначенням терміну здійснення оплати за спожиту електроенергію до 16 березня 2022 року. Дані документи направлено на електронну адресу Бучанської міської ради gromada@bucha-rada.gov.ua (офіційний засіб спілкування), які отримані споживачем.

В порядку виконання умов договору споживачем сплачена сума в розмірі 656 421,74 грн. (в т.ч. ПДВ) за поставку електричної енергії у лютому 2022 року в обсязі 221 208 кВт*год., що підтверджується платіжним дорученням за №101 від 01.04.2022.

Від оператора системи розподілу, на території якого споживач здійснює свою діяльність, у квітні 2022 року, на електронну адресу постачальника energoinpro04@gmail.com (офіційний засіб спілкування), було отримано реєстр з фактичними (звітними) обсягами купівлі електричної енергії споживачем. Згідно даних реєстру фактичний обсяг споживання електричної енергії за березень 2022 року Бучанською міською радою склав 2 706 кВт*год.

ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТПРОЕКТ» направлено споживачу акт приймання-передачі електричної енергії №151/03 від 31.03.2022 та рахунок-фактуру №СФ-0000227 від 07.04.2022 для сплати за спожиту електричну енергію у березні 2022 року у розмірі 2 706 кВт*год. на суму 8 588,74 грн, в т.ч. ПДВ, з зазначенням терміну здійснення оплати за спожиту електроенергію до 18 квітня 2022 року. Дані документи направлено на електронну адресу Бучанської міської ради gromada@bucha-rada.gov.ua (офіційний засіб спілкування), які отримані споживачем 11.04.2022.

Споживачем не виконанні зобов`язання за Договором в частині оплати спожитої електроенергії у березні 2022 року в строк до 18.04.2022.

Відповідно до п. 6.1. договору споживач має право вимагати від постачальника пояснень щодо отриманих рахунків і у випадку незгоди з порядком розрахунків або розрахованою сумою вимагати проведення звіряння розрахункових даних та/або оскаржувати їх в установленому цим договором та чинним законодавством порядку. 29.06.2022 постачальником направлено лист №526 до оператору системи розподілу, на території якого споживач здійснює свою діяльність щодо надання письмового підтвердження фактичного обсягу споживання електричної енергії відповідачем.

Фактичний обсяг споживання електричної енергії Бучанською міською радою за березень 2022 року склав 2 706 Вт*год., що підтверджується листом АТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» №04/530/7329 від 28.07.2022. Отже, постачальником у березні 2022 року було відпущено споживачу електроенергії в обсязі 2 706 Вт*год. на суму 8 588,74 грн, в т.ч. ПДВ. Заборгованість за спожиту електричну енергію у березні 2022 року за договором в розмірі 8 588,74 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.

Відповідно до ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Статтею 275 Господарського кодексу України передбачено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії».

Згідно з ч. 6, 7 ст. 276 Господарського кодексу України розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених/визначених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Пунктом 4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 визначено, що розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. Рахунок за спожиту електричну енергію оплачується: протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем; протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка побутовим споживачем; в інший термін, передбачений договором, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 57 Закону України «Про ринок електричної енергії» електропостачальники мають право на своєчасне та в повному обсязі отримання коштів за продану електричну енергію та послуги з постачання електричної енергії відповідно до укладених договорів.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 58 Закону України «Про ринок електричної енергії» споживач зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з приписами статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Проте, всупереч згаданих приписів закону, положень укладеного між сторонами у справі договору, відповідач не виконав своїх зобов`язань щодо здійснення повного розрахунку за спожиту електричну енергію у березні 2022 року, в зв`язку з чим, за ним на час розгляду справи рахується борг в розмірі 8 588,74 грн. Доказів сплати вказаного боргу відповідач суду не надав.

Згідно з вимогами ст. 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Таким чином, суд вважає, що позивачем правомірно заявлено позов про стягнення з відповідача 8 588,74 грн заборгованості за спожиту електричну енергію.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 430,61 грн 3 % річних в порядку ст. 625 Цивільного кодексу України.

У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Виходячи із положень зазначеної норми, наслідки прострочення боржником грошового зобов`язання у вигляді інфляційного нарахування на суму боргу та 3 % річних, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом, не є санкціями, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, а тому ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок 3% річних на предмет правильності та обґрунтованості, судом встановлено, що останній здійснено арифметично вірно, та у відповідності обставин справи та вимог закону, тож вимоги позивача про стягнення з відповідача 430,61 грн 3 % річних є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно із ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Як визначено ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до положень ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. При цьому, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, згідно положень ст. 74 Господарського процесуального кодексу України. Згідно зі ст. 79 Господарського процесуального кодексу України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства України, повно та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відшкодування витрат по сплаті судового збору відповідно до статей 123, 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 52, 73, 74, 79, 86, 123, 129, 233, 236-241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити в повному обсязі.

2.Стягнути з Бучанської міської ради (08292, Київська область, місто Буча, вулиця Енергетиків, 12, код ЄДРПОУ 04360586) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТЕНЕРГО ПЛЮС» (61002, місто Харків, вулиця Мироносицька, будинок 57, код ЄДРПОУ 45646706) на користь 8 588 (вісім тисяч п`ятсот вісімдесят вісім) грн 74 коп боргу, 430 (чотириста тридцять) грн 61 коп 3 % річних та 2 154 (дві тисячі сто п`ятдесят чотири) грн 00 коп витрат по сплаті судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст. ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Т.П. Карпечкін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124458455
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —911/311/24

Рішення від 14.01.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 07.02.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні