Ухвала
від 06.01.2025 по справі 336/9394/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 336/9394/24 2-о/335/32/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2025 року м. Запоріжжя

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Новасардова І.В.,

за участю секретаря судового засіданняДоновської А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 , заінтересована особаГоловне управління Пенсійного фонду України про встановлення факту правовстановлюючого документа,

ВСТАНОВИВ:

До Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя за підсудністю із Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особаГоловне управління Пенсійного фонду України про встановлення факту правовстановлюючого документа.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.11.2024 справу розподілено та передано для розгляду судді Новасардовій І.В.

Ухвалою судді від 02 грудня 2024 року у справі відкрито провадження, призначено судовий розгляду.

23.12.2024 року від заявниці ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи без участі заявника, просить задовольнити заяву.

Представник заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України повідомлений належним чином до суду не з`явився, надав заяву про розгляд справи за відсутності заінтересованої особи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.

Відповідно до пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто, від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих немайнових чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Заявник просить суд встановити факт, що трудова книжка колгоспника НОМЕР_1 від 15.08.1988 належить ОСОБА_1 .

Так, згідно архівної довідки №05-07/К-2074 від 29.08.2024 виданої Державним архів Запорізької області у протоколах засідань правління та загальних зборів уповноважених членів колгоспу ( з 1992 р. КСП) «Аврора» м. Пологи Пологівського району Запорізької області за 1988-1995 значиться ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , ОСОБА_1 .

Згідно зі ст. 48 Кодексу законів про працю України, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації, відомості про стягнення до неї не заносяться

Порядок ведення трудових книжок затверджений наказом Міністерства праці України № 58 від 29 липня 1993 року «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників».

Згідно п. 1.5. Інструкції № 58 питання, пов`язані з порядком ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання і обліку, регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 року № 301 «Про трудові книжки працівників», цією Інструкцією та іншими актами законодавства.

Відповідно до пункту 2.11 Інструкції № 58 відомості про працівника записуються на першій сторінці, титульному аркуші, трудової книжки. Прізвище, ім`я та по батькові повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами і дата народження вказуються на підставі паспорту або свідоцтва про народження. Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства або печатка відділу кадрів, на якому вперше заповнювалася трудова книжка, пункт 2.12 Інструкції № 58.

Відповідно до пункту 2.13. Інструкції № 58, зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім`я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім`я та по батькові, із посиланням на номер і дату цих документів. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності облархівом, держархівом м.Києва, держархівом м.Севастополя і держархівом при Раді Міністрів Криму.

Працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства, що не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії по віку на загальних підставах. Трудовим законодавством України не передбачено обов`язку працівника здійснювати контроль за веденням обліку та заповнення роботодавцем, іншими органами трудової книжки, а тому працівник не може нести і негативних наслідків порушення порядку заповнення його трудової книжки. Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 21 лютого 2018 року у справі №687/975/17, де зазначено, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці.

Відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

З огляду на те, що порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, суд з врахуванням вказаних положень при залученні заінтересованої особи керується вимогами статей 52, 53 ЦПК України, що регулюють, зокрема, порядок залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а саме правом суду залучити таку особу до участі у справі з власної ініціативи.

Так, з урахуванням вищевказаних положень, суддя вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості заінтересованої особи Державний архів Запорізької області, оскільки рішення у справі може вплинути на права/обов`язки такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України з метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV цього Кодексу.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про необхідність витребування за власною ініціативою у Державного архіву Запорізької областіінформацію про можливість на підставі п 1.5 Інструкції № 58 від 29 липня 1993 року «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» здійснити внесення змін до трудової книжки колгоспника НОМЕР_1 .

Окрім цього, з урахуванням особливостей даної цивільної справи, з метою повного та всестороннього дослідження усіх обставин, що мають значення для вирішення справи вважає за необхідне визнати обов`язковою явку в судове засідання заявника ОСОБА_1 .

Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи у разі якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.

Згідно п.3 ч.2 ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.

У відповідність до ч.3 ст.43 ЦПК України, у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

З урахуванням вищевикладеного, зметою об`єктивного розгляду справи та реалізації прав сторін у судовому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 240, 247, 258-261, 294ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

До участі у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особаГоловне управління Пенсійного фонду України про встановлення факту правовстановлюючого документа, залучити в якості заінтересованої особи:

Державний архів Запорізької області (ЄДРПОУ 03494617, адреса: вул. Українська, буд.48, м. Запоріжжя, 69095)

Роз`яснити залученій заінтересованій особі її право на подання письмових пояснень щодо заяви, викладення своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти заяви з дотриманням вимог, встановлених ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України, протягом 15 днів з моменту отримання ухвали суду і заяви з додатками.

Направити залученій заінтересованій особі копії ухвали та копію заяви з додатками.

Витребувати уДержавного архіву Запорізької області інформацію про можливість на підставі п 1.5 Інструкції № 58 від 29 липня 1993 року «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» здійснити внесення змін до трудової книжки колгоспника НОМЕР_1 .

Витребувану інформацію направити на адресу Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя (69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд-107-Б) в строк до 05 лютого 2025 року.

Розгляд справи відкласти на 10 лютого 2025 року о 15 год. 30 хв.

Визнати обов`язковою явку зацікавленої особи ОСОБА_1 .

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлений 13 січня 2025 року.

Суддя І.В. Новасардова

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення06.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124462933
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —336/9394/24

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Новасардова І. В.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Новасардова І. В.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Звєздова Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні