ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
15 січня 2025 року Справа № 926/3133/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІЛАК"
про стягнення заборгованості в сумі 120800 грн
Суддя Тинок О.С.
Секретар судових засідань Григораш М.І.
Представники:
від позивача (у режимі ВКЗ) Поліщук В.А.
від відповідача не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП" звернулось до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІЛАК" про стягнення заборгованості в сумі 120800 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03 грудня 2024 року, справу №926/3133/24 передано судді Тинок О.С.
Ухвалою суду від 03 грудня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 16 грудня 2024 року.
05 грудня 2024 року представник позивача через підсистему Електронний суд направив до суду заяву (вх. №3166) про участь у судовому засіданні, призначеному на 16 грудня 2024 року, у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду.
Ухвалою суду від 05 грудня 2024 року задоволено заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП" про участь у судовому засіданні 16 грудня 2024 року о 11 годині 00 хвилин у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів (вх. №3166 від 05 грудня 2024 року).
Ухвалою суду від 16 грудня 2024 року відкладено підготовче засідання на 15 січня 2025 року. Постановлено позивачу надати суду детальний та обґрунтований розрахунок позовних вимог, а також повідомити суд про наявність або відсутність заявленої до стягнення суми заборгованості станом на день розгляду справи до початку наступного судового засідання.
27 грудня 2024 року представник позивача через підсистему Електронний суд направив до суду заяву (вх. №3381) про участь у судовому засіданні, призначеному на 15 січня 2025 року, у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду, яку судом ухвалою від 30 грудня 2024 року задоволено.
14 січня 2025 року представник позивача через підсистему Електронний суд направив до суду клопотання про долучення доказів до матеріалів справи (вх. №171), які подаються позивачем на виконання вимог ухвали суду від 16 грудня 2024 року.
Відповідач явку належного представника у судове засідання 15 січня 2025 року не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, причини неявки суду не відомі, відзив на позовну заяву до суду не подано.
Представник позивача у судовому засіданні 15 січня 2025 року просив суд приєднати до матеріалів справи детальний та обґрунтований розрахунок позовних вимог, довідку про наявність заборгованості, товарно - транспортну накладну №375/1 від 22 серпня 2024 року, а також відстеження відправлення від 15 листопада 2024 року та 25 листопада 2024 року з сайту АТ «Укрпошти».
Дослідивши матеріли поданого клопотання про долучення доказів до матеріалів справи, заслухавши позицію представника позивача, суд встановив наступне.
Ухвалою суду від 16 грудня 2024 року постановлено позивачу надати детальний та обґрунтований розрахунок позовних вимог, а також повідомити суд про наявність або відсутність заявленої до стягнення суми заборгованості станом на день розгляду справи.
Так, на виконання вимог вказаної вище ухвали, позивач 14 січня 2025 року направив до суду клопотання про долучення документів до матеріалів справи (вх. №171), до якого позивачем було долучено копії розрахунку позовних вимог та довідки про наявність заборгованості у розмірі 120800,00 грн станом на 14 січня 2025 року.
З огляду на належне виконання позивачем вимог ухвали господарського суду Чернівецької області від 16 грудня 2025 року, суд дійшов висновку задовольнити клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП" про долучення доказів до матеріалів справи (вх. №171 від 14 січня 2025 року) в частині долучення до матеріалів справи розрахунку позовних вимог та довідки про наявність заборгованості у розмірі 120800,00 грн станом на 14 січня 2025 року.
Водночас, позивач долучив до матеріалів клопотання нові докази, які не були долучені до позовної заяви раніше, а саме: товарно - транспортну накладну №375/1 від 22 серпня 2024 рок та відстеження відправлень від 15 листопада 2024 року та 25 листопада 2024 року з сайту АТ «Укрпошти».
Відповідно до частин 2, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Частиною 1, пунктом 3 частини 2 статті 73 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Положеннями статті 118 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з статті 119 Господарського процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.
Таким чином, докази на підтвердження заявлених вимог повинні бути подані учасниками справи одночасно з заявами по суті справи, а неможливість подання доказів у цей строк повинна бути письмово доведена позивачем суду та належним чином обґрунтована. Крім того, докази, якими учасники справи обґрунтовують свої вимоги, повинні існувати на момент звернення до суду з відповідним позовом, і саме на учасника справи покладено обов`язок подання таких доказів одночасно з позовною заявою. Єдиний винятковий випадок, коли можливим є прийняття судом доказів з порушенням встановленого строку, - наявність об`єктивних обставин, які унеможливлюють своєчасне вчинення такої процесуальної дії (наприклад, якщо стороні не було відомо про існування доказів), тягар доведення яких також покладений на учасника справи (викладена правова позиція зазначена у постанові Верховного Суду від 28 лютого 2024 року у справі № 910/12005/22).
Водночас, у поданому клопотанні про долучення доказів до матеріалів справи (вх. №171 від 14 січня 2025 року) позивач не обґрунтував причини неможливості подання вказаних доказів разом із позовною заявою, а також не просив суд поновити пропущений строк.
Положеннями частини 2 статті 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Отже, враховуючи звернення позивача із клопотанням про долучення нових доказів до матеріалів справи після закінчення визначеного процесуальним законодавством строку для їх подання, а також відсутність клопотання позивача про поновлення такого строку, тоді як обґрунтування причини пропуску строку для подання додаткових доказів не є клопотанням про його поновлення, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання про долучення доказів до матеріалів справи (вх. №171 від 14 січня 2025 року) в частині долучення до матеріалів справи нових доказів, а саме: товарно - транспортну накладну №375/1 від 22 серпня 2024 рок та відстеження відправлень від 15 листопада 2024 року та 25 листопада 2024 року з сайту АТ «Укрпошти», як наслідок, залишення таких доказів без розгляду.
Також, представник позивача у судовому засіданні 15 січня 2025 року повідомив суд, що всі докази були долучені до матеріалів справи та встановлені всі обставини справи.
Крім того, представник позивача заявив усне клопотання про проведення наступного судового засідання у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Так, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою (частина 1 статті 183 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно частини 2 статті 185 Господарського процесуального кодексу України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Отже, враховуючи строки розгляду справи у підготовчому провадженні, за якого сторони мали можливість реалізувати всі свої права, з урахуванням того, що був з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 13, 42, 80, 177, 182, 185, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП" про долучення доказів до матеріалів справи (вх. №171 від 14 січня 2025 року) задовольнити частково.
2. Долучити до матеріалів справи розрахунок позовних вимог та довідку про наявність заборгованості у розмірі 120800,00 грн станом на 14 січня 2025 року.
3. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП" про долучення доказів до матеріалів справи (вх. №171 від 14 січня 2025 року) в частині долучення до матеріалів справи нових доказів, а саме: товарно - транспортну накладну №375/1 від 22 серпня 2024 рок та відстеження відправлень від 15 листопада 2024 року та 25 листопада 2024 року з сайту АТ «Укрпошти» залишити без розгляду.
4. Закрити підготовче провадження.
5. Призначити справу до судового розгляду по суті на 10 грудня 2024 року о 10 годині 00 хвилин. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, зал судових засідань № 2, у режимі відеоконференції з представником Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАКСГРУП" поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою сервісу vkz.court.gov.ua за наступними реквізитами: електронна адреса: vlpolis@ukr.net.
5. Копію ухвали направити учасникам справи до їх електронних кабінетів підсистеми Електронний Суд.
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суддя Олександр ТИНОК
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124459171 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Тинок Олександр Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні